Przemyscy radni zdecydowaną większością głosów przyjęli oświadczenie, w którym sprzeciwiają się promocji ideologii ruchów LGBT. – Chcemy bronić rodziny – mówili zwolennicy deklaracji. – U nas tego nie ma i długo nie będzie – argumentował przedstawiciel przeciwników.
W oświadczeniu czytamy, że działania postulowane i podejmowane w ostatnim czasie przez ruchy LGBT „stwarzają poważne zagrożenia dla porządku społecznego, uderzając w jego fundament, jakim jest rodzina”.
„Nie zgadzamy się na jakiekolwiek próby[paywall] ingerowania ideologii LGBT w proces wychowania i kształcenia na każdym jego etapie. Szkoła nie może bowiem stać się narzędziem do ideologicznej ofensywy, ale być miejscem gwarantującym bezpieczeństwo i umożliwiającym właściwy rozwój” – podkreślili.
Treść oświadczenia przedstawił Dariusz Lasek (Regia Civitas). – Ten głos dotyczy przyszłości wychowania naszych dzieci. Będzie to także sygnał dla rodziców, że rodziny mogą czuć się bezpieczne – powiedział.
Bardzo krytycznie do pomysłu odniósł się Paweł Zastrowski (Koalicja Obywatelska). – Chciałbym zapytać które dzieci w Przemyślu są indoktrynowane, zaczepiane? Szukamy jakiegoś sztucznego wroga, aby robić na tym politykę – powiedział. – Nie czepiam się chłopców, wymachujących mieczami, to chyba „Męski Różaniec”, który organizujecie. Zamiast robić tego typu spędy, mogą się ci panowie zająć po prostu pracą dla dobra miasta – mówił.
D. Lasek odparł, że nikt z mieczem na „Męski Różaniec” nie przychodzi, a mężczyźni modlą się „również za pana”. Uznał, że swoimi słowami P. Zastrowski obraził kilkaset rodzin. Zarówno D. Lasek, jak i Maciej Kamiński (PiS) zwrócili uwagę, że podczas marszów równości dochodzi do obscenicznych scen oraz wyśmiewane jest chrześcijaństwo i symbole religijne.
Radny Zastrowski za swoje sformułowanie przeprosił i przyznał, że on również nie zgadza się na obraźliwe sceny na ulicach, ale „takich rzeczy u nas nie ma i długo nie będzie”.
Nie zgodził się z nim Mirosław Majkowski (Kukiz’15), stwierdzając, że „nie mamy tego w Przemyślu, ale to nie znaczy, że nie będziemy mieli”. Podkreślił, że promowaniu LGBT jest stanowczo przeciwny, ale „nie kwestionuje tego, kto ma jakie preferencje seksualne”. – Niech sobie w domu robi co chce, ale niech to nie wypływa na ulice, niech nie gorszy dzieci i dorosłych – powiedział.
Poparcie dla oświadczenia wyraziła też Bogumiła Nowak (SLD), uznając, że o dzieci i rodziny trzeba dbać i szkoła nie może ingerować w takie sfery. Z kolei Andrzej Zapałowski (K’15) stwierdził, że nie chodzi tylko o światopogląd. – Zewnętrzne ośrodki próbują wpływać na układ społeczny w Polsce, na tradycyjne wartości. W operacjach specjalnych nazywa się to faza demoralizacji. Nasze dzisiejsze stanowisko jest elementem sprzeciwu wobec tej ingerencji – powiedział.

fot.Paweł Bugira
Krytyczny wobec inicjatywy był m.in. Paweł Zastrowski. – Zamiast robić tego typu spędy, mogą się ci panowie zająć po prostu pracą dla dobra miasta – mówił o „Męskim Różańcu”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nasi radni maja o wiele poważniejsze obowiązki za które im mieszkańcy płacą niż wchodzenie w spór tęczowej zarazy z czarną zarazą. Niech te zarazy się tłuka między sobą.Grzech czarnej zarazy są już dowiedzione,nam doskonale już znane opisane,pokazane i nie było żadnych przeprosin społeczeństwa przez to zboczenie.Natomiast grzechy tęczowej zarazy są jeszcze niepopełnione tak,ze ich ocena może byc tylko wątpliwa..
