Reklama

PWiK ociąga się ze złożeniem wniosku o unijne pieniądze?

Były zastępca prezydenta miasta Przemyśla Grzegorz Hayder (Regia Civitas), obecnie radny, zapytał władze miasta, czy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. złożyło wniosek o unijną dotację na budowę kanalizacji na Lipowicy i ulicach: Przemysława, Herburtów oraz Grochowskiej.

Wniosek w sprawie rozszerzenia projektu pod nazwą „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla” należało złożyć do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za rządów G. Haydera (który zajmował się m.in. tym działem) przygotowana została dokumentacja dotycząca rozbudowy kanalizacji na ul. Ofiar Katynia oraz budowy kanalizacji na Lipowicy, jak również na terenach pomiędzy ulicami: Przemysława, Herburtów oraz Grochowską[paywall].

– Wniosek miał zostać złożony do NFOŚiGW do końca listopada ubiegłego roku. Zapytałem więc prezydenta Bakuna, czy tak się stało. A jeśli nie, to jakie są przyczyny opóźnienia oraz –jeżeli takowe opóźnienie faktycznie jest – czy może ono uniemożliwić pozyskanie środków unijnych. Powiem wprost: byłoby szkoda – wyjaśnił G. Hayder.

Reklama

Jeszcze nie złożyli...

Prezydent miasta Wojciech Bakun odpowiedział, że PWiK sp. z o.o. wniosku jeszcze nie złożyło. Tłumaczy, że opóźnienie spowodowane zostało przez braki w dokumentacji potwierdzającej spełnienie wymogów formalnych, czyli gotowość inwestycji do realizacji, posiadanie kompletu decyzji administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie budowy lub projektowania. Obecnie te procedury trwają.

Problem w tym, że nie mogą trwać zbyt długo, bo unijne pieniądze nie będą czekać w nieskończoność. 3 stycznia br. PWiK sp. z o.o. wystąpiło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z zapytaniem o możliwość rozszerzenia zakresu projektu etapowo. – Kompletny wniosek dotyczący rozszerzenia zakresu projektu na terenie miasta będzie gotowy do złożenia do końca marca tego roku – powiedział W. Bakun, zapewniając przy okazji, że sytuacja ta nie uniemożliwia pozyskania przez PWiK sp. z o.o. unijnego dofinansowania na realizację prac w rozszerzonym zakresie.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kanalia - niezalogowany 2019-01-25 19:41:32

    na herburtow jest bo nasobotki sramy juz ladnych kilka lat do miejskiej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Hpt_485 2019-01-25 20:05:21

    Nie potrafię zrozumieć zapytania Pana Grzegorza. Czego on wymaga od Pwiku skoro sam jak były wice prezydent był współodpowiedzialny za odwołanie byłego prezesa i mianowanie duetu Pani Prezes Margo O i głównego specjalisty RL nie mylić ze sławnym polskim piłkarzem:-). Co ten duet zrobił dla firmy oprócz tego ze swoimi nazwiskami markowali ukończony już projekt przez swojego poprzednika. A jak zaczęły się problemy i ciepło koło czterech liter to pani prezes ewakuowała się do WP. A na placu boju pozostał sam Rysiu. A wiadomo że bajerem na dłuższą mete nie da się nadrabiać brak kompetencji. Dlatego panie Grzegorzu jest pan współautorem zaistniałej na obecną chwilę sytuację. Mam nadzieję że uda się zdobyć te pieniądze na rozbudowę sieci bo mieszkańcy lipowocy nie są wini kolesiostwa jakie miało miejsce za czasów rządów PiS i RC. A dla pana obecnego prezydenta parę słów. Działaj pan bo ten beton trzeba już wyrzucić ze spółek miejskich. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bywaj zdrów! - niezalogowany 2019-01-25 21:19:58

    A właśnie, sam przyklepywał to błoto... a teraz oczekuje się faktu, że ktoś je posprząta. W dodatku w ekspresowym tempie! No cóż, zatem bierzmy się do tego ekspresu...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama