Reklama

Przedstawiciele biura ds. uchodźców w BiOSG

25 września br. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu odwiedzili przedstawiciele Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). W składzie delegacji byli szefowie biur regionalnych w Rzeszowie oraz w Lublinie – Yolanda Zapaty Henry i Marco Procaccini, jak również eksperci ds. Ochrony Prawnej Uchodźców i Współpracy Agencyjnej.

Gości przyjął komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu gen. bryg. SG Tomasz Zybiński. W trakcie spotkania szef przemyskiej formacji przedstawił strukturę i zadania oddziału oraz zapoznał wizytujących z aktualną sytuacją migracyjną na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy państwowej[paywall].

– Przedstawiciele UNHCR z kolei poinformowali o dotychczasowych działaniach biura, podejmowanych na rzecz uchodźców na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego, jak również o zakresie wsparcia udzielanego cudzoziemcom przez pracowników biur

Reklama

– wyjaśnił rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.

Obie strony dyskutowały także o zgłaszanych przez cudzoziemców problemach i funkcjonujących programach pomocowych. Jedną z ważniejszych konkluzji spotkania było zapewnienie o chęci dalszej współpracy na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/10/2024 09:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama