Prawie dwa lata trwał pobyt byłej przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu Lucyny Podhalicz, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie na stanowisku wicewojewody. 30 stycznia br. przestała pełnić tę funkcję. Nową wicewojewodą – z powołania premiera Mateusza Morawieckiego – została inna przemyślanka Jolanta Sawicka.
Przemyślanka L. Podhalicz została odwołana z funkcji z dniem, kiedy przestał istnieć gabinet premiera Mateusza Morawieckiego, a więc po wyborach parlamentarnych w listopadzie ub.r. Podobnie było ze wszystkim wojewodami i wicewojewodami w 16 polskich województwach, którzy musieli złożyć rezygnacje. Z racji, że do Sejmu RP dostała się ówczesna wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, na dwóch najważniejszych stanowiskach w stolicy Podkarpacia nie mógł być wakat.
M. Morawiecki został nominowany na kolejną kadencję jako prezes Rady Ministrów i powołał na pełniącą obowiązki wojewody podkarpackiego Lucynę Podhalicz. Taka sytuacja mogła trwać maksimum trzy miesiące.
Od 31 stycznia br. premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody podkarpackiego E. Leniart, powołał na stanowisko wicewojewody inną przemyślankę Jolantę Sawicką. Z wykształcenia prawnik. W latach 2003 – 2015 była sekretarzem Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu. Od 2015 r. do 2016 r. pełniła funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli Urzędu Miejskiego w Przemyślu, natomiast w latach 2016 – 2019 była dyrektorem rzeszowskiego oddziału KRUS w Rzeszowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Wybitne" towarzyszki partyjne w ramach programu NEOKOMUNY KORYTO + zostały "rzucone" na nowe "odcinki" żeby się "sprawdziły". PiS to PRL bis (do potęgi)
Jako suweren i przemyski stały obserwator zapytuję panią Lucynkę Hałasik- Podhalicz co przez te dwa latka na stanowisku wicewojewody podkarpackiej konkretnego zrobiła dla przemyskiej wioski. Przez ostatni okres czasu poznała pani , tak myślę miasto Rzeszów które kwitnie i nieustanie się rozwija , zaś nasza wspólna przemyska mieścina od lat więdnie i się zwija. A więc Pani droga co oprócz miłej aparycji i stałego uśmiechu przynajmniej na zdjęciu konkretnego zmieniło się w Przemyślu z pani inicjatywy , przynajmniej jedna ale konkretna inwestycja. Wątpię w uzyskanie odpowiedzi , bo takich rzeczy i to w internecie władza nie czyta a więc czekam na działanie w tym zakresie kolejnej namaszczonej przez wielkiego Marszałka Lotnictwa przemyślanki czyli Jolanci Sawickiej. Myślę że czeka na to wielu , że nie tylko mnie zależy na Przemyślu , niestety już w prawdziwej ruinie. I na koniec stała mantra "jacy wyborcy , taka "wadza" , jaki pan taki kram."
The content of your article page play twin cat warrior 2 y8 game, I find the content quite interesting and useful to me, thank you for sharing
Jest gwarancją przyśpieszenia upadku naszego miasta.Zapewne rzucona zostanie na jeszcze będący w reanimacji kierunek czyli służbę zdrowia a konkretnie nasz szpital.
Z samego ryja widać że obie to pisowskie zołzowate raszple jak większość bab z PiSu...
Lobbysta złodziej i aferzysta Przychodził rano do ministra A po południu przepis gotowy Finalizował w knajpie „ U Sowy” PO-pilnujemy kradnij spokojnie Mnie się narracja bardzo podoba Nie było afer szumią Leszczyny To liberalna myśl PO-stępowa ”Tylko z Platformą w zgodzie i z prawem Bierzcie z budżetu ciągnijcie z gminy Wyłudzaj VAT omijaj cło I zawsze głosuj na PO.....”
"lucy" to potoczna nazwa LSD zabójczego narkotyku w epoce naszych dziadków.Ale w Przemyślu oczywiście był niedostępny.U nas dzisiaj najważniejsi sztandarowi PiS w tamtym okresie wąchali kleje i tri.To tylko na stałe i nieodwracalnie wyłączało myślenie twórcze zastępując je nawykami i instynktem
Smecisz dalej swoje. Rzeszów to Rzeszów tamto.
Partia wezwała, ale nie wnikała w przeszłość z KRUS. Podobnie jak z Banasiem wszyscy towarzysze na czele z premierem będą oczywiście zaskoczeni. Patologia.
"miś " , chyba Uszatek , co klapnięte uszko miał , bo tak chciał
A ty towarzyszu mk na jaki dojny "odcinek" zostałeś rzucony przez egzekutywę partyjną ?
Congratulations Jolanta, good luck & best wishes to you, you are awesome person. Good luck to Lucyna and best wishes in her future ventures. Stay well all ????
Krus, that is a great song, Love it. but I am totally lost dude WTF bro wake up and smell what you stepped into ....
"Wybitne" towarzyszki partyjne w ramach programu NEOKOMUNY KORYTO + zostały "rzucone" na nowe "odcinki" żeby się "sprawdziły". PiS to PRL bis (do potęgi)
Jolka, Jolka pamiętasz ....
Jako suweren i przemyski stały obserwator zapytuję panią Lucynkę Hałasik- Podhalicz co przez te dwa latka na stanowisku wicewojewody podkarpackiej konkretnego zrobiła dla przemyskiej wioski. Przez ostatni okres czasu poznała pani , tak myślę miasto Rzeszów które kwitnie i nieustanie się rozwija , zaś nasza wspólna przemyska mieścina od lat więdnie i się zwija. A więc Pani droga co oprócz miłej aparycji i stałego uśmiechu przynajmniej na zdjęciu konkretnego zmieniło się w Przemyślu z pani inicjatywy , przynajmniej jedna ale konkretna inwestycja. Wątpię w uzyskanie odpowiedzi , bo takich rzeczy i to w internecie władza nie czyta a więc czekam na działanie w tym zakresie kolejnej namaszczonej przez wielkiego Marszałka Lotnictwa przemyślanki czyli Jolanci Sawickiej. Myślę że czeka na to wielu , że nie tylko mnie zależy na Przemyślu , niestety już w prawdziwej ruinie. I na koniec stała mantra "jacy wyborcy , taka "wadza" , jaki pan taki kram."