Parafrazując Kazimierza Pawlaka "Z samych swoich"- Oczadzieli. Hipokryzja. Ale o pedofilii w kościele i lgbt wśród kleru jakoś zapomnieli. Nie mają innych pożytecznych zajęć? A ten męski różaniec to też niezła "jazda". Typowe bałwochwalstwo.
Pytam się radnych ile z tej inicjatywy przybędzie miejsc pracy i jakie korzyści płyną dla miasta? Zajmijcie się ludzie tym za co wam płacimy!
Ludzie posłuchajcie debaty obecnych Radnych na Youtubie ! To jest dno ! Kogo wy wybraliście ?! Tam nie ma ani jednego inteligentnego Radnego ! Jak oni dyskutują im nawet słów brakuje w gębie ! KOSZMAR ! Nie wiem za co Wy dostaliście 400 - 500 głosów ? Takie ładne kolorowe mieliście wszyscy plakaty i ulotki a taka ciemnota.
Panie Radny Pawle Zastrowski, nigdy nie uczestniczyłem w Męskim Różańcu, ale jestem oburzony panskimi słowami. Uwazałem Pana za człowieka na poziomie. Niezależnie w jakim kontekście słowa te zostały użyte, to powinien Pan się wstydzić.
Dobry komentarz na Twitterze znalazłem:Andrzej Orzechowski:Moje rodzinne miasto, Przemyśl (w którym szczęśliwie już prawie nie bywam), przyjęło wczoraj „oświadczenie wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii LGBT”. Po głębszym namyśle, uważam, że tego typu rezolucje radnych to w sumie... dobry pomysł. Czemu?Bo to w sumie takie radosne samozaoranie. Idąc tropem badań R. Floridy n/t rozwoju miast postindustrialnych warto to czytać jako ostrzeżenie dla inwestorów: Uwaga: - różnorodność niemile widziana - strefa nietolerancji - strefa wolna od klasy kreatywnej - strefa debili u władzy
Wolak Wolakowi wilkiem, czytaj pedał gejowi he he.PISoBOLSZEWICKIM tępotom popierniczyło się w główkach od upału ?
i to jest NAJWAŻNIEJSZE w Przemyślu-k...a żenada
Podpisuję się obiema rękoma pod tą wypowiedzią. Wypowiedź Radnego świadczy o totalnym braku poszanowania innych, włącznie z innymi Radnymi. Pokazał TOTALNE DNO i brak wychowania w poszanowaniu wartości, których mu do innych brakuje !
Osiołki - przypominam, że nie ma takiego pojęcia jak "ideologia LGTB" ! Nie ma też pojęcia "ruch LGTB" ! To pojęcia abstrakcyjne wymyślone przez czarną zarazę. Czasami w rodzinie rodzi się dziecko albo "L", albo "G", albo "B", albo "T" i nikt nie ma na to wpływu bo taka jest natura homo sapiens. Wasze apele możecie sobie w doopę wsadzić! Wara Wam od naszych rodzin, wara Wam od naszych dzieci. Wy jako radni macie zajmować się czymś innym! Czy to jest jasne panie Lasek i pozostali? Czego jeszcze nie rozumiecie?
Rozumiem ,że 150 milionów długu miasto już spłaciło , i na wokandę wchodzą sprawy ,,ideologiczne,,.Gratki.
To co kiedyś było przywilejem błaznów i idiotów dzisiaj jest atrybutem "wszelkiej maści" "polityków"
To ja proponuję posłuchaj całej sesji bo to był temat jeden z wielu i wcale nie najważniejszy. Osobiście nie mam nic wobec ludzi Lgbt bo wielu znam i bardzo lubię, ale wielu też mi mówi że większość z tych parad to jakiś absurd. Można walczyć o swoje prawa ale bądźmy poważni. Na paradach jest szopka która tylko pokazuje osoby homoseksualne jako dziwakow i glupkow. A oni przecież w większość nie są głupi. To normalni ludzie i powinniśmy rozmawiać na poziomie. Na paradach często 1% dewiantow kreuje obraz całości. Bądźmy dla siebie dobzi i szanujmy się. Ustawa o lgbt ma uchronić np przed wprowadzeniem dziwnych przedmiotów w szkołach czy zachwianiu norm społecznych. Przecież nikt homoseksualistów nie tepi. Wpierdziel może dostać każdy kto krzywo spojrzy. Edukacja seksualna tak. Homoseksualiści tak. Ideologia lgbt nie
Nie ma coś takiego jak LGBT, są to wymyślane brednie by karmić ciemny lud jak to określił pisowski klasyk nowymi rewelacjami, straszyć nową ideologią, podobnie jak tym dziwacznym gendżer, niby nowe trendy które tak naprawdę nie istnieją, typowy wytwór chorej wyobraźni, niestety co mówię że wstydem przodują w tym niektórzy pasterze mojego kościoła z niedoszłym na szczęście kardynał em Jędraszewskim na czele. No cóż można i tak, nie wiem kiedy podjęli taką bzdurą uchwałę, bo teraz w nowym rozdaniu panuje zasada wiem że nic nie wiem, ale jest to typowa propagandówka, temat zastępczy bo ta rada raczej arcybezrada wydaje się być gorsza od poprzednich, czasem próbuję wsłuchać się w jałowe dyskusje z których nic nie wynika dla mieściny, upadłego pod każdym względem zadupia, co widać na codzień chodząc po Przemyślu. A więc dobry temat zastępczy na sezon ogórkowy który w Przemyślu trwa cały rok ale drodzy rajcy, nasza władzo wybrana w demokratycznych wyborach czy myślicie co dalej z wolnym królewskim miastem Przemyśl, czy nie czytacie ile ostatnio otrzymał na rozwój Jarosław podaję 140 milionów na dalszy rozwój powiatu i miasta Jarosław, niemal 2o milionów na rewitalizację stadionu sportowego, i dalsze wielomilionowe inwestycje np na modernizację dróg w planie, a Przemyskie zadupie ile skorzystało z wyboru Bakuna, różę o kwoty z radością się dowiem, idąc ul. Sanocką patrzę zawsze z odrazą na obskurną, zardzewiałą bramę wrjściową boiska Polonii mojego klubu od lat 60 ubiegłego wieku, o zgrozo dawnej Przemyskiej Barcelony i co jaki wniosek nie mają pieniędzy na wiaderko farby czy lakieru by przynajmniej pomalować tę bramę. To tylko sportowy przykład upadku Przemyśla, o innych nie piszę bo powstałaby mała broszura przemyski ego dziadostwa i nędzy. A wy drodzy bezradni radni zamiast o pierdołach myśleć skąd kasę, przeprosić Kuchciński ego i prezesa to za mało oni tych przeprosin nie przyjmą bo porażka była zbyt dolegliwa w ich mateczniku, myślę że może młoda posłanka z Jarosławia pani Joasia Szmidt Rodziewicz ale ona ma swój rewir jarosław, dzięki właśnie niej miasto Jarosław podobnie jak miasto Rzeszów kwitnie a Przemyskie zadupie upadło i się nie podniesie to nie straszenie LGBT, to fakt. Na koniec moje stałe niezmienne motto, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram, widocznie Przemyśla ki wybierając do sejmu swoich czterech muszkieterów na taki los zasługują. A mnie wstyd cały czas wstyd.
Teraz już wyraźnie widać,ze czarny pedofilski Przemyśl ma swoich gorących orędowników wśród Radnych.Wiedziałem,ze ma swoich wielbicieli wśród radnych.Nigdy się nie spodziewałem,ze jest ich aż tak dużo.Z takimi nikt nigdy nic nie zbudował.Natomiast rujnować naprawdę potrafią.
Zaraza LGBT wypływa od tych co są wrogami Kościoła i dążą do zniszczenia Koscioła i Polski katolickiej.
Nie ma takiego państwa jak Polska katolicka, jest kraj o nazwie Polska w którym znaczna część obywateli jest wyznania rzymsko-katolickiego, spośród tej części obywateli ok 35% aktywnie uczestniczy poprzez udział w nabożeństwach w życiu tegoż kościoła. To ten kościół uważa każdego kto ma inny światopogląd i ma inne zdanie na temat funkcjonowania państwa za swego wroga. Można być patriota ,kochać swój kraj i jednocześnie być za rozdziałem państwa od kościoła. I ten rozdział wcześnie czy później nastąpi.
Pisowskie tyłkowłazy. Należy obcinać diety radnym za czas poświęcony na bzdury, z których nie ma pieniędzy dla ludzi...
Zboczeńcom mówimy stanowczo NIE ! Brawo za postawę !
Kaczyński będzie niepocieszony piesku he he.
Zdjęcia nie kłamią. Tak się składa, że jednym z uczestników tej oportunistycznej imprezy pt. męski ...... był pacjent który ma w "dupi." dzieci i rodzinę. Obłuda?
Opowiadasz brednie i to wielkie . Otóż nikt nikomu nie broni być pedałem , lesbą czy inny transem . Natomiast nie będzie się polerować AFIRMACJI / świadomie z dużej litery / na ulicach szkołach przedszkolach i innych miejscach publicznych .W domu możecie się pedałować , lesbować wasza pedalska sperma może spływać po ścianach , ale waszych i tylko waszych domów . A WIEC GDZIE TU MOWA O SZYKANOWANIU WAS./
Uważam, że w Polsce od 2015 roku bardzo źle się dzieje, jednak teraz jest już dramat. Czy takiej Polski rzeczywiście chcieli Polacy? Katolicy??? Tak nietolerancyjnej, gdzie zwierzchnik wydaje Policji decyzje rodem z lat 50 tych we wschodniej Europie? Upolitycznienie groźne całego wymiaru sprawiedliwości (TK, SN, Prokuratury, Policja), niweczenie wielu dziedzin życia, środowiska naturalnego, niszczenie trójpodziału władzy, wreszcie agresja, nietolerancja partii Jarosława K. w każdych wyborach, jednak propaganda i krzywdząca niezliczona ilość haniebnych słów w TVP i TVP Info, na którą A. Duda podpisał przed północą a nie na potrzebującą od lat onkologię to po prostu podłość, na którą w kraju EU XXI w. czyli w Polsce nie powinno mieć miejsca. Węgry i Polska powinny zostać w końcu wyrzucone ze wspólnoty europejskiej. Niestety w Polsce mamy duży procent hołoty i to ona decyduje za wciąż niezdeterminowanych wyborców przeciwnych dyktaturze PiS. Jednak pamiętajmy słowa Prof. Turskiego. Do jakiej tragedii i ruin doprowadziła dyskryminacja drugiego człowieka przed wojną. Już w Polsce jesteśmy w połowie tej niebezpiecznej drogi! Czego także niedopuszczalny hejt PiSowców w internecie ,nawet na twitterze jest przerażającym przykładem. To ma zero wspólnego z chrześcijańską postawą. Bo będzie za późno. A po 89 roku nie było tak podłej i krzywdzącej naszą Polskę partii jak PiS i Zjednoczona Prawica.
Nasi radni maja o wiele poważniejsze obowiązki za które im mieszkańcy płacą niż wchodzenie w spór tęczowej zarazy z czarną zarazą. Niech te zarazy się tłuka między sobą.Grzech czarnej zarazy są już dowiedzione,nam doskonale już znane opisane,pokazane i nie było żadnych przeprosin społeczeństwa przez to zboczenie.Natomiast grzechy tęczowej zarazy są jeszcze niepopełnione tak,ze ich ocena może byc tylko wątpliwa..
Parafrazując Kazimierza Pawlaka "Z samych swoich"- Oczadzieli. Hipokryzja. Ale o pedofilii w kościele i lgbt wśród kleru jakoś zapomnieli. Nie mają innych pożytecznych zajęć? A ten męski różaniec to też niezła "jazda". Typowe bałwochwalstwo.
Pytam się radnych ile z tej inicjatywy przybędzie miejsc pracy i jakie korzyści płyną dla miasta? Zajmijcie się ludzie tym za co wam płacimy!