– Niektóre drzewa w parku na Lipowicy stwarzają zagrożenie dla spacerowiczów – zaalarmował nas mieszkaniec tamtych okolic. – Chodzę tam bardzo często i co jakiś czas widzę nowe powalone, zapewne pod naporem silnego wiatru drzewo. Może warto przejrzeć drzewostan, by nie doszło do jakiegoś nieszczęścia – dodał. – Monitorujemy sytuację – zapewnia magistrat.
Niedawno do redakcji zadzwonił mieszkaniec Przemyśla, zaniepokojony stanem drzewostanu w parku na Lipowicy. Miejsce to odwiedza regularnie, spacerując z psem.
– Co jakiś czas widzę tam powalone drzewa, a niektóre wyglądają tak, jakby za chwilę miały runąć. Gdy mocno wieje, a takich dni w ostatnim czasie nie brakowało, wchodzę do parku z niepokojem, bo nie wiem, czy coś nie spadnie mi na głowę. Wystarczy silniejszy podmuch wiatru, by[paywall] uschnięte pnie i konary runęły na ścieżkę. Czy miasto coś zamierza z tym zrobić? Potrzebne są regularne kontrole drzewostanu. Przecież do parku chodzi całkiem sporo ludzi, jest tu też plac zabaw. Nie warto ryzykować nieszczęścia – stwierdził.
Informacji na temat prowadzonych przeglądów drzew zasięgnęliśmy w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
– Problem znamy i monitorujemy sytuację. Rzeczywiście odebraliśmy takie zgłoszenie od mieszkańca. Wysłaliśmy na miejsce pracowników, którzy zrobili oględziny drzewostanu, ale sprawy nie da się załatwić od ręki, bo decyzji o wycince nie podejmujemy sami, zgodę musi wydać wojewódzki konserwator zabytków – mówi Karol Wilk, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
Jak usłyszeliśmy w urzędzie, ostatecznie w wyniku przeprowadzonych oględzin zostało wytypowanych do usunięcia około 10 drzew. Teraz pozostaje czekać na zezwolenie konserwatora. Dopiero wtedy możliwe będzie przeprowadzenie wycinki. Taka procedura może potrwać do miesiąca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No i co z tego że widać tam i ówdzie trochę powalonych drzew. Taka jest przecież kolej rzeczy, porządek i cykl naturalnego przebiegu w eko systemie. Po co z tego robić jakiś specjalny i niepotrzebny rozgłos i podnosić alarm. Bo w magistracie tylko czekają na takie sygnały aby ciąć i rżnąć jak wlezie i to zwłaszcza te zdrowe drzewa (czyli nasze zielone płuca!) które w części przehandluje się a w części sfajczą i zjarają kominki lokalnych kacyków podobnie jak to było za kadencji TW Krzysztofa.
DRZEWA I KRZEWY SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PLNAUKOWCY HARVARDA: SMOG ZWIĘKSZA ŚMIERTELNOŚĆ Z POWODU KORONAWIRUSA - GREEN-NEWS.PLILE OSÓB ZABIJA ROCZNIE SMOG? LICZBY SĄ CORAZ WIĘKSZE! - AIRLY.ORG.PL
No i co z tego że widać tam i ówdzie trochę powalonych drzew. Taka jest przecież kolej rzeczy, porządek i cykl naturalnego przebiegu w eko systemie. Po co z tego robić jakiś specjalny i niepotrzebny rozgłos i podnosić alarm. Bo w magistracie tylko czekają na takie sygnały aby ciąć i rżnąć jak wlezie i to zwłaszcza te zdrowe drzewa (czyli nasze zielone płuca!) które w części przehandluje się a w części sfajczą i zjarają kominki lokalnych kacyków podobnie jak to było za kadencji TW Krzysztofa.
DRZEWA I KRZEWY SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PLNAUKOWCY HARVARDA: SMOG ZWIĘKSZA ŚMIERTELNOŚĆ Z POWODU KORONAWIRUSA - GREEN-NEWS.PLILE OSÓB ZABIJA ROCZNIE SMOG? LICZBY SĄ CORAZ WIĘKSZE! - AIRLY.ORG.PL