Reklama

Przemyscy „terytorialsi” pomagali przy budowie szkoły [ZDJĘCIA]

30 października br. w Żelaźnie doszło do uroczystego otwarcia modułowej szkoły podstawowej, która powstała tuż obok głównego budynku, zniszczonego przez powódź 15 września br. Wielki wkład w budowę obiektu mieli żołnierze z 20. Przemyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Obiekt wybudowany został z 54 modułów o łącznej powierzchni 663 n kw. Duża przestrzeń użytkowa zapewnia miejsce do nauki uczniom z klas 1 – 8 oraz dwóm grupom przedszkolnym – w sumie 120 dzieciom. Po uroczystym otwarciu szkoły można było zwiedzić 9 pomieszczeń lekcyjnych, dwie sale dla dzieci w wieku przedszkolnym, szatnie,
trzy gabinety specjalistyczne, pokoje dla nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz przestrzenie sanitarne dostosowane do różnych grup wiekowych. W klasach są tablice multimedialne, a w budynku znalazła się także sala zabaw, wypełniona po brzegi miękkimi klockami
i meblami oraz basen z kulkami. Starsi uczniowie mogą się cieszyć z dużej hali sportowej, której brakowało w zalanym obiekcie szkolnym.

Tę specjalną inwestycję zrealizowała i nieodpłatnie przekazała firma Modular System, wyposażenie zapewniła firma Entelo. Ukończenie jej w ciągu półtora miesiąca było możliwe dzięki wielkiemu wsparciu 20. Przemyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, której żołnierze przygotowali podłoże pod położenie betonowych płyt, stanowiących podstawę modułowego budynku oraz wykonali inne prace związane z inwestycją. Przemyscy „terytorialsi” w miejscowości Żelazno są od samego początku działań w ramach operacji pod kryptonimem „Feniks”, związanych z usuwaniem skutków tragicznej powodzi[paywall].

Reklama

Kolejna szkoła w Stroniu Śląskim

Podobny obiekt już jest budowany w Stroniu Śląskim. Prace rozpoczęły się 5 listopada br., a otwarcie zaplanowane jest 18 grudnia br. Docelowo w miejscu niezalewowym wybudowane zostanie tymczasowe przedszkole. W prace przy nim zaangażowani zostaną również żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z racji posiadanego doświadczenia przy budowie szkoły w Żelaźnie.

  • „Nie potrafię wyrazić wdzięczności, jaką odczuwam, zwykłymi słowami... Już zawsze będę widzieć wojsko tylko sercem. Pracując z nami, oddaliście nam swoje i czułam to na każdym kroku. W chwilach zwątpienia, załamania, ale i radości byliście ze mną. Każdemu życzę spotkać na swojej drodze takie dobro, jakie otrzymałam ja. Mamy piękną szkołę i szczęśliwe dzieci. Wy poszliście dalej, tam gdzie Was potrzebują, a my już tęsknimy. Terytorialsi na zawsze w naszych sercach! Dziękuję”

– takie słowa zamieściła dyrektorka szkoły w Żelaźnie na profilu Wojsk Obrony Terytorialnej na Facebooku. Nic więcej dodawać nie trzeba.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/11/2024 19:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama