Reklama

Prawie 15 litrów życiodajnego płynu. Mieszkańcy potrafią się dzielić [ZDJĘCIA]

Klub HDK PCK „Kropla Nadziei”, wspierany w działaniach przez OSP Dubiecko i dubiecki samorząd, nie ustaje w staraniach, by przekonać mieszkańców do inicjatywy krwiodawstawa. I sądząc po ostatnich licznych aktywnościach, trzeba przyznać, że robi to całkiem skutecznie.

Nie tak dawno, bo w marcu tego roku, informowaliśmy o inicjatywie Klubu HDK PCK „Kropla Nadziei” pod hasłem „Strażacka kropla krwi”, podczas której udało się przekonać przeszło 40 osób do bezinteresownego  podzielenia się darem życia z innymi. Wówczas udało się zgromadzić 19,55 l krwi.  A jeszcze wcześniej, podczas wieńczącej ubiegły rok akcji „Jesienny Dar Serca”, krwiodawcy z Dubiecka namówili do szczytnej inicjatywy dzielenia się krwią 36 osób, co przełożyło się na ponad 16 litrów krwi dla potrzebujących jej. Tym razem zaproszono mieszkańców do udziału w piątej już edycji przedsięwzięcia pod nazwą „Mieszkańcy Miasta i Gminy Dubiecko dzielą się krwią”. Chętni 4 czerwca mogli w godzinach od 9 do 13 zapukać do[paywall] remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubiecku i poddać się donacji. Zgłosiło się 37 osób, jednak niektórym w podołaniu wyzwaniu przeszkodziły  zdrowotne lub nieodpowiednie wartości ciśnienia. Finalnie krew oddało 33 dawców, co i tak przyniosło bardzo dobry wynik w postaci 14,85 l cennego daru serca. Mieszkańcy kolejny raz udowodnili, że potrafią się dzielić tym, co mają najcenniejsze – czyli darem życia. Nie brakowało wśród nich zawsze gotowych do pomocy strażaków ochotników z Dubiecka, Przedmieścia Dubieckiego, Nienadowej, Kosztowej, Huciska Nienadowskiego czy Bachórca.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama