Reklama

Przekroczyli granicę na rowerach. Chcieli dotrzeć do... USA

26/02/2024 13:16

W sobotę, 24 lutego, na odcinku granicy państwowej ochranianym przez strażników granicznych z placówki w Medyce doszło do nietypowego zdarzenia.

Funkcjonariusze zatrzymali bowiem dwóch cudzoziemców, którzy na rowerach, przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

Nieświadomi, że każdy ich ruch jest śledzony poprzez specjalistyczny sprzęt, z pośpiechem – pieszo i na jednośladach – przedzierali się przez grząski teren i kierowali w głąb Polski. Kilkanaście minut później trafili w ręce mundurowych.

Dwóch obywateli Ukrainy w wieku 25 i 35 lat tłumaczyli, że zamierzali udać się do Niemiec i przez jakiś czas tam pracować. W tym czasie zaplanowali też wyrobienie stosownych dokumentów i docelowo wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Reklama

„Tymczasem zostali ukarani grzywnami w drodze mandatów karnych i zawróceni na terytorium Ukrainy”

– przekazał rzecznik BiOSG por. Piotr Zakielarz.

em.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/02/2024 13:16
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kalnikow_534 2024-02-26 16:07:14

    Nikt im nie powiedział, że rowerami do USA może być kłopot?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama