Reklama

Pruszkowski Strabag wybuduje przejście graniczne w Malhowicach

Centrum Obsługi Administracji Rządowej rozstrzygnęło przetarg na budowę przejścia granicznego w podprzemyskich Malhowicach. Wybrano ofertę pruszkowskiej firmy „Strabag”, znanej w naszym regionie z wielu inwestycji. Ta graniczna powstanie za kwotę 98 mln 273 tys. 232 zł.

Do kolejnego już przetargu stanęło pięciu wykonawców. Teoretycznie najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Budowlana „Anna-Bud” z Warszawy. Opiewała ona na kwotę 73 mln 609 tys. 350 zł. Ceny pozostałych ofert były znacznie wyższe. Warszawski Erbud zaoferował cenę 93 mln 551 tys. 340 zł, Budimex – 96 mln 665 tys. 700 zł, Strabag – 98 mln 273 tys. 232 zł, a konsorcjum spółek T4B – 112 mln 914 tys. zł. Jak to zwykle bywa, w trakcie analizy ofert poszczególni oferenci zaczęli odpadać z rywalizacji[paywall]. Ich oferty zostały odrzucone w związku z – generalnie mówiąc – niewyrażeniem zgody na dotrzymywanie terminów określonych prac wskazywanych przez zleceniodawcę. Ostatecznie ostała się jedynie spółka Strabag z Pruszkowa (obecnie w Przemyślu wykonuje m.in. remont ulicy Bielskiego) i zgarnęła rządowy kontrakt.

Przypomnijmy, że dokumentację projektową przygotowała rzeszowska pracownia Biuro Projektów „S.T. Architekci”, a już w październiku ub.r. rozstrzygnięty został przetarg na inżyniera kontraktu. Została nim firma „Prokom Construction” z Sosnowca.

Reklama

Co wybudują?

W ramach drogowego przejścia granicznego w Malhowicach powstaną: budynek odpraw autobusowych, zadaszenia nad kabinami kontrolnymi, budynki kontroli szczegółowej po polskiej i ukraińskiej stronie, toalety po obu stronach granicy, budynek Tax Free, kabina kontrolna, posterunki wjazdowe, magazyn materiałów niebezpiecznych, maszt radiowy, budynek Zakładu Obsługi Przejścia Granicznego oraz drogi, ogrodzenie i zagospodarowanie terenu. Jeśli nie będzie odwołań, na początku lipca br. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie podpisze umowę i kilka dni po tym fakcie budowa się rozpocznie. Powstanie ok. 200 nowych miejsc pracy.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    £££ - niezalogowany 2021-06-21 17:48:38

    Wraz z budową tego przejścia powinna ruszyć budowa zachodniej obwodnicy Przemyśla bo jak otworzą przejście to miasto zostanie zakorkowane od strony ulicy Słowackiego i wtedy będzie lament i przeklinanie władzy publicznej że nikt o tym nie pomyślał za wczasu..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-06-21 19:19:13

    Droga do Malhowic to jedna wielka fuszera . Wąziutka , brak poboczy dla pieszych , rower nie ma gdzie uciec . 2 metrowe rowy , brak ścieżki rowerowej , nie mówiąc o jakości wykonania . Ta droga za 2 lata będzie do remontu . Pieniądze wypier... w błoto .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    X - niezalogowany 2021-06-21 19:57:21

    A jaka sytuacja po stronie UKR? Szczere pole?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama