Reklama

Problemy z otwarciem ogródków letnich?

22/05/2020 17:42

Prezydent Wojciech Bakun prosi konserwatora zabytków o złagodzenie wytycznych, aby ułatwić restauratorom ustawianie ogródków letnich. Beata Kot odpowiada, że do tej pory wpłynęło tylko 5 wniosków, z czego 3 uzyskały zgodę, a 2 są rozpatrywane.

Od 18 maja bary i restauracje, po 2-miesięcznej przerwie, mogą otworzyć swoje drzwi dla klientów, jednak muszą przestrzegać dodatkowych rygorów sanitarnych. Po spełnieniu odpowiednich warunków, lokale mogą serwować posiłki także w środku, choć jeszcze niedawno sądzono, że będzie to dozwolone tylko w ogródkach.

„W ostatnim czasie zwracają się do mnie przemyscy[paywall] restauratorzy z prośbą o pomoc, ponieważ jak to argumentują mają problemy z uzyskaniem zgody od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu na otwarcie letnich ogródków piwnych” – napisał prezydent.

Reklama

Wojciech Bakun poprosił o złagodzenie w tym roku wytycznych na terenie Starego Miasta. „Moja prośba podyktowana jest troską o restauratorów, którzy w obecnej sytuacji walczą o przetrwanie swoje oraz pracowników. Nie możemy pozbawiać mieszkańców środków do życia. Musimy działać wspólnie dla dobra wszystkich – zaznaczył.

Pismo prezydenta zostało napisane 8 maja, a 3 dni później opublikowane na stronie urzędu miejskiego. Wojewódzki Konserwator Zabytków Beata Kot odpowiedziała 14 czerwca. Twierdzi, że sytuacja nie jest tak dramatyczna, jak przedstawia ją prezydent.

Reklama

„Od 7 lutego 2020 r. do 11 maja 2020 r. do tut. Urzędu wpłynęło zaledwie 5 wniosków. W trzech przypadkach zostały wydane decyzje zezwalające – w przeciągu od 3 do 12 dni roboczych od dnia uzupełnienia stosownych dokumentów bądź załączników. Pozostałe dwa wnioski posiadają istotne braki formalne. W związku z tym, oczekujemy na ich uzupełnienie” – napisała.

B. Kot podkreśliła, że każda sprawa prowadzona jest na podstawie wypracowanych standardów oraz zasad, w tym także zarządzenia prezydenta Przemyśla z 5 maja 2010 r. jej zdaniem, konsekwentne stosowanie się do wytycznych „podnosi atrakcyjność turystyczną zabytkowej przestrzeni miasta, a także powinno wpływać na zwiększenie ilości klientów lokali gastronomicznych, pomimo obostrzeń wynikających z obecnej sytuacji”.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Roch - niezalogowany 2020-05-22 21:56:33

    Znów włodarz coś sobie wyimaginował

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czykins - niezalogowany 2020-05-23 00:33:32

    Drogi Rochu , ja znam temat i tu jest problem z panią konserwator , ona wie wszystko lepiej . Stwarza sztuczne problemy nie tylko branży gastronomicznej , popytaj inwestorów na mieście to ci potwierdzą . A prezydent to chyba dobrze że staje w obronie przemyskich przedsiębiorców . Ona chce skansen zrobić w centrum miasta . To stanowisko ją przerasta . Według mnie urzędnicy powinni być pomocni przedsiębiorcom a nie im przeszkadzać . Jej decyzje mogą komuś zrujnować życie . KONSERWATOR do odwołania .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    viper - niezalogowany 2020-05-23 09:52:44

    Tak z ciekawości, na czym a polegać ten "skansen", który podobno chce zrobić pani konserwator? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama