Reklama

Przewodniczący komisji z Kukiz’15 i Koalicji Obywatelskiej. Nieźle zarobią

Przewodniczący komisji stałych Rady Miejskiej w Przemyślu wywodzą się tylko z dwóch ugrupowań politycznych. Tych, tworzących wciąż nieformalną koalicję – Kukiz’15 i Koalicja Obywatelska. Każdy z nich zarabiać będzie 1 tys. 620 zł 48 gr.

Każda nowa rada miasta czy gminy musi mieć komisje stałe, których zadaniem jest działanie w swojej sferze tematycznej czy opiniowanie projektów uchwał, które potem trafiają pod obrady rady. W przemyskiej radzie funkcjonuje 9 komisji[paywall].

Zakresem działań Komisji Budżetu i Finansów jest strategia gospodarcza i społeczna rozwoju miasta, plany finansowe i budżetowe, do Komisji Gospodarki Miejskiej należą sprawy planowania przestrzennego, budownictwa, gospodarki gruntami i nieruchomościami oraz infrastruktury komunalnej, do zakresu działań Komisji Edukacji należą sprawy kształcenia i wychowania na wszystkich stopniach edukacji dzieci i młodzieży. Komisja Rodziny, Polityki Społecznej zajmować się będzie sprawami związanymi z kształtowaniem polityki socjalnej i zdrowotnej, pomocy społecznej, problemów społecznych i socjalnych.

Do zakresu działań Komisji Promocji i Turystyki należą sprawy z zakresu promocji miasta, upowszechniania turystyki, rozwoju bazy i oferty turystycznej, Komisji Kultury zaś – sprawy ochrony dziedzictwa kulturowego miasta oraz działających i funkcjonujących w nim osób i instytucji, współpracy z miastami partnerskimi. Wreszcie Komisja Sportu zajmować się będzie sprawami związanymi z kulturą fizyczną, sportem oraz monitorowaniem działalności jednostek sportowych, działających na terenie miasta.

Kto będzie kim?

Przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów został Tomasz Leszczyński (Kukiz’15) w jej skład weszli radni: Małgorzata Gazdowicz (Regia Civitas), Marcin Kowalski (Kukiz’15), Tomasz Kulawik (SLD), Ewa Sawicka (Koalicja Obywatelska), Andrzej Zapałowski (Kukiz’15) i Janusz Zapotocki (SLD).

Komisji Gospodarki Miejskiej przewodniczyć będzie Grażyna Stojak (Koalicja Obywatelska), a w jej skład weszli: Grzegorz Hayder (Regia Civitas), Jerzy Krużel (KO), Mirosław Majkowski (Kukiz’15), Wojciech Rzeszutko (Prawo i Sprawiedliwość), Ewa Sawicka (KO), Andrzej Zapałowski (Kukz’15), Janusz Zapotocki (SLD) i Paweł Zastrowski (KO).

Przewodniczącą Komisji Edukacji została Monika Jaworska-Żurawska (Kukiz’15), a towarzyszyć jej w niej będą: Robert Bal (RC), Andrzej Berestecki (PiS), Marcin Kowalski (Kukiz’15), Dariusz Lasek (RC), Bogumiła Nowak (SLD), Monika Różycka (Kukiz’15), Grażyna Stojak (KO) i Andrzej Zapałowski (Kukiz’15).

Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Rodziny szefować będzie Paweł Zastrowski (KO), a w jej skład weszli: Andrzej Berestecki (PiS), Dariusz Lasek (RC), Monika Różycka (Kukiz’15) i Ewa Sawicka (KO).

Mirosław Majkowski (Kukiz’15) został przewodniczącym Komisji Promocji i Turystyki. W jej pracach pomagać mu będą: Robert Bal (RC), Monika Jaworska-Żurawska (Kukiz’15), Tomasz Leszczyński (Kukiz’15), Marcin Kowalski (Kukiz’15), Bogumiła Nowak (SLD) i Wojciech Rzeszutko (PiS).

