Reklama

Przemyscy „terytorialsi” w łodzi. 11 żołnierzy zdobyło nowe uprawnienia

11 żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobyło uprawnienia operatora łodzi z silnikiem zaburtowym. Ktoś zapyta po co? Nigdy nic nie wiadomo, a że „terytorialsi” są zawsze gotowi do akcji, taka legitymacja czasami może bardzo pomóc... Im i osobom, którym zechcą nieść pomoc.

Uprawnienia do prowadzenia łodzi z silnikiem zaburtowym żołnierze przemyskiej brygady zdobyli podczas dwudniowego (27 – 28 lipca br.) szkolenia, które wyposażyło ich w wiedzę niezbędną do sprawnego i bezpiecznego używania łodzi motorowych. Dwudniowy kurs podzielony był na część teoretyczną i praktyczną. Całe szkolenie zakończył egzamin.

W czasie części teoretycznej uczestnicy kursu uczyli się budowy, eksploatacji i obsługi silników zaburtowych. Część praktyczna kursu odbywała się na terenie akwenu wodnego ZEK w Radymnie. Kursanci podzieleni na grupy uczyli się wodowania łodzi, mocowania do nich silników oraz manewrowania łodzią.

Reklama

– W czasie egzaminu szkoleni żołnierze musieli się wykazać znajomością między innymi: przepisów bhp, układów chłodzenia, smarowania oraz zasad trymowania silnika zaburtowego. Tego rodzaju przedsięwzięcie wpisuje się w działanie WOT, związane ze wspieraniem lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych. Takie mogą się przydarzyć chociażby w związku z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz udziałem w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych

– powiedział p.o. rzecznika prasowego 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Rafał Laska.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama