Reklama

Programowania w Przemyślu uczyła się bezpłatnie setka dzieci!

Wśród młodych mieszkańców Przemyśla nie zabrakło chętnych do nauki kodowania Minecrafta czy projektowania gier na urządzenia mobilne. W zorganizowanych w pierwszym tygodniu lutego bezpłatnych warsztatach programowania, które odbyły się w ramach akcji „Koduj z Gigantami”, wzięła udział aż setka dzieci. Tak pozytywny odzew na zaproponowaną formę spędzenia wolnego czasu zaowocuje otwarciem w Przemyślu szkoły programowania, która ma ruszyć już w marcu.

Przemyskie zajęcia adresowane do dzieci z klas 1 – 3 oraz 4 – 6, a także starszych odbyły się 5 i 6 lutego w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji i były częścią dużej, bezpłatnej, 10. edycji społecznej akcji edukacyjnej – ,,Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanej w całej Polsce przez szkołę „Giganci Programowania”.

Przemyskie zajęcia programowania dla dzieci i młodzieży prowadzone były w[paywall] 1,5-godzinnych blokach, w 12-osobowych grupach. Młodzi adepci programowania, pod okiem trenerów programistów, uczyli się tworzenia własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznawali z podstawami jednego z języków programowania.

– Odzew na propozycję spędzenia czasu na warsztatach uczących programowania był ogromny. W zasadzie w ciągu tygodnia od momentu ogłoszenia naboru 80 procent miejsc było już zajętych. Widać, że jest w mieście zapotrzebowanie na tego typu formę edukacji połączoną z zabawą, jak i spore zainteresowanie tym, by dzieci od najmłodszych lat nabywały umiejętności, które być może wykorzystają w przyszłości, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na rynku programistów – powiedział Mariusz Sidor, odpowiedzialny za organizację szkoły „Giganci Programowania” w Przemyślu.

– A warto dodać, że zarobki w tej branży zaczynają się od 8 tysięcy złotych, a kończą na 40 czy nawet 50 tysiącach złotych miesięcznie. Podobne zajęcia bezpłatne mają szansę się pojawiać w przyszłości, w ramach różnego typu akcji – czy to miejskich, czy ogólnopolskich. Chcemy być aktywni społecznie – dodał.

Reklama

O pozytywnej decyzji co do otwarcia w Przemyślu tego typu placówki miała przekonać inwestorów liczna frekwencja na zajęciach. Ponieważ dopisała nad wyraz, nie było problemu z jej podjęciem.

Szkoła ma ruszyć już w marcu br., w siedzibie Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji. Wtedy też planowane są regularne, semestralne zajęcia z programowania. Od 6 lat prowadzi ona kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w: Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

Patronami honorowymi wydarzenia byli: prezydent miasta Wojciech Bakun, starosta przemyski Jan Pączek, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. Cyfryzacji oraz NASK Janusz Cieszyński i Ośrodek Rozwoju Edukacji.


fot.materiały organizatora
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama