Przemyślanin, były wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, został wicemarszałkiem województwa podkarpackiego. W sejmiku zasiada 25 radnych Prawa i Sprawiedliwości, 3 Polskiego Stronnictwa Ludowego i 5 Koalicji Obywatelskiej.
Sejmik Województwa Podkarpackiego ukonstytuował się 19 listopada br. Nowym-starym marszałkiem województwa został Władysław Ortyl, tym razem na pięcioletnią kadencję. W skład nowo powołanego zarządu województwa podkarpackiego weszli także: wicemarszałkowie – przemyślanin Piotr Pilch i Ewa Draus oraz członkowie Maria Kurowska oraz Stanisław Kruczek[paywall].
Radni dokonali także wyboru prezydium sejmiku oraz przewodniczących poszczególnych komisji. Funkcję przewodniczącego sejmiku powierzono rademu Jerzemu Borczowi, natomiast wiceprzewodniczącymi zostali: Jerzy Cypryś, Czesław Łączak oraz Teresa Pamuła z Lubaczowa, była dyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wśród przewodniczących komisji sejmikowych znaleźć można dwa nazwiska z naszego regionu. Pochodzący z Ruszelczyc (gmina Krzywcza) Mariusz Król został szefem Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska, zaś mieszkająca w Radymnie Anna Huk – Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.
– Wynik głosowania w wyborach na marszałka, a wcześniej w wyborach na radnego województwa jest ważnym wyznacznikiem i zobowiązaniem, aby sprawy Podkarpacia były przeze mnie traktowane priorytetowo oraz aby te wszystkie deklaracje, które padły w kampanii wyborczej, zostały wypełnione. To wyjątkowy sejmik, bo ta kadencja zaczyna się w roku 100-lecia niepodległości i po raz pierwszy jest pięcioletnia. Jestem przekonany, że będzie niósł ze sobą wiele wyzwań, wiele spraw ważnych, istotnych dla regionu w nowej rzeczywistości – powiedział tuż po wyborze na stanowisko marszałek województwa W. Ortyl.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mamy nową starą twarz dla biedy galicyjskiej naszego regionu.Co nam sie udało ostatnio osiągnąć w ciągu ostatnich 4 lat.-mamy najniższą w kraju siłą nabywczą czyli mamy najmniej w portfelach.O ostatnie miejsce walczyliśmy z Podlasiem i Warmińsko Mazurskim.Udało się jesteśmy na końcu.Mamy 70% średniej krajowej.Ta luka do pozostałych regionów ciągle rośnie-mamy zagwarantowany najniższy udział w wytworzeniu PKP na jednego mieszkańca .Tutaj możemy powalczyć jedynie z najbiedniejszymi regionami Bułgarii iod 4 lat niebezpiecznie zbliżamy się do Ukrainy.-edukacja- po masowej likwidacji w ostatnich latach szkolnictwa średniego i zawodowego mamy bardzo niski wskaźnik wykształcenia znacznie odstajemy nawet od Lubelskiego.Pełna zapaść inwestycyjna.Prócz dróg z rozdzielnictwa krajowego i pomników z rozdzielnictwa regionalnego praktycznie nie ma żadnej inwestycji pro rozwojowej.-Nie wspomnę o najwyższym w skali kraju odsetkiem najniższych emerytur.-
McDVoice is a customer https://mcdvoiceinfo.xyz/ satisfaction survey about the McDonalds’s restaurant.
No to mamy już dwóch hamulcowych ...dla Jarosławia , Przemyśla Sanoka i Jasła.
