Kierowca wyprzedza na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Słowackiego i Obozowej. Wkrótce czeka nas kolejna zmiana przepisów ruchu drogowego, która tym razem będzie dotyczyć pierwszeństwa pieszych przed przejściem. Jak kierowcy poradzą sobie w nowej rzeczywistości, skoro bardzo często nie respektują obecnie obowiązującego prawa?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O jakim tu wyprzedzaniu jest mowa? Czy wy wiecie czym jest wyprzedzanie? Tu kierowca jechał swoim pasem i miał do tego prawo. Kierowca nr 2 który zatrzymał się przed przejściem, chciał wymusić zatrzymanie się drugiego kierowcy "bo on ma taki kaprys żeby przepuścić pieszych". Poza tym mógł nie widzieć że ludzie idą przez przejście, bo ten samochód mu po prostu zasłonił. Sam jestem kierowcą i nienawidzę, jak mimo, że piesi nie wbiegają na przejście tylko spokojnie czekają, to jakiś nadgorliwy kierowca postanawia spowolnić cały ruch i się zatrzymać, żeby ich wpuścić i wtedy cała reszta też musiałaby stanąć razem z nim... Powinna być jakaś edukacja w tym kierunku, bo teraz wygląda to jak samowolka i kierowanie ruchu, do czego zwykły kierowca nie jest uprawniony.
Człowieku kto ci dał prawo jazdy? Co ty wypisujesz za bzdury? Dramat i 7 metrów mułu.
Masz obowiazek zatrzymac sie przed przejściem gdy ktos stoi na chodniku przy przejsciu dla pieszych;))) 11
To ja dziękuję za takiego kierowcę jak Ty chyba logiczne jest ze skoro jedno auto się zatrzymało to ten drugi też musi bo jest przejście a chyba Pr, wpisów nie znasz bo pieszy ma pierwszeństwo!!!! Strzeż Boże od takich kierowców
Może napisz z jakiego artykułu kodeksu ta Twoja bzdura wynika.
Rozumiem, że jakbyś jechał lewym pasem to prosto po nogach. Super.
To troll A Wy się spinacie jak gumka w majtkach... eh
Jeśli chcesz się czepiać szczegółów to zauważ, że kierowca pierwszego pojazdu nadal się poruszał i nie do końca zatrzymał.Było to w takim razie wyprzedzania. Mam nadzieję, że kiedyś stracisz prawko bo z takim rozumowaniem jesteś zagrożeniem na drodze.
Choć raz pały zareagowały należycie i nie udali, że nic się nie stało lub, że niczego nie zauważyli.
Powinni Cię namierzyć i zabrać prawo jazdy.
Wyprzedzanie – manewr przejeżdżania obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku.
W tym kraju wszystko się wydaje chore . W ogóle lepiej nie wsiadać do auta i nie wychodzić z domu bo ci coś dokleja i cię zamkna.a ci do sytuacji to kara A to że gościu po prawej się za trzymał jak by się nie zatrzymał to nie było by tematu. A zatrzymał się tylko dlatego że jechał prawym pasem i skręcał w prawo. Jestem pewny że gdyby sytuacja się odwróciła to gościu z lewego pasa zrobił by to samo a gościu z prawego pasa nawet by nie spojrzał jadąc prosto. Moim zdaniem lepiej że przejechał dostosowując prędkość do sytuacji niż by miał na siłę hamowac.
Ty chyba prawko za dwa swiniaki uzyskałem. Za te bzdury powinni Ci zabrać to prawko jeśli wogole go posiadasz.
On chciał wymusić zatrzymanie drugiego auta. Prawo jazdy nie ma nic do rzeczy dzbany!! Pieszy nie ma pierwszeństwa stojąc na chodniku.
Zajechales drogę na dochamowaniu na prawoskrecie i wymusileśhamowanie ,tyle że udało Ci się zatrzymywać narażając tego z tylu na dobitke
A też jest taki przepis że bezpośrednio pieszy nie może wejść przed pojazd jadący, niewiem czy ktoś wogole o tym pamieta
Stonoga mial rację co się powinno z wami robić. Zatrzymując się przed przejściem na ruchliwej ulicy prowokujecie wypadek!! Nie każdy chce się spowalniac tak jak wy. Wasze Prawko do zwrotu.
iż - myślę i jestem pewien, że już pora przesiąść się na komunikację miejską za pisanie bzdur. Jeszcze jest chwila czasu niczym zabiorą prawo jazdy.
Kierowca na lewym pasie gdyby zachamowal gwałtownie może stworzyć niebezpieczna sytuacje na drodze, a nagrywajacy powinien dostać mandat za wymuszenie wjechał przed samochód i zaraz zatrzymał, wymuszenie i stwarzanie niebezpiecznej sytuacji na drodze.
