Reklama

Przemyśl w Stowarzyszeniu Prezydentów Miast Polskich

Włodarze 30 polskich miast średniej wielkości powołali 25 października br., do życia Stowarzyszenie Prezydentów Miasta Polskich. Mottem są trzy słowa: Praca, Rozwój, Odpowiedzialność. Jednym z członków tej ciekawej inicjatywy został Przemyśl, który w dziewiczym spotkaniu reprezentował prezydent Wojciech Bakun.

Do zawiązania stowarzyszenia doszło w Otwocku. Poza Przemyślem jego członkami zostały: Chełm, Zamość, Stalowa Wola, Tomaszów Mazowiecki, Racibórz, Zawiercie, Sieradz, Otwock, Pruszków, Puławy, Żyrardów, Bełchatów, Łomża, Świętochłowice, Skierniewice, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Żory, Mielec, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Tarnobrzeg, Gorzów Wielkopolski, Radomsko, Lubin, Bolesławiec, Katowice, Toruń i Piekary Śląskie. Prezesem został prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Włodarze wymienionych miast należą do różnych politycznych ugrupowań, ale odrzucili precz podziały polityczne. Bo cel, jaki im przyświeca, jest znacznie ważniejszy: stworzenie planu działania, który usprawni pracę samorządowców we współpracy ze wszystkimi środowiskami oraz polskim rządem. Zapewnili podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że będą dążyć do dialogu pomiędzy rządem a samorządem czy kształtować wspólną i spójną politykę samorządów lokalnych. Kolejne priorytety to: wspomaganie rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju przedsiębiorczości, aktywnie współdziałanie na rzecz pozyskiwania środków zewnętrznych, zielona rewitalizacja polskich miast.

Reklama

26 października br. członkowie stowarzyszenia spotkali się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z premierem Mateuszem Morawieckim. Głównym tematem był „Polski Ład” dla samorządów.



Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama