W tym roku obchody święta flagi odbyły się na przemyskim Rynku.
Pogoda dopisała i Rynek zapełnili mieszkańcy z biało-czerwonymi chorągiewkami.
Uroczystą oprawę zapewniła[paywall] kompania honorowa Wojska Polskiego oraz Salezjańska Orkiestra Dęta „Augustino”. Uroczystości rozpoczęły się hymnem narodowym, przy którego dźwiękach wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę. Następnie prezydent Przemyśla Wojciech Bakun przypomniał, jak to przed piętnastu laty w Sejmie RP dyskutowano, czy ustanowić święto flagi, czy godła Polski i w końcu zdecydowano się na biało-czerwoną.
– Pod biało-czerwonymi barwami przeżywaliśmy najważniejsze wydarzenia w historii naszego narodu, o możliwość cieszenia się z wolności pod polską flagą walczyli nasi przodkowie. Cieszę się więc, że na przemyskich domach i ulicach te najważniejsze dla nas barwy widać dzisiaj tak licznie. To piękny widok, który dowodzi, że nasze przywiązanie do polskości i Ojczyzny staje się ważnym elementem codziennego życia – powiedział prezydent W. Bakun, przypominając znaczenie narodowych barw i symboli dla naszej tożsamości narodowej.
Następnie Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” zaprezentował zgromadzonym polskie tańce: poloneza i krakowiaka. Po dorosłych tancerzach, również z krakowiakiem, wystąpił zespół dziecięcy, a część słowno-muzyczną zaprezentowały dzieci z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, występujące w narodowych barwach. Natomiast oprawę plastyczną przygotowali przemyscy harcerze, rozpościerając pięćdziesięciometrową flagę, którą na zakończenie przekazano w ręce prezydenta miasta. Ostatnim akcentem obchodów był start tradycyjnego już rajdu rowerowego z biało-czerwoną, który ruszył na trasę do granicy państwa w Malhowicach.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ten zdewastowany, zdemolowany, sprofanowany Rynek bez tych drzew wygląda tak choojowo, że płakać się chce, a doraźne imprezy np. z jakimiś chorągiewkami, na niewiele się tu zdadzą.
Jak Dzien Flagi to cztery zdjecia , a jak demonstracja pod sądem czy inna impreza tych przeciwko Pis to zdjec , a zdjec. wiec sa wazne i wazniejsze sprawy.
Dobre ujęcia, żeby przypadkiem prezydenta miasta nie pokazać ;)
A dlaczego brak relacji z obchodów święta 3 Maja.Jednego z najbardziej patriotycznych świąt.Może dlatego,ze główni prawdziwi patrioci naszego miasta spędzali je w burdelach. A może wstyd i języki mieszkańców nie pozwalały im świętować.Pierwsze ławki w katedrze już opustoszały.Teraz uroczystości państwowe w naszym mieście też nie mają żadnego znaczenia.Gazeta też jednoznacznie brakiem publikacji w tak ważnej sprawie też jak widać zajmuje odpowiednie miejsce nie mając nic wspólnego z mieszkańcami.
Ten zdewastowany, zdemolowany, sprofanowany Rynek bez tych drzew wygląda tak choojowo, że płakać się chce, a doraźne imprezy np. z jakimiś chorągiewkami, na niewiele się tu zdadzą.
"...z jakimiś chorągiewkami..."WYJDŹ
Jak Dzien Flagi to cztery zdjecia , a jak demonstracja pod sądem czy inna impreza tych przeciwko Pis to zdjec , a zdjec. wiec sa wazne i wazniejsze sprawy.