Nie mów tego głośno, że jesteś kierowcą bo po tym co piszesz widać że nie znasz przepisów ruchu drogowego. To co zarejestrowała kamera jest dozwolone wyłącznie w miejscu gdzie jest sygnalizacja świetlna.
Na filmie widać, że ruch jest mały. Piesi spokojnie czekają aż prezejadą samochody a durnota zatrzymuje się stwarzając zagrożenie. Może miesiąc temu miałem okazję spotkać kretyński ego szofera. Chciałem przejść na drugą stronę ulicy ale trafiłem na falę aut bo chwilę wcześnie zapaliło się zielone światło dla samochodów. Stanąłem 2 metry od krawędzi jezdni i czekałem na zmianę świateł. Nie rozumiem dlaczego idiota szoferak zatrzymał się i doprowadził do stłuczki jadących za nim dwóch samochodów. Przejście bez sygnalizacji znajdujesię około 100 metrów od skrzyżowania
Typ stworzył zagrożenie zatrzymując się. Szeryf drogowy którego powinno się palowac.
Przepis wyraźnie zabrania wyprzedzania na przejściu i przed nim. Dodatkowo zabrania omijania pojazdu, który zatrzymał sie aby przepuścić pieszych.Więc nie kompromituj się i oddaj prawo jazdy zanim kogoś zabijesz!Ja takie sytuacje z kamery po prostu wysyłam w odpowiednie miejsce. Mandat najlepiej przypomina o przepisach!
Jesli samichod sie zatrzymal,widocznie nie na ,,siku,,Trzeba byc czujnym jako kierowca,bo rozne rzeczy sie zdazaja.Nik nie jest krolem szosz,tylko uzytkownikiem.Pieszy i kierowca.
Skoro mógł nie widzieć czy piesi są na przejściu, to tym bardziej powinien się zatrzymać i upewnić. Właśnie takie sytuacje często kończą się czyimś kalectwem lub śmiercią
Durny człowieku przed przejściem ma zwrócić szczególną ostrożność
A gdybyś wziął słownik ortograficzny do ręki, to też by się nic nie stało...
A manewr kierowcy z auta z kamerą to niby taki super był? Wyprzedził jadącego prawym pasem Peugeota tylko po to żeby wskoczyć przed niego i się nagle zatrzymać przed pasami. Kierowca Fiata mógł nie widzieć pieszych przy przejściu a hamowanie Peugeota mógł zinterpretować jako zwolnienie przed skręceniem w prawo. Co nie zmienia faktu że przed przejściem powinien zachować szczególną ostrożność
To nie było wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, tylko kierowca nie zatrzymał się przed przejściem i nie przepuścił pieszych, sytuacja niebezpieczna dla przechodzących.... Osobiście jakbym widział że auto na prawym pasie się zatrzymuje, zwolniłbym i pewnie zatrzymał widząc osoby na przejściu..
Jak zareagowały należycie ktoś dostał mandat przez durnego kierowcę który nagrał całą tą sytuację to on sam powinien dostać mandat za stworzenie niebezpieczniej sytuacji na drodze wyprzedzając peugeota i zajeżdżając mu drogę chamowaniem przed nim i przed przejściem , mógł jechać za peugeotem i nie doszło by do całej tej sytuacji .
dobrze napisał mnie też wkurwia jak jeden jakiś świętojebliwy staje bo on musi pokazać jaki to jest dobry i miłosierny i cała reszta musi za nim stawać i to tylko spowalnia ruch i powoduje korki i wyższe spalanie
dla mnie cymbal z kamerka stwozyl zagrozenie najpierw wyprzedzil a puzniej gwaltowne hamowanie hyba zobaczyl policje i sie obsral aa teraz wszech wiedzacy
Kolego co tak bronisz swego wiedz że teraz pieszy nawet jak stoi przed przejściem to ma pierwszeństwo,a z drugiej strony pomyśl że mogła być na tym przejściu twoja rodzina???!!!, może dodał byś gazu co????,a co tam i lecąc załadowanym tirem,wesołych świąt
Powinien również dostać mandat kierowca .który zmienił pas z lewego na prawy przed przejściem zajeżdżając drogę i hamując pewnie ze strachu nagłe olśnienie wybrał inną drogę tego patrol nie widział
Tam dozwolone jest 50 km/h a pan nagrywający zjeżdżając lewym pasem wyprzedził peugeota na prawym nagle i szybko zmienił pas
Proponuję usunąć ten filmik jak najszybciej. Jest to bardzo zły przykład jak nie należy jeździć po drogach. kierowca szarego auta z lewej
Proponuje kilkakrotnie obejrzeć to nagranie zjazd na prawy pas to wymuszenie chyba żeby była to jakaś jazda na suwak damski
Hyderabad Escorts is among the cities that has much to offer and you can enjoy the city more, provided you have a lady partner with you.Successful call girls need to be good by heart, of course being beautiful is a nessential quality. My name is Ashnai Mittal, a well-educated, cute, elegant and impressive woman who is a prominent call girl in Hyderabad. Being a professional call girl, I follow the ethics and norms of the industry strictly. Being an ethical lady, my successs is not susceptible to fluctuation. When I started my career, I earned popularity and owing to my traits, I see bright prospects in my future. I have established a good regular clientele, who like to see me again and again. I love earning money but I do not chase the money. I work full time and have made escorting as my profession, my life. My qualities are sure-shot recipe for my success. I cater to the needs of clients of all categories, provided they're generous and gentle. I enjoy and balance the life with my profession and the other things that I like. I have a very high sense of self as I am serving the society. If you're traveling to Hyderabad, you may want to engage a Hyderabad Escorts Service for your entertainment. With me, your experience is going to be a lot better. When you avail my services, you're sure to get excellent qualitative company. I am a thorough professional Hyderabad call girl and there are many advantages, associated with my services. I stay in the industry due to my quality and most of the clients go out smiling after enjoying my company. With me, you can be reasonably sure that you're going to get a good experience in my company. I am a premium variety independent Hyderabad Escorts , and you can entirely trust on me. I have standardized the process of hiring me and the clients face no problem absolutely. https://www.ashnaimittal.com/http://www.kiranbajaj.comhttp://www.delhiescorts.club/http://www.komalshetty.com/https://www.shwetamahajan.com/http://www.shreyasehgal.in/http://www.lovelyrani.com/https://www.manvikakkar.com/http://www.anandjot.com/http://www.diljotkaur.com/http://www.ashnaimittal.com/http://www.shreyasehgal.com/http://www.kiranbajaj.com/ http://www.diljeetkaur.com/http://www.lovelyrani.in/ http://www.poonamdas.com/
Autor filmu też łapie się na art. 19 pkt. 2 mówiący, że kierujący jest zobowiązany hamować w sposób nie powodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu. O mały włos spowodowałby najechanie na tył swojego pojazdu przez wyprzedzonego chwilę wcześniej Peugeota 206! Wyprzedzanie tuż przed przejściem też nie łapie się w kryteria bezpiecznej jazdy.
Trzeba jeszcze umieć korzystać ze słowników, ta zdolność powoli obumiera...
Nice post! Thanks for sharing. https://pestclue.com/
iz 89.64.45.54 22.12.2019 O jakim tu wyprzedzaniu jest mowa? Czy wy wiecie czym jest wyprzedzanie? Tu kierowca jechał swoim pasem i miał do tego prawo. Kierowca nr 2 który zatrzymał się przed przejściem, chciał wymusić zatrzymanie się drugiego kierowcy "bo on ma taki kaprys żeby przepuścić pieszych". Poza tym mógł nie widzieć że ludzie idą przez przejście, bo ten samochód mu po prostu zasłonił. Sam jestem kierowcą i nienawidzę, jak mimo,--------------------------------------------------------------------------------------dokładnie jechał swoim pasem, po za tym ze by wyprzedzic musi byc zmiana pasa ruchu, co z tego ze wyprzedzanie jest to przejezdzanie obok pojazdu w tym samym kierunku , przy wymijaniu tez macie "przejezdzanie obok"pojazd jechał swoim pasem w inne miejsce a drugi pojazd zatrzymał się jednoczesnie skręcając w prawo aby przepuscic pieszego to tamci z tyłu muszą uwazać
O jakim tu wyprzedzaniu jest mowa? Czy wy wiecie czym jest wyprzedzanie? Tu kierowca jechał swoim pasem i miał do tego prawo. Kierowca nr 2 który zatrzymał się przed przejściem, chciał wymusić zatrzymanie się drugiego kierowcy "bo on ma taki kaprys żeby przepuścić pieszych". Poza tym mógł nie widzieć że ludzie idą przez przejście, bo ten samochód mu po prostu zasłonił. Sam jestem kierowcą i nienawidzę, jak mimo, że piesi nie wbiegają na przejście tylko spokojnie czekają, to jakiś nadgorliwy kierowca postanawia spowolnić cały ruch i się zatrzymać, żeby ich wpuścić i wtedy cała reszta też musiałaby stanąć razem z nim... Powinna być jakaś edukacja w tym kierunku, bo teraz wygląda to jak samowolka i kierowanie ruchu, do czego zwykły kierowca nie jest uprawniony.
Człowieku kto ci dał prawo jazdy? Co ty wypisujesz za bzdury? Dramat i 7 metrów mułu.
Masz obowiazek zatrzymac sie przed przejściem gdy ktos stoi na chodniku przy przejsciu dla pieszych;))) 11