Ze względu na „utratę zaufania” prezydent Wojciech Bakun chciał zdegradować kierownika biura rady miejskiej Iwonę Skrzypek na inne stanowisko. Co ciekawe, niespełna miesiąc temu otrzymała ona najwyższą notę w ramach okresowej oceny pracy. I. Skrzypek nie przyjęła nowej oferty. Jak twierdzi, uprzedzono ją, że w tym wypadku otrzyma wypowiedzenie umowy. Także w POSiR następują zmiany – wkrótce z tą jednostką pożegna się jej wieloletni pracownik i były dyrektor Robert Kazimir.
– Pani Iwona Skrzypek otrzymała ode mnie propozycję zmiany zajmowanego dotychczas stanowiska, ze względu na utratę zaufania pracodawcy. Zaproponowałem jej objęcie stanowiska inspektora w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miejskiego w Przemyślu, jednak pani Skrzypek nie przyjęła tej propozycji – mówi prezydent Wojciech Bakun.
Prezydent nie odpowiedział jednak na nasze pytania, co spowodowało wspomnianą utratę zaufania. A jest to tym bardziej zaskakujące, że około 3 tygodni temu I. Skrzypek w ramach okresowej oceny pracowników samorządowych (odbywa się co dwa lata) otrzymała notę bardzo dobrą, czyli najwyższą. – Tę ocenę przyjęłam i podpisałam – zaznacza w rozmowie z nami I. Skrzypek.
Biuro Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli zajmuje się obsługą organizacyjną rady miejskiej. To ono przygotowuje materiały dla radnych, do niego też wpływają projekty uchwał, czy pisma kierowane do poszczególnych radnych. Jego pracownicy obsługują także na bieżąco sesję – wprowadzają poprawki do uchwał i aktualizują poszczególne punkty w systemie informatycznym.
I. Skrzypek otrzymała propozycję zmiany stanowiska we wtorek, 9 czerwca. Kilka dni wcześniej – w piątek, 5 czerwca, doszło do zmiany przewodniczącego rady.
– 9 czerwca sekretarz miasta poinformował mnie, że zostało przygotowane porozumienie o zmianie warunków pracy i płacy, a jeśli go nie przyjmę, zostanie przygotowane wypowiedzenie umowy o pracę. Porozumienia nie przyjęłam, ponieważ nie rozumiem powodu, dla którego miałyby mi być zmienione warunki pracy i płacy na bardzo niekorzystne. Powierzone mi obowiązki wykonywałam profesjonalnie, niezależnie od układu sił w radzie miejskiej – mówi.
Iwona Skrzypek w urzędzie miejskim pracuje od 1 maja 2011 r. W styczniu 2012 r. została skierowana do pracy w biurze rady, a od początku 2015 r. kierowała pracami tego biura. I. Skrzypek na razie cały czas jest zatrudniona na dotychczasowym stanowisku, a władze miasta nie precyzują, czy wypowiedzenie zostanie jej wręczone, czy prezydent wycofa się ze swojej decyzji.
Pytany o to, czy w najbliższych tygodniach planowane są podobne kroki wobec innych osób, W. Bakun odpowiedział, że nie planuje jakichkolwiek ruchów kadrowych. Zastrzegł jednak, że w tak dużych zakładach pracy jak urząd, zdarzają się sytuacje nieprzewidywalne i nie można ze 100-procentową pewnością wykluczyć podobnych kroków.
Na decyzję prezydenta zareagowali: nowy przewodniczący rady Maciej Kamiński oraz jego zastępcy Robert Bal i Janusz Zapotocki. W skierowanym do W. Bakuna piśmie wskazują, że choć pracodawcą dla pracowników obsługi rady jest prezydent, to zwierzchnikiem służbowym jest przewodniczący rady. „Zwierzchnictwo służbowe oznacza, iż Przewodniczący Rady Miejskiej musi mieć wpływ na to z kim współpracuje dla sprawnego prowadzenia obrad i spraw związanych z funkcjonowaniem Rady i Radnych” – napisali.
„Zdecydowanie protestujemy przeciwko takim działaniom, które mogą zdestabilizować pracę biura i powinny pomagać Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Przemyślu w codziennej pracy i obsługiwać radnych tak jak to było dotychczas” – podkreślili.
Członkowie prezydium rady zaznaczyli, że skoro poprzednia przewodnicząca rady Ewa Sawicka nie wystąpiła o zmianę kierownika biura, to świadczy, że nie miała zastrzeżeń do pracy I. Skrzypek.
„W tym stanie rzeczy próbę odwołania Kierownika Biura z zajmowanego stanowiska w pierwszym dniu po zmianie na stanowisku Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyśl jest dla nas niezrozumiałe, a nawet niedopuszczalne!” – piszą M. Kamiński, R. Bal i J. Zapotocki, wzywając prezydenta do wycofania się z podjętych decyzji oraz „zaprzestania takiego działania wobec pracowników” biura rady miejskiej.
Zmiany dotknęły także Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z pracą pożegna się wkrótce Robert Kazimir, który w tej jednostce pracuje od wielu lat, od sierpnia 2018 r. do stycznia 2019 r. był jej dyrektorem, a później przez kilka miesięcy – do czasu objęcia stanowiska przez Gretę Ostrowską – pełnił obowiązki dyrektora.
Dyrektor POSiR-u Greta Ostrowska postawiła warunek, że zgodzi się na publikację swojej wypowiedzi tylko pod warunkiem, że zablokujemy możliwość komentowania tego artykułu na stronie internetowej i na Facebooku. Nie zgodziliśmy się na takie ultimatum.
R. Kazimir nie chciał komentować swojej sytuacji. Przyznał jedynie, że okres jego zatrudnienia upłynie 30 czerwca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To jest bezmyślne i oburzające. Pani Iwona sumiennie od lat wykonywała swoje obowiązki czego przykładem jest przyznana jej ocena za prace. Bez względu na nacje, przynależność polityczną była przychylna i pomocną każdemu. Żaden z Przewodniczących Rady, jako zwierzchnik Pani Iwony nigdy nie skarżył się na jej pracę , wręcz przeciwnie, była wręcz niezastąpioną i bardzo kompetentną osobą w UM. Jeżeli tak dalej ma być w naszym mieście to w UM zamiast kompetentnych ludzi na odpowiednich stanowiskach będą znajomi i przyjaciele pana prezydenta nie mający żadnego pojęcia o niczym.
Panie Prezydencie.Ma już Pan wspólników w zarządzaniu Urzędem Miejskim.Zapewne zechcą Pana ograniczyć tylko do podpisywania podjętych przez nich decyzjiWzorem dla Pana powinien być telewizyjny ADRIANEK.
Bardzo kompetentna i kulturalna osoba, szkoda dobrego pracownika
Jest to wszystko żałosne. Oni posunęli ich, one tych samych. Te bale, bakuny, kamińscy, chomy bawią się za nasze podatki. A Przemyśl padł.
nie ma ludzi nie zastąpionych, a PM jako pracodawca ma prawo do doboru kadr
Ściągnie kolejnych fachowców z Rzeszowa? A p. Greta jest osobą publiczną i żadnej łaski nie robi
Juz jest nowozatrudniony specjalista :)
Utrata zaufania?P.Prezydencie JA też straciłem zaufanie do Pana
Sprawdzona i kompetentną osobę która chwilę wcześniej otrzymała najwyższą ocenę swojej pracy zwalnia sie? To parodia.
Pan Robert, zna sie na jednostach samorządowych. Świetnie godził interesy POSIRu jak i prywatnych przedsiębiorców, inwestujacych w Przemyślu. Zwalnia sie czlowieka ktory ma pojęcie jak działa mechanizmy budżetu miasta. Bo co ?? Nie podporzadkowuje sie kolesiostwu i trudno dorównać Panu Robertowi w inteligentnej rozmowie ?? Miasto nie idzie do przodu, ponieważ banda błaznów uważa sie za ludzi na poziomie. A poziom jest tak wysoki jak zadłużenie naszej małej przemyskiej ojczyzny.
Te warunki stawiane przez panią Ostrowską to kompletne niezrozumienie pełnionej przez siebie funkcji... ale to akurat mnie nie dziwi. Dziwi buta i bezczelność - bo tak takie warunki należy odczytywać. Sam komentarz ukaże się zapewne w Kurierze Przemyskim, nadwornej gadzinówce prezydenta. „Q&A z panią Gretą”. Kabaret.
Halo , halo droga GRETO , nie mylić wielką GARBO co to za warunki , młoda pani nie pamiętająca czasów kontroli prasy , publikacji i widowisk chce wprowadzić cenzurę. Coś nieprawdopodobnego , dopiero kilka dni temu nowy, również młokos z jedynie słusznej partii straszył prokuraturą za wypowiedzi czy komentarze , czasem krytyczne ale nie zastraszające jego i rodziny co sprawdziłem, teraz pani od sportu chce mnie emeryta który przeżył czasy cenzury , ograniczanie wypowiedzi i krytyki chce mi to zabrać , ograniczyć. A tak poza konkursem , bez żadnego trybu , zamiast stawiać takie dziwaczne , komiczne warunki może odpowie suwerenowi , nam mieszkańcom mieściny zwanej Przemyślem , co pani na stanowisku dyrektora POS i R zrobiła dla rozwoju totalnie upadłego sportu , jakie inicjatywy , propozycje , może w co wątpię poczyniła pierwsze kroki ku budowie np. otwartego basenu (wstyd dla kolejnej "wadzy") , hali tej widowiskowej , nie sali sportowej (hańba dla kolejnych rządzących ), lodowisko , kryte , o tych stadionach np. Polonii , szkoda słów , nerwów. Przecież Przemyśl, sportowa ruina jest o 100 lat za innymi miastami jak Mielec , Stalowa Wola , Rzeszów to galaktyka , ba 38 tysięczny Jarosław (nie Kaczyński) z parafialnym klubem "Kolping" i trzema innymi wyprzedza nas o lata świetlne. Na resztę szkoda czasu i słów , apeluję jednak by pani zamiast bać się krytyki tej słusznej , wzięła się do pracy , solidnej i skutecznej bo na razie wszystko wygląda na zwykłą improwizację , powielanie tego co zaniechali poprzednicy. Tylko tamci nie bali się internetowej dyskusji i czasem krytyki w sieci stawiając dziwaczne warunki zaniechania krytycznych publikacji na forum.
Z któregoś z osiedlowych stowarzyszeń może (słynnych bakunowych kuźni talentów)?
A kto zostal nowym kierownikiem biura rady ?
Brawo PP! "Utrata zaufania " to naprawdę wszystko wyjaśnia gdy tyczy się osoby, która otrzymała najwyższą notę za swoją pracę. Nie dziwię się że nie stać Pana na sformułowanie paru sensownych słów wyjaśnienia bo sensu w tym brak. Nie ma to jak zastąpić fachowców przydupasami. Zaufanie to Pan stracił u wielu mieszkańców.
Szczerze mówiąc, zachowuje się Pan jak "katarynka". Zakodował Pan sobie coś w głowie i powtarza. Może i słusznie. Ale nie wróżę Panu kariery, a na tym forum na pewno. Pan jest powtarzalny jak Życie Podkarpackie. Wiadomo, że środa:-). Za tydzień sygnały od cztelników: co tam panie z tymi basenami:-)
chodzą słuchy, że żona niejakiego redaktora Solskiego, pracownica Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Przemyślu - czyli swoista roszada dla swojaków
Bakun i Świeży to przekleństwo Przemyśla.
powiem tak : zwykle traci się zaufanie do osoby jak ma "gumowe ucho" lub za długi język do rozmowy itp. Coś musi być na rzeczy skoro prezydent taką niespodziewaną decyzję podjął ,a ma prawo otaczać się pracownikami do których ma zaufanie zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach
Do tego OBYWATELA odpiepsz się odemnie, moich subiektywnych wpisów. Kolejny gówniarz będzie mnie cenzurować, sam napisz coś w miarę logicznego. Uczepił się mnie jak mucha gówna i nieustannie cenzuruje moje powtarzam subiektywne wpisy do czego mam prawo. Co za upierdliwy smarkacz.
Solska Joanna, powiadacie. Żona niejakiego redaktora Solskoego. Solskoego może i owszem ale redaktora? Powariowaliscie? Chlopaczysko trzech zdań po polsku sklecić nie potrafiNo, no, panie bakun. Dlugi trzeba spłacać prawda? Jeszcze może gdzie pan znajdzie jaka posadke dla lokalnej pij...czki i Kamilka K.? Włażenie w du... bez mydla
''Gdy patrzę w te oczy zmęczone jak mojeTo kocham to miasto zmęczone jak jaGdzie Sroma i Gość zrobili co swojeGdzie wiosna spalinom oddycha''POLSKA BETONOZA. W UPAŁY SMAŻYMY SIĘ... - WIADOMOSCI.GAZETA.PL
Grzecznie Panu zwróciłem uwagę, a Pan nie odróżnia pieprzu od "piepsza". Proszę się nie bulwersować lecz zmienić katarynkę, co niewątpliwie wyjdzie Panu na zdrowie. Zadeklarowany katolik, a tak nieładnie zwraca się do mnie. Proponuję, dla wyluzowania, do czasu wybudowania basenu , o którym Pan ustawicznie wspomina, skorzystać z tego w hotelu "Gloria". Relax w bąbelkach łagodzi emocje tudzież wyzywanie osób o odmiennym zdaniu, od gówniarzy, pójdzie w zapomnienie.
Zapytajcie nauczycieli jakim uczniem była Pani Greta w szkole - to dopiero kabaret ! Ale cóż jest to poziom równy z naszym "prawie" mgr Prezydentem . Ale drodzy przemyślanie CHCIELIŚCIE TO MACIE !
Ha,ha,ha, ''Zwalnia się człowieka który ma pojęcie jak działa mechanizmy budżetu miasta. Bo co ??'', BO, '' A poziom jest tak wysoki jak zadłużenie naszej małej przemyskiej ojczyzny. '' Czyli wie jak zadłużać !
Gdzie byłeś sportowy przemyski obserwatorze przez ostatnie 25 lat przemyskiego sportu, czy aby nie przypadkiem szabrowaliście jako działacz przemyskie kluby sportowe ?
Panie Prezydencie chciałeś robić takie roszady to trzeb było to robić jakieś 18 miejscy temu a nie teraz. Teraz to już pociąg pojechał. Można tu zacytować wstawke z Wesela St. Wyspiańskiego. ,,Miałeś chamie złoty róg miałeś chamie czapkę z piór czapkę wicher niesie róg huka po lesie ostał ci się ino sznur ostał ci się ino sznur. " Oczywscie określenia chamie proszę nie brać za obraźliwe. I tak Panie Prezydencie jest z pańską władza miałeś wszystko teraz ostał ci się ino stołek prezydenta jeszcze. Jak długo to czas pokaże.
Do $$. W całym mieście wiadomo kto gumowe ucha ma naciągając je i dla swojego pana . Z za barańskiego blatu wprawę wyniósł odwdzięczając się za swoje nowe miejsce w budzie. A jak przewodnicząca trzeba było za rączkę prowadzić ,pisać za neptyka który zdania sklecić nie potrafił to zaufanie było? Żałosne posunięcie PP
Do tego niby OBYWATELA po raz ostatni apel, panie koleżko proszę zaprzestać nieustannie cenzurować moje powtarzam subiektywne przemyśleń w postaci skrótowych wpisów na ogólnostępnym internetowym forum zaś zająć się sobą, swoimi wypocinami. Nie życzę sobie czytania z pana strony moich wpisów, osobiście odpowiadam za każde swoje napisane słowo czy zdanie i nie potrzebuję do tego zawsze chętnego fana za moich czasów kibica. Powtarzam, zająć się swoją osobą i tyle, aż tyle.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie płakał za zwalnianym urzędnikiem chyba że miał w tym interes żeby na tym a nie innym stanowisku pracował
Aha i jeszcze jedno - im mnie urzednikow tym lepiej !!!Wieksze oszczednosci dla miasta
Im mniej urzędników tym lepiej to się sam zwolnij a ludzie prędzej „zapłaczą „ za takim pracownikiem niż za tym całym prezydentem i jego banda patałachów
Gość - co ty taki nerwowy pisowski trollu ! Może to sam Pan Grześ PiS Lewy pseudonim Titanic - potrafił utopić niezatapialny PiS w "wygranych "wyborach !Jak mnie zwolnią to poszukam innej pracy.Ja także nie płacze po ŻADNYM urzędniku
