Przewodniczący komisji stałych Rady Miejskiej w Przemyślu wywodzą się tylko z dwóch ugrupowań politycznych. Tych, tworzących wciąż nieformalną koalicję – Kukiz’15 i Koalicja Obywatelska. Każdy z nich zarabiać będzie 1 tys. 620 zł 48 gr.
Każda nowa rada miasta czy gminy musi mieć komisje stałe, których zadaniem jest działanie w swojej sferze tematycznej czy opiniowanie projektów uchwał, które potem trafiają pod obrady rady. W przemyskiej radzie funkcjonuje 9 komisji[paywall].
Zakresem działań Komisji Budżetu i Finansów jest strategia gospodarcza i społeczna rozwoju miasta, plany finansowe i budżetowe, do Komisji Gospodarki Miejskiej należą sprawy planowania przestrzennego, budownictwa, gospodarki gruntami i nieruchomościami oraz infrastruktury komunalnej, do zakresu działań Komisji Edukacji należą sprawy kształcenia i wychowania na wszystkich stopniach edukacji dzieci i młodzieży. Komisja Rodziny, Polityki Społecznej zajmować się będzie sprawami związanymi z kształtowaniem polityki socjalnej i zdrowotnej, pomocy społecznej, problemów społecznych i socjalnych.
Do zakresu działań Komisji Promocji i Turystyki należą sprawy z zakresu promocji miasta, upowszechniania turystyki, rozwoju bazy i oferty turystycznej, Komisji Kultury zaś – sprawy ochrony dziedzictwa kulturowego miasta oraz działających i funkcjonujących w nim osób i instytucji, współpracy z miastami partnerskimi. Wreszcie Komisja Sportu zajmować się będzie sprawami związanymi z kulturą fizyczną, sportem oraz monitorowaniem działalności jednostek sportowych, działających na terenie miasta.
Przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów został Tomasz Leszczyński (Kukiz’15) w jej skład weszli radni: Małgorzata Gazdowicz (Regia Civitas), Marcin Kowalski (Kukiz’15), Tomasz Kulawik (SLD), Ewa Sawicka (Koalicja Obywatelska), Andrzej Zapałowski (Kukiz’15) i Janusz Zapotocki (SLD).
Komisji Gospodarki Miejskiej przewodniczyć będzie Grażyna Stojak (Koalicja Obywatelska), a w jej skład weszli: Grzegorz Hayder (Regia Civitas), Jerzy Krużel (KO), Mirosław Majkowski (Kukiz’15), Wojciech Rzeszutko (Prawo i Sprawiedliwość), Ewa Sawicka (KO), Andrzej Zapałowski (Kukz’15), Janusz Zapotocki (SLD) i Paweł Zastrowski (KO).
Przewodniczącą Komisji Edukacji została Monika Jaworska-Żurawska (Kukiz’15), a towarzyszyć jej w niej będą: Robert Bal (RC), Andrzej Berestecki (PiS), Marcin Kowalski (Kukiz’15), Dariusz Lasek (RC), Bogumiła Nowak (SLD), Monika Różycka (Kukiz’15), Grażyna Stojak (KO) i Andrzej Zapałowski (Kukiz’15).
Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Rodziny szefować będzie Paweł Zastrowski (KO), a w jej skład weszli: Andrzej Berestecki (PiS), Dariusz Lasek (RC), Monika Różycka (Kukiz’15) i Ewa Sawicka (KO).
Mirosław Majkowski (Kukiz’15) został przewodniczącym Komisji Promocji i Turystyki. W jej pracach pomagać mu będą: Robert Bal (RC), Monika Jaworska-Żurawska (Kukiz’15), Tomasz Leszczyński (Kukiz’15), Marcin Kowalski (Kukiz’15), Bogumiła Nowak (SLD) i Wojciech Rzeszutko (PiS).
Komisji Kultury przewodniczyć będzie Jerzy Krużel (KO), a w jej skład weszli: Robert Bal (RC), Małgorzata Gazdowicz (RC), Marcin Kowalski (Kukiz’15), Bogumiła Nowak (SLD), Monika Różycka (Kukiz’15) i Grażyna Stojak (KO).
Wreszcie przewodniczącym Komisji Sportu został Marcin Kowalski (Kukiz’15), a pracować w niej będzie z: Robertem Balem (RC), Moniką Jaworską-Żurawską (Kukiz’15), Maciejem Kamińskim (PiS), Dariuszem Laskiem (RC), Tomaszem Leszczyńskim (Kukiz’15), Mirosławem Majkowskim (Kukiz’15), Moniką Różycką (Kukiz’15) i Januszem Zapotockim (SLD).
W przemyskiej radzie działać będą jeszcze dwie ważne komisje. Komisja Rewizyjna i Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Przewodniczącym tej pierwszej został Wojciech Błachowicz (KO), a w jej skład weszli także: Daniel Dryniak (PiS), Maciej Kamiński (PiS), Tomasz Kulawik (SLD), Dariusz Lasek (RC), Tomasz Leszczyński (Kukiz’15), Tomasz Schabowski (KO), Andrzej Zapałowski (Kukiz’15), Andrzej Zapałowski (Kukiz’15) i Paweł Zastrowski (KO).
Jeśli chodzi o wynagrodzenie dla przewodniczących czy radnych za... sprawowanie mandatu i pracę na rzecz mieszkańców miasta, stawki się nie zmieniły. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka (KO) otrzymywać będzie 2 tys. 13 zł 10 gr. Wiceprzewodniczący – 1 tys. 811 zł 79 gr. Każdy radny co miesiąc dostanie 1 tys. 409 zł 17 gr. Przewodniczący wymienionych powyżej komisji otrzymają za miesiąc pracy – 1 tys. 610 zł 48 gr.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I już się zaczyna nowym dopiero wybranym "pecunia non olet", tak to stara rzymska prawda. że forsa nie śmierdzi . A za co to panowie ustalili sobie takie stawki , przecież to średnia przemyska pensja , zaś powyżej średniej przeciętnej emerytury czy renty. Pytam więc za co , a może tak , skoro wygraliście wybory niemal pod hasłem rewolucyjnych zmian na lepsze , odrzucenia starego zmurszałego układu i klik to może tak na początku pracować za darmo , za Bóg zapłać. Ale wiedząc że jest to złudzenie , niemożliwa wizja pracy społecznej w radzie to może tak zacząć od najniższych dietek wiedząc w jakiej sytuacji gospodarczej i finansowej znajduje się Przemyśl , mieścina plasując się w rankingach w ogonie czyli zawsze na końcu rozwoju gospodarczego i społecznego miast średniej wielkości w Polsce. Czyli co zresztą było to wiadomo od początku rewolucja już zaczyna pożerać swoje dzieci kiedy w tle pojawia się mamona , kończą się przyjaźnie , znajomości , koleżeństwo zaś pojawiają się układy , kliki a dlaczego bo "pecunia non olet". Na koniec zapytam , co zrobiliście dla mieściny i jej rozwoju , co zmieniono na lepsze , ile inwestycji , ile miejsc pracy , ile zatrzymaliście młodych ludzi , można pytać w nieskończoność : co zrobiliście że tak wysoko i drogo się cenicie ?
Czy Życie Podkarpackie czasem za bardzo nie zaczęło torpedować nowo wybranej Rady Miasta i Prezydenta.Ja się pytam dlaczego przez tyle lat nie pisano o poprzedniej ekipie???Czy ŻP na pewno jest opiniotwórcze ?Czy czasem nagle prawa strona polityczna nie ma wpływu na ,,opiniotwórczość" gazety.Słyszałem, że podobno takie zabiegi są przeprowadzane.Co wy na to droga redakcjo?
tak sie patrze na te zdjecia i oczom kurwa nie dowierzam .........będąc policjantem chyyyyba miałem do czynienia z jedną z tych osób na zdjęciu .....ale nie chodzi tu o jakieś mandaciki izby w żurawicy tzn takie gówienka bo robiłem przy grubszych sprawach....no nie świat na głowie staje.....nie piszę żeby dokopać bo świętoszkiem nie jestem ale bym się na świecznik nie pchał .........ale jaja pewności nie mam nikogo nie chce oczernić ale.... cyrk
Rzetelność gazetki z marketu jest o wiele wyższa niż ŻP.Ale to w ŻP informacje podaje się wybiórczo.Odrzuca całkowicie niewygodne dla pewnych środowisk lub całkowicie przemilcza fakty z życia nie tylko naszego Miasta.Wydaje mi się,że ŻP zatrzymało się w rozwoju na ostatnich latach komunizmu.Może już czas na głębokie zmiany personalne zmiany albo zmienić tytuł na bardziej odpowiadający "wysiłkom" personelu redakcyjnego
Ten kwik PISoBOLSZEWIKÓW odrywanych od koryta bezcenny he he.
Przew.komisji sportu znawca kibol Poloni psełdo lokal ale jaja
Przewodniczący komisji sportu znawca? kibol Poloni psełdon kojak
Zacytuję jednego handlowca z zielonego rynku: "Tak to się właśnie robi!!! Brawo Panie Sołtys, dociśnij Pan tym wszystkim miejskim cebulakom!"A tak na serio to ludzie, co wy chcecie od tego artykułu?Podnieśli cenę za te śmieci czy nie podnieśli? O jakiej propagandzie piszecie?Ledwo otrząsnąłem się po informacjach o ustalonych pensjach, a tu benc xD kolejne podwyżki i wydatki.
Zamienił stryjek siekierkę na kijek:)
A o co macie pretensje? Że informują społeczeństwo o dojeniu miasta? W zasadzie nie mam pretensji do radnych PO, od lat ci sami .motłoch wybiera nie wiem czym się kierując. Ale do radnych "K-15", do prezydenta Bakuna to mam pretensje , z innymi hasłami szli do wyborów, oszukali wyborców stawiając się na równi z "działaczami" PO,PiSi SLD. Niech was szlag trafi.
Rozumiem ze przewodniczacy komisji maja po 1600zl miesiecznie plus jako radni po ile ?? i to daje ile miesiecznie ??? no to faktycznie niezle zarobia przez 5lat TYLKO PCHAC SIE DO KORYTA I NIC NIE ROBIC SUPER
Hej DOC, a od kiedy to regionalna gazeta ma być opiniotwórcza? Jej zadaniem głównym jest INFORMACJA!!! Co ma gazeta do wyboru przewodniczących komisji wszelkich? Co Ci nie pasi w tej informacji, podaj przykłady, a jak nie potrafisz to nie zawracaj doopy! Kapujesz? No ,,,,, !
Dokładnie jest tak jak pisałem wcześniej przed wyborami ze nowo wybrani radni jak i prezydent od razu dorwą się do podziału kasy .
A prosiłem żeby skupić się na radzie, to nie! 80% ludzi nie powinno tam być na czele z Monikami, Marcinami i Mirosławami... wybraliście to macie swoich ludzi, na których przez 5 lat będziemy łożyć i płakać i narzekać i żebrać o zmiany, ale ich nie będzie. Tak, NIE BĘDZIE!
Ty się popatrz co robią Nowiny i Ziętal, normalnie jak na usługach Bakuna
Będzie drugi Lublin, chyba będziemy województwem :D kur..... miasto bez kasy oni będą witrynki upiększać
Marcin K pseudonim Kojak kibol Poloni sposób na kasę : przewodniczący rady osiedla znawca mieszkaniowy członek rady nadzorczej PSM za kasę radny przewodniczący komisji sportu za kasę to jest sposób na życie a miało być tanio
znowu ludziska daliście się nabrać hahah
Ło Matko!... czyżby płynęła w nich cebulowa krew?
" Miasto łudzi się .... la la la la " KOKIZ 15 tak wam śpiewa ha ha haha ! Nowa jakość ,dość z układem od koryta ... ehh mądry wyborca po szkodzie więc nie narzekajcie bo widziały gały co wybierały!
znawca sportu jest jeszcze znawcą kultury - zasiada w komisji kultury oraz co jest kuriozum - znawcą edukacji, zasiada w komisji edukacji.Tak nie mając wykształcenia i doświadczenia, ale mając wiedzę do kogo się umiejętnie przykleić " trzepie kasiorę " jak mawia klasyk Ferdek Kiepski.
Wszystko w sklepach i hipermarketach drożeje a 500+ bez zmian i żadnej waloryzacji
I już się zaczyna nowym dopiero wybranym "pecunia non olet", tak to stara rzymska prawda. że forsa nie śmierdzi . A za co to panowie ustalili sobie takie stawki , przecież to średnia przemyska pensja , zaś powyżej średniej przeciętnej emerytury czy renty. Pytam więc za co , a może tak , skoro wygraliście wybory niemal pod hasłem rewolucyjnych zmian na lepsze , odrzucenia starego zmurszałego układu i klik to może tak na początku pracować za darmo , za Bóg zapłać. Ale wiedząc że jest to złudzenie , niemożliwa wizja pracy społecznej w radzie to może tak zacząć od najniższych dietek wiedząc w jakiej sytuacji gospodarczej i finansowej znajduje się Przemyśl , mieścina plasując się w rankingach w ogonie czyli zawsze na końcu rozwoju gospodarczego i społecznego miast średniej wielkości w Polsce. Czyli co zresztą było to wiadomo od początku rewolucja już zaczyna pożerać swoje dzieci kiedy w tle pojawia się mamona , kończą się przyjaźnie , znajomości , koleżeństwo zaś pojawiają się układy , kliki a dlaczego bo "pecunia non olet". Na koniec zapytam , co zrobiliście dla mieściny i jej rozwoju , co zmieniono na lepsze , ile inwestycji , ile miejsc pracy , ile zatrzymaliście młodych ludzi , można pytać w nieskończoność : co zrobiliście że tak wysoko i drogo się cenicie ?
Czy Życie Podkarpackie czasem za bardzo nie zaczęło torpedować nowo wybranej Rady Miasta i Prezydenta.Ja się pytam dlaczego przez tyle lat nie pisano o poprzedniej ekipie???Czy ŻP na pewno jest opiniotwórcze ?Czy czasem nagle prawa strona polityczna nie ma wpływu na ,,opiniotwórczość" gazety.Słyszałem, że podobno takie zabiegi są przeprowadzane.Co wy na to droga redakcjo?
zupełnie jak TVP info