Reklama

Przemyślanin wicemarszałkiem województwa

Przemyślanin, były wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, został wicemarszałkiem województwa podkarpackiego. W sejmiku zasiada 25 radnych Prawa i Sprawiedliwości, 3 Polskiego Stronnictwa Ludowego i 5 Koalicji Obywatelskiej.

Sejmik Województwa Podkarpackiego ukonstytuował się 19 listopada br. Nowym-starym marszałkiem województwa został Władysław Ortyl, tym razem na pięcioletnią kadencję. W skład nowo powołanego zarządu województwa podkarpackiego weszli także: wicemarszałkowie – przemyślanin Piotr Pilch i Ewa Draus oraz członkowie Maria Kurowska oraz Stanisław Kruczek[paywall].

Radni dokonali także wyboru prezydium sejmiku oraz przewodniczących poszczególnych komisji. Funkcję przewodniczącego sejmiku powierzono rademu Jerzemu Borczowi, natomiast wiceprzewodniczącymi zostali: Jerzy Cypryś, Czesław Łączak oraz Teresa Pamuła z Lubaczowa, była dyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wśród przewodniczących komisji sejmikowych znaleźć można dwa nazwiska z naszego regionu. Pochodzący z Ruszelczyc (gmina Krzywcza) Mariusz Król został szefem Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska, zaś mieszkająca w Radymnie Anna Huk – Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.

– Wynik głosowania w wyborach na marszałka, a wcześniej w wyborach na radnego województwa jest ważnym wyznacznikiem i zobowiązaniem, aby sprawy Podkarpacia były przeze mnie traktowane priorytetowo oraz aby te wszystkie deklaracje, które padły w kampanii wyborczej, zostały wypełnione. To wyjątkowy sejmik, bo ta kadencja zaczyna się w roku 100-lecia niepodległości i po raz pierwszy jest pięcioletnia. Jestem przekonany, że będzie niósł ze sobą wiele wyzwań, wiele spraw ważnych, istotnych dla regionu w nowej rzeczywistości – powiedział tuż po wyborze na stanowisko marszałek województwa W. Ortyl.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-11-25 16:39:02

    Mamy nową starą twarz dla biedy galicyjskiej naszego regionu.Co nam sie udało ostatnio osiągnąć w ciągu ostatnich 4 lat.-mamy najniższą w kraju siłą nabywczą czyli mamy najmniej w portfelach.O ostatnie miejsce walczyliśmy z Podlasiem i Warmińsko Mazurskim.Udało się jesteśmy na końcu.Mamy 70% średniej krajowej.Ta luka do pozostałych regionów ciągle rośnie-mamy zagwarantowany najniższy udział w wytworzeniu PKP na jednego mieszkańca .Tutaj możemy powalczyć jedynie z najbiedniejszymi regionami Bułgarii iod 4 lat  niebezpiecznie zbliżamy się do Ukrainy.-edukacja- po masowej likwidacji w ostatnich latach  szkolnictwa średniego i zawodowego mamy bardzo niski wskaźnik wykształcenia znacznie odstajemy nawet od Lubelskiego.Pełna zapaść inwestycyjna.Prócz dróg z rozdzielnictwa krajowego i pomników z rozdzielnictwa regionalnego praktycznie nie ma żadnej inwestycji pro rozwojowej.-Nie wspomnę o najwyższym w skali kraju odsetkiem najniższych emerytur.-

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    libubo_102 2018-11-25 19:46:41

    McDVoice is a customer https://mcdvoiceinfo.xyz/ satisfaction survey about the McDonalds’s restaurant. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tońcio - niezalogowany 2018-11-25 20:02:17

    No to mamy już dwóch hamulcowych ...dla Jarosławia , Przemyśla Sanoka i Jasła.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama