Centrum Obsługi Administracji Rządowej rozstrzygnęło przetarg na budowę przejścia granicznego w podprzemyskich Malhowicach. Wybrano ofertę pruszkowskiej firmy „Strabag”, znanej w naszym regionie z wielu inwestycji. Ta graniczna powstanie za kwotę 98 mln 273 tys. 232 zł.
Do kolejnego już przetargu stanęło pięciu wykonawców. Teoretycznie najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Budowlana „Anna-Bud” z Warszawy. Opiewała ona na kwotę 73 mln 609 tys. 350 zł. Ceny pozostałych ofert były znacznie wyższe. Warszawski Erbud zaoferował cenę 93 mln 551 tys. 340 zł, Budimex – 96 mln 665 tys. 700 zł, Strabag – 98 mln 273 tys. 232 zł, a konsorcjum spółek T4B – 112 mln 914 tys. zł. Jak to zwykle bywa, w trakcie analizy ofert poszczególni oferenci zaczęli odpadać z rywalizacji[paywall]. Ich oferty zostały odrzucone w związku z – generalnie mówiąc – niewyrażeniem zgody na dotrzymywanie terminów określonych prac wskazywanych przez zleceniodawcę. Ostatecznie ostała się jedynie spółka Strabag z Pruszkowa (obecnie w Przemyślu wykonuje m.in. remont ulicy Bielskiego) i zgarnęła rządowy kontrakt.
Przypomnijmy, że dokumentację projektową przygotowała rzeszowska pracownia Biuro Projektów „S.T. Architekci”, a już w październiku ub.r. rozstrzygnięty został przetarg na inżyniera kontraktu. Została nim firma „Prokom Construction” z Sosnowca.
W ramach drogowego przejścia granicznego w Malhowicach powstaną: budynek odpraw autobusowych, zadaszenia nad kabinami kontrolnymi, budynki kontroli szczegółowej po polskiej i ukraińskiej stronie, toalety po obu stronach granicy, budynek Tax Free, kabina kontrolna, posterunki wjazdowe, magazyn materiałów niebezpiecznych, maszt radiowy, budynek Zakładu Obsługi Przejścia Granicznego oraz drogi, ogrodzenie i zagospodarowanie terenu. Jeśli nie będzie odwołań, na początku lipca br. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie podpisze umowę i kilka dni po tym fakcie budowa się rozpocznie. Powstanie ok. 200 nowych miejsc pracy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wraz z budową tego przejścia powinna ruszyć budowa zachodniej obwodnicy Przemyśla bo jak otworzą przejście to miasto zostanie zakorkowane od strony ulicy Słowackiego i wtedy będzie lament i przeklinanie władzy publicznej że nikt o tym nie pomyślał za wczasu..
Droga do Malhowic to jedna wielka fuszera . Wąziutka , brak poboczy dla pieszych , rower nie ma gdzie uciec . 2 metrowe rowy , brak ścieżki rowerowej , nie mówiąc o jakości wykonania . Ta droga za 2 lata będzie do remontu . Pieniądze wypier... w błoto .
A jaka sytuacja po stronie UKR? Szczere pole?
To prawda ! Pobocze wysypane żwirkiem . Wystarczy, że wpadnie na nie koło i rów! Drzewa zasądzone zbyt blisko siebie. Kto to odebrał ?
Przez kolejne 5 lat propagandowo bedziemy żyli budową przejścia.Tak ważna budowa,że praktycznie nic nie zmienia w perspektywach rozwoju naszego miasta.Ale będziemy się cieszyć jak dzieci.A o innych inwestycjach na rzecz miasta to jak zwykle cisza.
Tadeuszu,a o jakich inwestycjach ty chciales? Inwestycje same nie przyjda. Dziwie sie ze piszesz tu takie trele morele.Kto jak kto ,ale ty bardzo dobrze o tym wiesz. Juz jest Pat ,a potem bedzie Mat.
Niby dlaczego miasto miało by być zakorkowane? Przecież cały ruch pójdzie na autostradę omijając centrum od południa i wschodu. Po co ktoś miałby pchać się przez miasto?
Ważne ,że ktoś kaskę wziął , ktoś sukces ogłosił . Droga do nikąd .
Strona polska wyłoży ponad 92 mln zl, a ile wyłoży strona ukraińska?I komu to kolejne przejście jest potrzebne?!?!?!
Jak to komu?Dzieciom ORMOwców Milicjantów UBeków SBeków etc gdzieś muszą pracować ich pociechy bo nikt bez znajomości się tam nie dostał i nie dostanie bo jest dobry ;)
Wraz z budową tego przejścia powinna ruszyć budowa zachodniej obwodnicy Przemyśla bo jak otworzą przejście to miasto zostanie zakorkowane od strony ulicy Słowackiego i wtedy będzie lament i przeklinanie władzy publicznej że nikt o tym nie pomyślał za wczasu..
Droga do Malhowic to jedna wielka fuszera . Wąziutka , brak poboczy dla pieszych , rower nie ma gdzie uciec . 2 metrowe rowy , brak ścieżki rowerowej , nie mówiąc o jakości wykonania . Ta droga za 2 lata będzie do remontu . Pieniądze wypier... w błoto .
A jaka sytuacja po stronie UKR? Szczere pole?