– To komisja jest odpowiedzialna za liczenie i weryfikację głosów, ustalenie i zatwierdzenie wyników, które dopiero potem powinny zostać podane do publicznej wiadomości. Wciąż nie znamy wyników elektronicznych, nie ma możliwości weryfikacji, a pan prezydent podjął decyzję o podaniu do publicznej wiadomości wyniku prac liczenia i weryfikacji głosów dokonanych tylko przez pracowników urzędu miejskiego. To skandaliczna sytuacja, która wywołała niepotrzebną dyskusję i falę krytyki, skierowaną w stronę komisji – powiedzieli radni opozycyjni, członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego 2021, Bartłomiej Barczak (Regia Civitas), Janusz Zapotocki (SLD) i Andrzej Berestecki (PiS).
Trójkę radnych poparł również przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński (PiS), który finalnie podpisuje uchwałę o budżecie obywatelskim (z 1 lipca br.), przyjętą przez radnych, która zawiera (jako załącznik) regulamin[paywall].
Wobec pojawiających się w ostatnich dniach sprzecznych i nieprawdziwych informacji, niemających – zdaniem wymienionych – nic wspólnego z rzetelną oceną pracy Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego 2021, radni zdecydowali się wyjaśnić kilka nieścisłości.
– Do 23 października nie otrzymaliśmy materiałów z głosowania elektronicznego, co w praktyce uniemożliwia sprawdzenie i weryfikację głosów. Zastanawiamy się dlaczego nie można nam głosów oddanych drogą elektroniczną udostępnić? Na ostatnim posiedzeniu komisji 14 października nie było kworum, czyli brakowało większości członków tejże, co w konsekwencji uniemożliwiło podliczenie głosów, weryfikację, ich akceptację, a finalnie podpisanie protokołu i zakończenie obrad komisji. Radni z klubów opozycyjnych byli obecni. Nie było natomiast przedstawicieli dwóch klubów rządzących z panem prezydentem Wojciechem Bakunem, czyli radnego Tomasza Leszczyńskiego i radnego Jerzego Krużela. Nie było także kilku osób z wydziałów urzędu, którymi kieruje pan prezydent. Dlaczego? Nie wiemy. Do kogo teraz są więc pretensje? – powiedzieli wspominani.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak zajęci że nie mogli się zebrać żeby podpisać protokół... Ale publiczną kasę mają czas pobierać
Co tu pisać , to cały Przemyśl w pigułce nawet nie potrafią policzyć głosów , ręce opadają . Ale jacy wyborcy taka "wadza" jaki pan taki kram. Gratulacje drogi suwerenie.
dlaczego nie chcą podpisać protokołów ? brakło im głosów ....? do swoich projektów ...czy nie zdążyli dopisać ?
To wszystko przez Tadka. Tadek jest głupi!!!!I co Ty na to?
Tak zajęci że nie mogli się zebrać żeby podpisać protokół... Ale publiczną kasę mają czas pobierać
Co tu pisać , to cały Przemyśl w pigułce nawet nie potrafią policzyć głosów , ręce opadają . Ale jacy wyborcy taka "wadza" jaki pan taki kram. Gratulacje drogi suwerenie.
dlaczego nie chcą podpisać protokołów ? brakło im głosów ....? do swoich projektów ...czy nie zdążyli dopisać ?