„Kto Ty jesteś? Polak mały” – pod takim hasłem odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowane przez dzieciaki i wychowawców z Przedszkola Samorządowego w Radymnie. Głównym punktem był montaż słowno-muzyczny, a smaczkiem pierwsze publiczne wystąpienie nowego burmistrza M. Piziurnego.
Organizatorem środowego (28 listopada br.), wieczornego spotkania było Przedszkole Samorządowe w Radymnie i Stowarzyszenie Społecznie Aktywni na rzecz Rozwoju Przedszkola Samorządowego w Radymnie. Imprezę ugościła aula Domu Parafialnego Kościoła pw. NSPJ, a wśród zebranych, oprócz wspomnianego burmistrza oraz licznej grupy rodziców i dziadków przedszkolaków, znaleźli się dyrektorzy miejskich placówek oświatowych oraz przedstawiciele honorowego patrona wydarzania, czyli rzeszowskiego oddziału IPN[paywall] .
Rzecz jasna najważniejszym punktem programu był montaż słowno-muzuczny „Co to jest niepodległość”, zaprezentowany przez grupę pięcio- i sześciolatków. Tańczące, śpiewające, recytujące, a niekiedy z przejęcia zapominające tekstu, przesympatyczne przedszkolaki były niewątpliwe ozdobą wieczoru i bezapelacyjnie skradły serca zgromadzonych. Po zakończeniu części artystycznej wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Polska oczami przedszkolaka”. Następnie przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości, w których trakcie głos zabrała m.in. Aneta Dubiel-Korzepa, prezes Stowarzyszenia Społecznie Aktywni na rzecz Rozwoju Przedszkola Samorządowego w Radymnie. Po raz pierwszy w nowej kadencji przed takim audytorium stanął też nowo wybrany burmistrz Mieczysław Piziurny. Całej imprezie towarzyszyła wystawa IPN Ojcowie Niepodległości.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze