Ponad 2,2 mln zł będzie kosztować przebudowa części budynku Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Zostanie ona zaadaptowana na potrzeby kierunku „pielęgniarstwo”.
Uczelnia oszacowała koszt inwestycji na 2 mln 948 tys. 559 zł. Władze uczelni ogłosiły przetarg, który poprzedziło uzyskanie pozwolenia Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. Przystąpiło do niego[paywall] sześć firm. Dwie oferty „zmieściły się” w przyjętym limicie. Najkorzystniejszą przedstawiła przemyska firma „Infores Pobo” sp. z o.o. – 2 mln 238 tys. 600 zł.
Co obejmuje zakres prac? Na początek roboty wyburzeniowe ścian działowych, demontaż posadzek i okładzin schodów i podestów klatek schodowych, stolarki okiennej i drzwiowej, zniszczonych kasetonów sufitowych oraz wyburzenie pochylni z kostki brukowej przy wejściu głównym do budynku wraz z balustradami.
Potem wnętrze zyska nowy układ pomieszczeń i wykończenie. Zmodernizowane i dostosowane do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych zostaną wewnętrzne instalacje. Plany obejmują też instalację nowych systemów kontroli dostępu i dozoru telewizyjnego CCTV.
To nie pierwsza w ostatnim czasie inwestycja władz PWSW w infrastrukturę. Niedawno zakończył się tam remont poddasza w Kolegium Technicznym, gdzie powstało „Centrum Modelowania i Symulacji Komputerowych” – miejsce pracy dla studentów projektowania graficznego, którego wartość przekroczyła 4 mln zł.
Niebawem natomiast rozpocznie się przebudowa poddasza w Domu Studenta. Powstanie tam ok. 20 nowych miejsc noclegowych dla studentów uczelni. Na tę inwestycję uczelnia otrzymała dotację z Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 3,2 mln zł.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak to kim? To ludzie PiSu, pracował tu m.in. Terlecki, obecny marszałek Sejmu, jakby ktoś nie wiedział
Na Twoim WUMLu kim byli?Towarzyszu.
Poco baraniarnia rozwiązała liceum medyczne na słowackiego ?
Wielu wiernych i dobrze "nawazelinowanych" towarzyszy partyjnych neokomuny ukończyło "tajne komplety" na współczesnych WUML-ach czy "sorbonach" pokroju "wyższa szkoła marketingu,zarządzania, administracji i gotowania" Liczy się "bumaga" aby towarzysz "szmaciak " sprawdził się na różnych odcinkach od gazownictwa i energetyki po służbę zdrowia, administrację rządową czy nawet dyplomację.
Kim są wykładowcy na tej uczelni ?
Przemyski "OXFORD"
Jak to kim? To ludzie PiSu, pracował tu m.in. Terlecki, obecny marszałek Sejmu, jakby ktoś nie wiedział