Kolega urzędnik czy radny :) ? Nam szarym obywatelom jest obojętne kto będzie na tym stanowisku, nikt nie będzie płakał za panią
pewnie donosiła do obywatelskiej kontroli bo dość często mieli dokumenty niżeli zostały one podane na stronie urzędu miasta, oć i utrata zaufania, sam bym też tak zrobił jakbym miał jakieś podejrzenia..brawo
w takim razie Bakun będzie musiał zwolnić większość swoich współpracowników - zostanie tylko kilku przydupasów z kampanii, wiernych do bólu, ale przygłupawych - a Wy mieszkańcy patrzcie jak rozwijają się inne miasta
Oj słychać kwik pisu i regii, którzy latami !!!! obsadzali swoimi urząd, spółeczki.Jak tak czytam, że Kazimir był super to nie mogę się powstrzymać od śmiechu. Bardziej antypatycznego gościa bez pomysłu na posir to w życiu nie widziałem.Bakun powinien już na początku skasować te kliki pisowskie i regiowe w mieście, a ludzie mówią, że ich bardzo dużo.Nikt nie będzie płakał
To chyba niewiele miałaś do czynienia z p. Kazimirem. To człowiek, który wiedział, gdzie ręce włożyć, żeby ten cały posir jakoś funkcjonował. A jakie pomysły ma p. Ostrowska? Potańcówki dla seniorów? Fitness leidji dla swoich koleżanek? Dmuchańce na placu? Mycie basenu i pokazywanie tego na fejsbuniu? Same pozorne działania dla picu. A teraz w Przemyślu mamy jedynie pokaz zmiany stołków na klikę kukizową, na ludzi bez doświadczenia, bez wykształcenia. To dopiero banda kolesiostwa. Mam nadzieję, że wkrótce wywiozą ich na taczkach. Przez dwa lata narobili jeszcze większy bajzel w mieście. Nieudacznicy, którzy nie mogą sobie poradzić nawet z koszeniem trawy. 2 lata mineło i ZERO efektów, poza obsadzaniem stanowisk kolesiami.
Dokumenty mogą również udostępniać radni . Nie wypowiadaj się i nie oceniaj tej kobiety jeśli nie masz na to dowodów
Widzę urzedasie że nie przedstawiasz swoją osobą żadnych wartości. Akurat nie należę do PiS ani nie jestem zwolennikiem tej partii. Za to ty jesteś brudną świnią która z każdego koryta będzie wpirdzielać. A my codziennie pracujemy na takich gnoi bez zasad i moralności.
do przemyślanin - zadam pytanie Panu ,ile i kiedy w jakich latach były organizowane przez POSiR półkolonie dla dzieci ,czy ten Pan taki wszechstronny nie widział takich potrzeb dla mieszkańców przez lata , będąc na stołku?
Każdy z radnych ma dostęp do dokumentów i kazdy z nic mógł sprzedać najświeższe wiadomosci. Podejrzenia a dowody to dwie różne sprawy. Nie oskarżaj bo i ciebie bezpodstawnie można o wszystko oskarżyć.
do $$: człowieku stuknij się w głowę!!! POSIR nie powinien być od tego. Oferta w mieście jest od lat wystarczająca, nie ma z tym problemu. A widziałeś, jak są organizowane te półkolonie przez POSIR? Dzieci mają w planie chodzenie po Biedronce!!! Opiekunowe z łapanki z płacą minimalną! Zapytaj niezadowolonych rodziców z poprzedniego roku. pani dyrektor pomyliła sobie chyba instytucje ... posir to nie szkoła podstawowa
Ani urzędnik ani radny. Zwykły szary mieszkaniec tego miasta. Jeżeli nie znasz człowieka, nigdy nie miałeś styczności, nie próbowałeś czego kolwiek załatwić w UM to lepiej się nie wypowiadaj. Nie wyrażaj opini mieszkańców lecz swoją. Takim jak Ty widać wszystko jest obojętne. Obojętne co z naszym miastem się dzieje, obojętne co dzieje się kompententnymi ludźmi którzy sumiennie dla nas szarych mieszkańców tego miasta codziennie pracują.
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.newsweek.pl%2Fpolska%2Fwojciech-kaluza-symbol-politycznej-korupcji-w-panstwie-pis%2Fs96s67n%3Ftpcc%3Donet_bloczek_paid%26utm_campaign%3Doferta_paid%26utm_medium%3Dsg_bloczek%26utm_source%3Donet.pl%26fbclid%3DIwAR3Jf3tc716m9K4NhQm9L6-vdgm3NhAnsJzE7HwTbB7VbNwmUx1lW5sj7M0&h=AT0LrCGQ49GGhls8hh9NHNbZupxMv552TrcyDRWOgw77spwG-CrcS8-iqF384d9Mcvjs1dJEDcWMyWoQTTopPYaSFPX2gIE29aqDYXm2XOQJ0weXcfeAMC4y5-pu6s4Gih79&__tn__=H-R&c[0]=AT0cTGH5NbI59AowCzUmzlV2Z-mRVSzJA69NVVP8VIl9uShNx57E577DltLMwyM5INc2piEldSogv6K8jYupJvJ4r5itYai3JcUZ9i7f02r3BA7Dp_QtpoEC1Jp4DY-c5rU3yvnswENToBoKJNf-z5Gj87cehVyDHyu1vLAk_89O2Pfvp4R5vGU
To jak to wlasciwie jest, niby nadal jest zatrudniona ale przebywa na zwolnieniu, a już jest ktoś inny wszedzie krzyczą oszczędności a 2 Panie piastuja to stanowisko jakiś absurd.
Nie podoba mi się to wszystko, atak na Kamińskiego, wywalenie z SLD prawie Zapotockiego, opluwanie innych radnych. Próby zwalniania ludzi z pracy, fala chamstwa na sesji i po....Co to za ludzie.... Pytam co?
Awansujac na stanowisko kierownika, masz juz pewne wyobrazenie o swojej nowej pracy i czekajacych Cie zadaniach, jednak zderzenie planow i oczekiwan z rzeczywistoscia moze byc dosc bolesne albo co najmniej zaskakujace. W takich okolicznosciach latwo popelnic blad lub podjac niewlasciwa w danym momencie decyzje. Rywalizowanie z bylym liderem zespolu, szczegolnie wtedy, kiedy byl przez zespol lubiany i doceniany, moze zostac odebrane jako przejaw braku pewnosci siebie, poczucia bezradnosci, posiadania niewystarczajacych kompetencji i umiejetnosci, a nawet odczuwania strachu przed ocena zespolu.
Czemu tu sie dziwic - ani p. Skrzypek ani p. Kazimir nie zrozumieli kto jest ich nowym pracodawca. Za brak lojalnosci powinno się ich zwolnic dyscyplinarnie. Gdzie by Choma pozwolił sobie na "romansowanie" z opozycja pod swoim nosem!?! Jedyna różnica jest taka, że zwalniani nie mieli do kogo się pożalic :)
To jest bezmyślne i oburzające. Pani Iwona sumiennie od lat wykonywała swoje obowiązki czego przykładem jest przyznana jej ocena za prace. Bez względu na nacje, przynależność polityczną była przychylna i pomocną każdemu. Żaden z Przewodniczących Rady, jako zwierzchnik Pani Iwony nigdy nie skarżył się na jej pracę , wręcz przeciwnie, była wręcz niezastąpioną i bardzo kompetentną osobą w UM. Jeżeli tak dalej ma być w naszym mieście to w UM zamiast kompetentnych ludzi na odpowiednich stanowiskach będą znajomi i przyjaciele pana prezydenta nie mający żadnego pojęcia o niczym.
Panie Prezydencie.Ma już Pan wspólników w zarządzaniu Urzędem Miejskim.Zapewne zechcą Pana ograniczyć tylko do podpisywania podjętych przez nich decyzjiWzorem dla Pana powinien być telewizyjny ADRIANEK.
Bardzo kompetentna i kulturalna osoba, szkoda dobrego pracownika