25 września br. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu odwiedzili przedstawiciele Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). W składzie delegacji byli szefowie biur regionalnych w Rzeszowie oraz w Lublinie – Yolanda Zapaty Henry i Marco Procaccini, jak również eksperci ds. Ochrony Prawnej Uchodźców i Współpracy Agencyjnej.
Gości przyjął komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu gen. bryg. SG Tomasz Zybiński. W trakcie spotkania szef przemyskiej formacji przedstawił strukturę i zadania oddziału oraz zapoznał wizytujących z aktualną sytuacją migracyjną na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy państwowej[paywall].
– Przedstawiciele UNHCR z kolei poinformowali o dotychczasowych działaniach biura, podejmowanych na rzecz uchodźców na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego, jak również o zakresie wsparcia udzielanego cudzoziemcom przez pracowników biur
Reklama
– wyjaśnił rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.
Obie strony dyskutowały także o zgłaszanych przez cudzoziemców problemach i funkcjonujących programach pomocowych. Jedną z ważniejszych konkluzji spotkania było zapewnienie o chęci dalszej współpracy na rzecz osób potrzebujących wsparcia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze