W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego, zorganizowanych w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, dwójka pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu została wyróżniona za zaangażowanie w działalność ratownictwa medycznego, profesjonalizm w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej i wzorową i pełną zaangażowania postawę.
Uroczystość zorganizowana przez władze wojewódzkie była płaszczyzną do podziękowania przedstawicielom Państwowego Ratownictwa Medycznego za niełatwą i odpowiedzialną misję niesienia pomocy w stanach nagłych.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, zwracając się do pełniących ją, powiedziała:
– Dziękuję Państwu za codzienną, wymagającą i odpowiedzialną pracę, która jest służbą ratowania tego, co najcenniejsze – ludzkiego życia i zdrowia. Państwa praca jest bezcenna, wymaga profesjonalizmu, odwagi, opanowania i empatii. Dlatego należy jej się jak największy szacunek społeczny. Pragnę przekazać wyrazy uznania i wdzięczności lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym pracującym w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Reklama
Zapowiedziała też, że od 1 stycznia 2024 r. na Podkarpaciu przybędą...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 74% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze