Reklama

Przemyślanka Lucyna Podhalicz nie jest już wicewojewodą podkarpackim

Prawie dwa lata trwał pobyt byłej przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu Lucyny Podhalicz, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie na stanowisku wicewojewody. 30 stycznia br. przestała pełnić tę funkcję. Nową wicewojewodą – z powołania premiera Mateusza Morawieckiego – została inna przemyślanka Jolanta Sawicka.

Przemyślanka L. Podhalicz została odwołana z funkcji z dniem, kiedy przestał istnieć gabinet premiera Mateusza Morawieckiego, a więc po wyborach parlamentarnych w listopadzie ub.r. Podobnie było ze wszystkim wojewodami i wicewojewodami w 16 polskich województwach, którzy musieli złożyć rezygnacje. Z racji, że do Sejmu RP dostała się ówczesna wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, na dwóch najważniejszych stanowiskach w stolicy Podkarpacia nie mógł być wakat.
M. Morawiecki został nominowany na kolejną kadencję jako prezes Rady Ministrów i powołał na pełniącą obowiązki wojewody podkarpackiego Lucynę Podhalicz. Taka sytuacja mogła trwać maksimum trzy miesiące.

Od 31 stycznia br. premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody podkarpackiego E. Leniart, powołał na stanowisko wicewojewody inną przemyślankę Jolantę Sawicką. Z wykształcenia prawnik. W latach 2003 – 2015 była sekretarzem Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu. Od 2015 r. do 2016 r. pełniła funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli Urzędu Miejskiego w Przemyślu, natomiast w latach 2016 – 2019 była dyrektorem rzeszowskiego oddziału KRUS w Rzeszowie.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Miś - niezalogowany 2020-01-30 22:22:35

    "Wybitne" towarzyszki partyjne w ramach programu NEOKOMUNY KORYTO + zostały "rzucone" na nowe  "odcinki" żeby się "sprawdziły".   PiS to PRL bis (do potęgi)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Krus - niezalogowany 2020-01-30 22:42:34

    Jolka, Jolka pamiętasz ....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    oczekujacy przemyski obserwato - niezalogowany 2020-01-30 22:58:57

    Jako suweren i przemyski stały obserwator zapytuję panią  Lucynkę Hałasik- Podhalicz  co przez te dwa latka na stanowisku wicewojewody podkarpackiej konkretnego zrobiła dla przemyskiej wioski. Przez ostatni okres czasu  poznała pani  , tak myślę miasto Rzeszów które kwitnie i nieustanie  się rozwija , zaś nasza wspólna przemyska mieścina od lat  więdnie  i się zwija.  A więc Pani droga co oprócz miłej aparycji i stałego uśmiechu przynajmniej na zdjęciu konkretnego zmieniło się w Przemyślu z pani inicjatywy , przynajmniej jedna ale konkretna inwestycja. Wątpię w uzyskanie odpowiedzi , bo takich rzeczy i to w internecie  władza nie czyta a więc czekam na działanie w tym zakresie kolejnej  namaszczonej przez wielkiego Marszałka Lotnictwa przemyślanki czyli Jolanci Sawickiej. Myślę że czeka na to wielu , że  nie tylko mnie zależy na Przemyślu , niestety już w prawdziwej ruinie. I na koniec  stała mantra "jacy wyborcy , taka "wadza" , jaki pan taki kram."

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama