Pięć miejsc kandyduje do zagospodarowania w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl”. To place lub skwery, które obecnie w żadnym wypadku nie są wizytówką ani miasta, ani tym bardziej ulic, przy których są zlokalizowane. Wygląd jednego z nich mogą zmienić sami mieszkańcy.
Zagospodarowanie jednego miejskiego placu lub skweru to jedna z inwestycji wpisanych we wspomniany projekt, który finansowany jest z tzw. funduszy norweskich (Norweski Mechanizm Finansowy).
Co ciekawe, o tym, które miejsce wypięknieje, mogą zdecydować sami mieszkańcy Przemyśla w internetowym głosowaniu.
Wybranych zostało pięć takich skwerów lub placów: na Zniesieniu obok Krzyża Zawierzenia, przy ul. Długosza, przy ul. Ratuszowej, plac Wyszehradzki przy ul. Wodnej oraz teren przy I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Słowackiego.
Na ten cel zarezerwowane są 53 tys. zł.
W ramach tej kwoty dojdzie do: wyrównania terenu, wykonania chodników dostępnych dla niepełnosprawnych i małej architektury, zamontowania energooszczędnego oświetlenia i nasadzeń zieleni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze