W sobotę, 24 lutego, na odcinku granicy państwowej ochranianym przez strażników granicznych z placówki w Medyce doszło do nietypowego zdarzenia.
Funkcjonariusze zatrzymali bowiem dwóch cudzoziemców, którzy na rowerach, przekroczyli polsko-ukraińską granicę.
Nieświadomi, że każdy ich ruch jest śledzony poprzez specjalistyczny sprzęt, z pośpiechem – pieszo i na jednośladach – przedzierali się przez grząski teren i kierowali w głąb Polski. Kilkanaście minut później trafili w ręce mundurowych.

Dwóch obywateli Ukrainy w wieku 25 i 35 lat tłumaczyli, że zamierzali udać się do Niemiec i przez jakiś czas tam pracować. W tym czasie zaplanowali też wyrobienie stosownych dokumentów i docelowo wyjechać do Stanów Zjednoczonych.
„Tymczasem zostali ukarani grzywnami w drodze mandatów karnych i zawróceni na terytorium Ukrainy”
– przekazał rzecznik BiOSG por. Piotr Zakielarz.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nikt im nie powiedział, że rowerami do USA może być kłopot?
Nikt im nie powiedział, że rowerami do USA może być kłopot?