https://fakty.interia.pl/swiat/news-ojciec-zatrzymanego-we-lwowie-studenta-chlopaki-przyjechali-,nId,2696503
A co to zmieni w mieścinie , może jedynie poprawi sie w portfelu tego nauczyciela geografii ze szkoły podstawowej Nr 14 w Przemyślu. Brud i smród z kominów jak corocznie , obdarte z tynków i zbazgrane całe połacie kamienic i domów , dziesiątki pustych dawnych placówek handlowo- usługowych , setki mieszkań z napisami "do wynajęcia ", "do sprzedania", ba opustoszałe całe kamienice jak np. Tomaszewskiej przy pl. Konstytucji , pusta strefa zwana ekonomiczną powstała za 23 miliony zł, straszny brud i syf na tzw, bazarach , całej ul. Sportowej , tragiczny tzw, zielony rynek , most kolejowy czerwony od rdzy ponoć kiedyś ma być zmieniony na nowy - kiedy ? , pustynia sportowa , brak hali sportowej (jedynie duża sala na Mickiewicza) , basenu , nawet tego zwykłego , otwartego , o porządnym lodowisku nie ma co marzyć ,same jakieś 4 i 5 ligi w piłkę nożną , boisko Polonii , przypomina skansen , konstrukcja metalowa zwana trybuną przywieziona po zlikwidowanym stadionie w Mielcu w 1975 roku , służy w Przemyślu do dzisiaj , przypomnę że w Mielcu od tego czasu wybudowano 2 piękne stadiony , obecnie buduje się nową halę sportową wraz z obiektami towarzyszącymi za 140 milionów złotych. Panie Bakun , pan były sportowiec , przypominam że przy bierności kibiców i zupełnej obojętności Chomy w Przemyślu zlikwidowano kultową sekcje koszykówki w Polonii , bo w tle jak zwykle zwykle brak pieniędzy , kasy. Można pisać wiele , ale szkoda czasu i słów ale w mieścinie gdzie głównym źródłem dochodów są apteki i szmateksy , gdzie wyjechało za praca ponad 10 tysięcy głównie ludzi młodych będzie tak niestety zawsze , oby nie gorzej , przestrzegam nowego młodego włodarza.
Od jakiegoś czasu przyglądam się karierze politycznej tego Pana. Mój były nauczyciel geografi z liceum został wicemarszałkiem województwa serio?? pamiętam lekcje w jego wykonaniu ehh nudne, bez żadnego zaangażowania, tylko aby wyłożyć temat bo czas szybciej minie, mruczący pod nosem, sprawiał wrazenie zmęczonego życiem. Co taki człowiek robi w polityce ehh
Typowy, a do tego gburowaty aparatczyk partyjny. Nomenklatura Neokomuny rządzi.
Wy tu gadu gadu, a w strefie ekonomicznej już niebawem pojawi się inwestor - https://wykaz.ekoportal.pl/CardEditAuth.seam?id=463896459&edit=false&create=false©Param=false&redirectClear=true&actionMethod=CardList.xhtml%3AcardHome.clearRedirect&cid=175165&conversationPropagation=nestedŚwietna wiadomość, zwłaszcza dla sąsiednich posesji, zwłaszcza dla amatorów zapachu .... mas bitumicznych.
On rzeczywiście jest drugi z prawej
Mamy nową starą twarz dla biedy galicyjskiej naszego regionu.Co nam sie udało ostatnio osiągnąć w ciągu ostatnich 4 lat.-mamy najniższą w kraju siłą nabywczą czyli mamy najmniej w portfelach.O ostatnie miejsce walczyliśmy z Podlasiem i Warmińsko Mazurskim.Udało się jesteśmy na końcu.Mamy 70% średniej krajowej.Ta luka do pozostałych regionów ciągle rośnie-mamy zagwarantowany najniższy udział w wytworzeniu PKP na jednego mieszkańca .Tutaj możemy powalczyć jedynie z najbiedniejszymi regionami Bułgarii iod 4 lat niebezpiecznie zbliżamy się do Ukrainy.-edukacja- po masowej likwidacji w ostatnich latach szkolnictwa średniego i zawodowego mamy bardzo niski wskaźnik wykształcenia znacznie odstajemy nawet od Lubelskiego.Pełna zapaść inwestycyjna.Prócz dróg z rozdzielnictwa krajowego i pomników z rozdzielnictwa regionalnego praktycznie nie ma żadnej inwestycji pro rozwojowej.-Nie wspomnę o najwyższym w skali kraju odsetkiem najniższych emerytur.-
McDVoice is a customer https://mcdvoiceinfo.xyz/ satisfaction survey about the McDonalds’s restaurant.
No to mamy już dwóch hamulcowych ...dla Jarosławia , Przemyśla Sanoka i Jasła.