Komisji Kultury przewodniczyć będzie Jerzy Krużel (KO), a w jej skład weszli: Robert Bal (RC), Małgorzata Gazdowicz (RC), Marcin Kowalski (Kukiz’15), Bogumiła Nowak (SLD), Monika Różycka (Kukiz’15) i Grażyna Stojak (KO).

Wreszcie przewodniczącym Komisji Sportu został Marcin Kowalski (Kukiz’15), a pracować w niej będzie z: Robertem Balem (RC), Moniką Jaworską-Żurawską (Kukiz’15), Maciejem Kamińskim (PiS), Dariuszem Laskiem (RC), Tomaszem Leszczyńskim (Kukiz’15), Mirosławem Majkowskim (Kukiz’15), Moniką Różycką (Kukiz’15) i Januszem Zapotockim (SLD).

Reklama

W przemyskiej radzie działać będą jeszcze dwie ważne komisje. Komisja Rewizyjna i Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Przewodniczącym tej pierwszej został Wojciech Błachowicz (KO), a w jej skład weszli także: Daniel Dryniak (PiS), Maciej Kamiński (PiS), Tomasz Kulawik (SLD), Dariusz Lasek (RC), Tomasz Leszczyński (Kukiz’15), Tomasz Schabowski (KO), Andrzej Zapałowski (Kukiz’15), Andrzej Zapałowski (Kukiz’15) i Paweł Zastrowski (KO).

Za ile?

Jeśli chodzi o wynagrodzenie dla przewodniczących czy radnych za... sprawowanie mandatu i pracę na rzecz mieszkańców miasta, stawki się nie zmieniły. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka (KO) otrzymywać będzie 2 tys. 13 zł 10 gr. Wiceprzewodniczący – 1 tys. 811 zł 79 gr. Każdy radny co miesiąc dostanie 1 tys. 409 zł 17 gr. Przewodniczący wymienionych powyżej komisji otrzymają za miesiąc pracy – 1 tys. 610 zł 48 gr.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    sceptyczny przemyski obserwato - niezalogowany 2018-12-05 22:14:55

    I już się zaczyna nowym dopiero wybranym "pecunia non olet", tak  to stara rzymska prawda. że forsa nie śmierdzi .  A za co to panowie ustalili sobie takie stawki , przecież to średnia przemyska pensja , zaś powyżej średniej przeciętnej  emerytury czy renty. Pytam więc za co , a może tak , skoro wygraliście wybory niemal pod hasłem rewolucyjnych zmian na lepsze  ,  odrzucenia  starego zmurszałego układu i klik to może tak na początku pracować za darmo ,  za Bóg zapłać.  Ale wiedząc że jest to złudzenie , niemożliwa  wizja pracy społecznej  w radzie to może tak zacząć od najniższych dietek wiedząc  w jakiej sytuacji gospodarczej i finansowej znajduje się Przemyśl , mieścina plasując się  w rankingach w ogonie czyli zawsze na końcu  rozwoju gospodarczego i społecznego  miast średniej wielkości w Polsce. Czyli co zresztą było to  wiadomo  od początku rewolucja już zaczyna pożerać swoje dzieci kiedy w tle pojawia się mamona ,  kończą się przyjaźnie , znajomości , koleżeństwo zaś pojawiają się układy , kliki a dlaczego bo "pecunia non olet". Na koniec zapytam , co zrobiliście dla mieściny i jej rozwoju , co zmieniono na lepsze , ile inwestycji , ile miejsc pracy , ile zatrzymaliście młodych ludzi   , można pytać w nieskończoność : co zrobiliście że tak wysoko i drogo się cenicie ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DOC - niezalogowany 2018-12-06 07:49:49

    Czy Życie Podkarpackie czasem za bardzo nie zaczęło torpedować nowo wybranej Rady Miasta i Prezydenta.Ja się pytam dlaczego przez tyle lat nie pisano o poprzedniej ekipie???Czy ŻP na pewno jest opiniotwórcze ?Czy czasem nagle prawa strona polityczna nie ma wpływu na ,,opiniotwórczość" gazety.Słyszałem, że podobno takie zabiegi są przeprowadzane.Co wy na to droga redakcjo?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jaś - niezalogowany 2018-12-06 07:56:28

    zupełnie jak TVP info

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama