Reklama

Pracowite komisje i urząd bez plastiku

16/02/2020 12:03

Ostatnia sesja rady miasta w Przeworsku upłynęła pod znakiem sprawozdań z prac komisji. Ponadto rajcy miejscy sprawnie uporali się z przyjęciem 8 uchwał. Na marginesie obrad poinformowano też, że w przeworskim magistracie zrezygnowano z opakowań plastikowych.

Komisje rady miejskiej w Przeworsku pracowały z różną intensywnością. W sprawozdaniach dotyczących owoców prac sensacyjnych wniosków nie było, jednostki organizacyjne urzędu i miejskie instytucje w opinii radnych działają poprawnie. W 2019 roku najmocniej prześwietlony został[paywall] przeworski MOSiR, którego pracy przyglądały się w zasadzie wszystkie komisje – większość tych audytów dotyczyła trwających lub ukończonych na obiektach sportowych miasta inwestycji. Podobnie rzecz ma się z instytucjami kultury, biblioteką publiczną i MOK-iem, w których w ostatnich latach sporo inwestowano. Ponadto warto odnotować, że komisja rewizyjna przyjrzała się wydatkom na szkolenia i wyjazdy służbowe w wydziałach księgowym, organizacyjnym i informatyki, nie stwierdzając nieprawidłowości, a po analizie funkcjonowania MOPS zaapelowała o zwiększenie funduszy na zasiłki celowe.

MOSiR i PGK pod lupą radnych

Podczas sesji ustalono też tegoroczne plany prac komisji. Na ich podstawie można powiedzieć, że radni nie stracili zainteresowania MOSiR-em i jego obiektami – jego funkcjonowaniu przyglądać się będzie w bieżącym roku zarówno komisja rewizyjna, jak i budżetowo-gospodarcza. Ta pierwsza planuje także prześwietlenie wydatków bieżących Szkoły Podstawowej numer 3 w Przeworsku, ta ostatnia planuje zaś wizytę terenową na obiektach Przeworskiej Gospodarki Komunalnej oraz przeanalizowanie informacji na temat pozyskanych przez miasto środków zewnętrznych w latach 2018-2020.

Reklama

Kilka szybkich głosowań

Z pozostałymi uchwałami radni uwinęli się w kilkanaście minut. Zatwierdzili wysokość składek członkowskich w stowarzyszeniach MOF Jarosław, Przeworsk i LGD „Dorzecze Mleczki”, zaakceptowali sporządzenie planów miejscowego zagospodarowania przestrzennego w okolicy ulicy Grunwaldzkiej oraz zatwierdzili zmiany w budżecie, dotyczące kilku aspektów finansowania szkół. Ponadto przyjęli darowiznę na rzecz miasta w postaci pięciu działek o łącznej powierzchni 3,4 ara z przeznaczeniem na powiększeniu obszaru drogowego w obrębie ulic Solarza i Browarnej. Po raz drugi rada pochyliła się nad inicjatywą pn. „Projekt Aktywni – integracja społeczna osób na obszarze rewitalizacji”, wydając w oddzielnym akcie zgodę na jego realizację zgodnie z wytycznymi instytucji nim zarządzającej.

Urząd bez plastików?

Niejako poza obradami poinformowano, że Urząd Miasta Przeworska postanowił zrezygnować z opakowań plastikowych, stąd też podczas obrad sesji napoje podano w szklanych butelkach. – Przystąpiliśmy do wprowadzania zmian, które powinny być już dawno wprowadzone. Zamieniamy plastikowe opakowania na szkło, dotyczy to naszego urzędu, ale myślę, że w naszych jednostkach organizacyjnych też to chyba w tym kierunku pójdzie. A myślę, że to dobry kierunek – zapowiadał burmistrz Leszek Kisiel.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kibic OP - niezalogowany 2020-02-16 14:57:59

    A na stołach butelki plastikowe ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Amdrzej - niezalogowany 2020-02-18 21:55:25

    Matko Boska, ten Pan już chyba przyklejał się do każdej możliwej opcji politycznej. Pamiętam nawet SdPl czy jakoś tak.  Wybitnych zasług to chyba nigdy nie miał dla tej placówki co zresztą widać.  Ale nasz szpital ma pecha od dłuższego czasu: Chima, Himryszczak, ta Pani z żurawiny...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama