Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu ustalili, że na jednej z posesji w powiecie rzeszowskim, produkowany jest nielegalny alkohol. Jak się okazało, te ustalenia były słuszne.
Podczas przeszukania domu i innych obiektów znajdujących się na posesji funkcjonariusze znaleźli blisko 1000 l alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz aparaturę i akcesoria niezbędne do jego produkcji. Co więcej, w trakcie działań zabezpieczono też gotówkę (ponad 16 tys. zł i niemal 1,9 tys. euro).

Jak przekazała Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie:
„zabezpieczony płyn został zbadany w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu. Przeprowadzone analizy wykazały w nim obecność alkoholu etylowego i substancji stosowanych jako konserwanty lub składniki barwników. Wprowadzenie do nielegalnego obrotu wykrytych wyrobów akcyzowych naraziłyby budżet państwa na straty ponad 30 tys. z tytułu podatku akcyzowego”.
Reklama

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze