Kolejne przejścia dla pieszych, będące pod kuratelą władz powiatu jarosławskiego, a znajdujące się na terenie miasta Jarosławia, zostały wzbogacone o nowoczesne, energooszczędne oświetlenie ledowe.
Inwestycję, będącą częścią przedsięwzięcia pod nazwą „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych na terenie gminy miejskiej Jarosław”, finansowanego po połowie przez samorząd miasta Jarosławia i powiat jarosławski, oddano 12 sierpnia. Odebrali ją starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, wicestarosta Krzysztof Cebulak, przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec i radna Rady Miasta Jarosławia Agnieszka Rodzinka-Głąb, która podniosła problem słabej widoczności pieszych na przejściach. Na spotkaniu obecni byli też naturalnie przedstawiciele wykonawcy zadania, którego realizacja trwała trzy miesiące (umowę z wykonawcą podpisano 5 maja br.).
Chodzi o tzw. zebry znajdujące się przy ulicach Poniatowskiego i Sikorskiego w Jarosławiu. Zyskały one nowoczesne, energooszczędne oświetlenie typu led, co ma istotnie poprawić bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok. Zrealizowane zadanie to element prac w ramach inwestycji mających na celu poprawę infrastruktury drogowej na terenie miasta Jarosławia. Było możliwe dzięki wcześniejszemu porozumieniu zawartemu przez starostę jarosławskiego z burmistrzem miasta Jarosławia. Prace te zakresem obejmują łącznie 5 inwestycji, a wykonanie oświetlenia dla trzech przejść dla pieszych – dwóch na ul. Poniatowskiego i jednego na ul. Sikorskiego – było właśnie jedna z nich. Całkowita wartość prac wyniosła 86 tys. 715 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze