Reklama

Przejścia dla pieszych już po liftingu


Kolejne przejścia dla pieszych, będące pod kuratelą władz powiatu jarosławskiego, a znajdujące się na terenie miasta Jarosławia, zostały wzbogacone o nowoczesne, energooszczędne oświetlenie ledowe.


Inwestycję, będącą częścią przedsięwzięcia pod nazwą „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych na terenie gminy miejskiej Jarosław”, finansowanego po połowie przez samorząd miasta Jarosławia i powiat jarosławski, oddano 12 sierpnia. Odebrali ją starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, wicestarosta Krzysztof Cebulak, przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec i radna Rady Miasta Jarosławia Agnieszka Rodzinka-Głąb, która podniosła problem słabej widoczności pieszych na przejściach. Na spotkaniu obecni byli też naturalnie przedstawiciele wykonawcy zadania, którego realizacja trwała trzy miesiące (umowę z wykonawcą podpisano 5 maja br.).

Chodzi o tzw. zebry znajdujące się przy ulicach Poniatowskiego i Sikorskiego w Jarosławiu. Zyskały one nowoczesne, energooszczędne oświetlenie typu led, co ma istotnie poprawić bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok. Zrealizowane zadanie to element prac w ramach inwestycji mających na celu poprawę infrastruktury drogowej na terenie miasta Jarosławia. Było możliwe dzięki wcześniejszemu porozumieniu zawartemu przez starostę jarosławskiego z burmistrzem miasta Jarosławia. Prace te zakresem obejmują łącznie 5 inwestycji, a wykonanie oświetlenia dla trzech przejść dla pieszych – dwóch na ul. Poniatowskiego i jednego na ul. Sikorskiego – było właśnie jedna z nich. Całkowita wartość prac wyniosła  86 tys. 715 zł.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/08/2025 16:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama