Reklama

Próbowali wjechać do Polski na fałszywych dokumentach

31/05/2021 11:45

Na przejściu granicznym w Korczowej 26-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 34 i 59 lat (obywatele Ukrainy) przedstawili do kontroli paszporty biometryczne oraz węgierskie tytuły pobytowe.

Strażnicy graniczni od razu zwrócili uwagę na nieprawidłowości w zabezpieczeniach dokumentów uprawniających do legalnej pracy i pobytu na terytorium Węgier oraz przemieszczania się po krajach UE. Szczegółowe analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziły fałszerstwa. W świetle UV widoczne były nieprawidłowe metody druku oraz zabezpieczenia.

Obcokrajowcy usłyszeli zarzuty posłużenia się fałszywymi dokumentami, do czego się przyznali. Wyjaśnili, że dokumenty kupili za około 600 euro każdy. Na ich postawie chcieli pracować i podróżować po krajach UE. Dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i zostali zawróceni z powrotem na Ukrainę. Od początku roku funkcjonariusze BiOSG ujawnili już ponad 1,7 tysiąca fałszywych dokumentów, które miały pomóc obcokrajowcom w podjęciu pracy na terenie Unii.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości