Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz K. został zatrzymany przez policję. Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, mając w wydychanym powietrzu ponad 1 promil.
Był piątek, 5 lipca br., około godziny 15.30. Tuż po pracy, kiedy większość osób udawała się na weekend. Na jednej z głównych dróg w Zarzeczu, w powiecie przeworskim, kontrolę drogową prowadzili funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zatrzymali m.in. mercedesa, za którego kierownicą siedział przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz K.[paywall] Rutynowa kontrola alkomatem wykazała 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
– Kierującym był 60-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu przeworskiego. Rzeszowscy funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Nie usłyszał żadnego zarzutu. Obecnie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze – powiedziała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, aspirant sztabowy Justyna Urban.
Sprawa z całą pewnością trafi na wokandę. Tadeusz K. – jak poinformowała rzecznik prasowy KPP w Przeworsku – będzie odpowiadać z art. 178a paragraf 1 Kodeksu karnego. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.
Tadeusz K. to bardzo doświadczony samorządowiec. Przez wiele lat należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z ramienia tej partii przez cztery kadencje, czyli 16 lat, był przewodniczącym Rady Powiatu Przeworskiego. Do ostatnich wyborów samorządowych wystartował z Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla Powiatu”, który był bardzo blisko związany z Prawem i Sprawiedliwością. Został radnym powiatowym, a podczas inauguracyjnej sesji – ponownie przewodniczącym rady. Jest także sekretarzem w Urzędzie Gminy w Zarzeczu.
Na razie to tylko dywagacje, ale jeśli przyszłe zarzuty się potwierdzą, a Tadeusz K. zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, będzie musiał zrezygnować ze wszystkich pełnionych stanowisk w samorządzie lokalnym.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I o czym tu pisać? Też mi sensacja ...
A on z pisu czy z konkurencji? jak z pisu lapia pijaka to nic się nie dzieje!
Tych dwóch z tyłu też trzeba przebadać alkomatem
I o czym tu pisać? Też mi sensacja ...
Nie dla idiotów.
A on z pisu czy z konkurencji? jak z pisu lapia pijaka to nic się nie dzieje!