Klub HDK PCK „Kropla Nadziei”, wspierany w działaniach przez OSP Dubiecko i dubiecki samorząd, nie ustaje w staraniach, by przekonać mieszkańców do inicjatywy krwiodawstawa. I sądząc po ostatnich licznych aktywnościach, trzeba przyznać, że robi to całkiem skutecznie.
Nie tak dawno, bo w marcu tego roku, informowaliśmy o inicjatywie Klubu HDK PCK „Kropla Nadziei” pod hasłem „Strażacka kropla krwi”, podczas której udało się przekonać przeszło 40 osób do bezinteresownego podzielenia się darem życia z innymi. Wówczas udało się zgromadzić 19,55 l krwi. A jeszcze wcześniej, podczas wieńczącej ubiegły rok akcji „Jesienny Dar Serca”, krwiodawcy z Dubiecka namówili do szczytnej inicjatywy dzielenia się krwią 36 osób, co przełożyło się na ponad 16 litrów krwi dla potrzebujących jej. Tym razem zaproszono mieszkańców do udziału w piątej już edycji przedsięwzięcia pod nazwą „Mieszkańcy Miasta i Gminy Dubiecko dzielą się krwią”. Chętni 4 czerwca mogli w godzinach od 9 do 13 zapukać do[paywall] remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubiecku i poddać się donacji. Zgłosiło się 37 osób, jednak niektórym w podołaniu wyzwaniu przeszkodziły zdrowotne lub nieodpowiednie wartości ciśnienia. Finalnie krew oddało 33 dawców, co i tak przyniosło bardzo dobry wynik w postaci 14,85 l cennego daru serca. Mieszkańcy kolejny raz udowodnili, że potrafią się dzielić tym, co mają najcenniejsze – czyli darem życia. Nie brakowało wśród nich zawsze gotowych do pomocy strażaków ochotników z Dubiecka, Przedmieścia Dubieckiego, Nienadowej, Kosztowej, Huciska Nienadowskiego czy Bachórca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze