W sobotę, 30 maja, w Radymnie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej z Jarosławia oraz 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla.
Na placu przy urzędzie miasta donośnie wybrzmiały słowa roty: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”. Rozpoczynający wojskową służbę żołnierze rotę przysięgi wypowiedzieli w obecności najbliższych, przedstawicieli samorządu i służb mundurowych, a także dowódców obu jednostek – podpułkownika Wojciecha Drapały, dowódcy 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej oraz podpułkownika dypl. SZ RP Marka Kmiecika, dowódcy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich.
Oprócz wspomnianych do składających przysięgę zwrócił się współorganizujący wydarzenie burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny, który podziękował im za gotowość do pełnienia szczególnej misji, jaką jest służba narodowi i Ojczyźnie. Starostę jarosławskiego Kamila Dziukiewicza na uroczystości reprezentował radny powiatowy Marek Sobolewski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze