Reklama

Przechwycili 1000 litrów nielegalnego alkoholu

10/02/2024 09:40

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu ustalili, że na jednej z posesji w powiecie rzeszowskim, produkowany jest nielegalny alkohol. Jak się okazało, te ustalenia były słuszne.

Podczas przeszukania domu i innych obiektów znajdujących się na posesji funkcjonariusze znaleźli blisko 1000 l alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz aparaturę i akcesoria niezbędne do jego produkcji. Co więcej, w trakcie działań zabezpieczono też gotówkę (ponad 16 tys. zł i niemal 1,9 tys. euro).

Jak przekazała Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie:

„zabezpieczony płyn został zbadany w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu. Przeprowadzone analizy wykazały w nim obecność alkoholu etylowego i substancji stosowanych jako konserwanty lub składniki barwników. Wprowadzenie do nielegalnego obrotu wykrytych wyrobów akcyzowych naraziłyby budżet państwa na straty ponad 30 tys. z tytułu podatku akcyzowego”.

Reklama

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

em.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama