Reklama

Przemyślanin mistrzem Podkarpacia w „gołym” łuku

22 marca br. w Nowej Sarzynie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w łucznictwie. Ze złotym medalem wrócił do nadsańskiego miasta Marcin Orpik, zawodnik sekcji łuczniczej Czuwaju Przemyśl. Gratulujemy!

Na starcie rywalizacji stanęło ok. 140 zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia. Organizatorem zawodów był KS „Igła” Jelna. Wśród startujących była trójka przedstawicieli młodej sekcji, powstałej kilkanaście miesięcy temu, Czuwaju Przemyśl.

Najlepiej zaprezentował się wspomniany Marcin Orpik, który został mistrzem Podkarpacia w kategorii „barebow”. – Zawody łucznicze to przede wszystkim walka ze swoimi słabościami, a moją największą bolączką było do tej pory mentalne rozluźnienie i spadek skupienia, do którego dopuszczałem w ostatnich seriach. Tym razem było inaczej i z dumą mogę powiedzieć, że pokonałem swojego odwiecznego oponenta – dekoncentrację – powiedział M. Orpik.

Reklama

Cóż to za kategoria „barebow”? Otóż należy do łucznictwa tradycyjnego. Łuk barebow, inaczej zwany łukiem „gołym” lub „nowoczesnym tradycyjnym”, to rodzaj łuku, w którym nie wykorzystuje się celowników, stabilizatorów ani innych akcesoriów typowych dla łucznictwa olimpijskiego czy bloczkowego. Barebow składa się z podstawowych elementów: majdanu, ramienia i cięciwy. W grę wchodzi przede wszystkim siła rąk i celne oko.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/04/2025 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama