Reklama

Radawa za darmo także dla letników posiadających działki

14/07/2019 12:30

Od 11 lipca właściciele nieruchomości w Radawie mogą w Urzędzie Gminy Wiązownica pobrać karnet umożliwiający im darmowe wejście na obiekty Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji.

Choć bilety umożliwiające korzystanie z kąpieliska i obiektów gastronomiczno-rekreacyjnych w Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Radawie do najdroższych nie należą, władze gminy postanowiły zastosować kolejne zwolenia z tych opłat. Po wprowadzeniu bonifikaty dla wszystkich mieszkańców gminy Wiązownica, podobny bonus mają otrzymać osoby spoza gminy, posiadające nieruchomości, czyli popularne działki, na terenie Radawy[paywall].

Nawet jeśli stracą finansowo, zyskają wizerunkowo

Argumentował, że to ta grupa często spędza wiele czasu w Radawie i powinna móc korzystać w pełni z jej walorów. Stąd decyzja o zwolnieniu właścicieli nieruchomości w Radawie z opłat wstępu na GOWiR. Zamiast tego osobom tym wydawane będą karnety umożliwiające korzystanie z bazy rekreacyjnej, ale także stanowiące wejściówki na wszystkie imprezy kulturalne, jakie na obiektach GOWiR odbędą się tego lata. Właściciel karnetu będzie mógł wprowadzić na jego podstawie na teren ośrodka swoją najbliższą rodzinę – małżonka oraz uczące się dzieci. Władze gminy liczą na to, że ten gest w kierunku „działkowiczów” nie odbije się negatywnie na bilansie finansowym GOWiR. – Nie spowoduje to dużego uszczuplenia dochodów, a z pewnością wzrośnie atrakcyjność GOWiR-u oraz zwiększy się zainteresowanie posiadaniem posiadłości w tej miejscowości letniskowej. Być może właściciele działek, którzy w okresie wakacyjnym goszczą swoje rodziny, przyjaciół i znajomych, nie musząc ponosić opłat za wstęp dla siebie i swojej najbliższej rodziny, częściej będą przyprowadzać tu swoich gości – rozważa wójt Ryznar, podkreślając jednak, że w imię budowania pozytywnych relacji z letnikami gmina jest gotowa pokryć ewentualne straty ośrodka wynikłe z wprowadzenia zwolnień.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gs - niezalogowany 2019-07-14 19:40:17

    Brawo dla wojta Ryznara ,gmina podj jego kierownictwem rozwinela sie i jest przykładem dla innych!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gs - niezalogowany 2019-07-14 19:46:29

    Brawo dla wojta Ryznara! to jest przykład dobrego gospodarza!! mino ciągania go po sadach robi dobra robote dla gminy i jej mieszkancow!!! przykład dla innych!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Janek - niezalogowany 2019-07-15 08:07:56

    bagienko Radawa, syf i wioch

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama