Reklama

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominację generalską komendantowi BiOSG w Przemyślu

W Święto Niepodległości, 11 listopada br., w Belwederze prezydent RP Andrzej Duda – na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji – wręczył nominacje generalskie czterem oficerom Straży Granicznej. Wśród nich znalazł się komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu płk Andrzej Popko.

Generał brygady Straży Granicznej Andrzej Popko z mundurem związany jest od 1992 r. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Straży Granicznej w Kętrzynie podjął służbę w Nadbużańskim Oddziale SG.

Ścieżkę kariery rozpoczął jako[paywall] kontroler na przejściu granicznym w Terespolu, obejmując następnie m.in. stanowisko komendanta placówek w Terespolu oraz Dorohusku. W latach 2008 – 2016 był naczelnikiem Wydziału Granicznego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, a w 2014 r. przejął obowiązki zastępcy komendanta tegoż oddziału.

Od maja 2018 r. roku pełnił także obowiązki dyrektora Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej. 

W maju br. został powołany na stanowisko komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, zastępując na nim gen. bryg. SG Roberta Rogoza, który po 30 latach służby przeszedł na emeryturę. 

Reklama

Gen. bryg. SG Andrzej Popko był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej.


fot.serwis BiOSG
Uroczystość wręczenia nominacji w Belwederze


fot.serwis BiOSG
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama