Długa dyskusja poprzedziła podjęcie uchwały o rozdysponowaniu pieniędzy z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Ostatecznie wygrał projekt przedstawiony przez prezydenta. Do wydania Przemyśl ma 2 mln 127 tys. 964 zł.
Wojciech Bakun zaproponował następujący podział środków: 312 tys. Zł na wykonanie nawierzchni bitumicznej ul. Kruhelskiej, 750 tys. zł na przebudowę ul. Mierosławskiego na długości 210 metrów, 140 tys. zł na sporządzenie dokumentacji projektowej ul. Kruhel Wielki.
Prawie 316 tys. zł ma kosztować projekt przebudowy ul. Lwowskiej na odcinku od skrzyżowania[paywall] z ul. Skolimowską do miejsca, gdzie przebudowę realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ma to pozwolić na poszerzenie Lwowskiej z dwóch do czterech pasów.
Zaplanowano również rozpoczęcie przebudowy instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 14 o wartości 150 tys. zł oraz dotację dla Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na zakup agregatu i orurowania lodowiska mobilnego, dzięki czemu te urządzenia nie będą musiały być dzierżawione.
Poprawkę do tego projektu przedstawił klub PiS. Znalazło się w niej zmniejszenie do 300 tys. pieniędzy na przebudowę ul. Mierosławskiego i skrócenie tego odcinka do 100 m. Zwiększono natomiast do 858 tys. zł pieniądze na Kruhel Wielki, dzięki czemu można by rozpocząć remont.
Po 100 tys. zł miałoby trafić na przebudowę u. Sienkiewicza na długości 250 m oraz projektu przebudowy łącznika ul. Grochowskiej, Kupały i Grota Roweckiego. Z kolei 160 tys. zł zaproponowano na wykonanie nawierzchni bitumicznej na ul. Sucharskiego.
Bez zmian pozostawały propozycje dotyczące SP 14 oraz POSiR. Z projektu wypadła natomiast ul. Kruhelska i Lwowska.
Maciej Kamiński (PiS) uznał, że skoro pieniądze są przeznaczane na przygotowanie dokumentacji, to należy być konsekwentnym i przystąpić do remontu. Wyraził obawę, że sporządzi się kilka projektów, które będą leżeć na półkach, zamiast być realizowanymi. Zwiększenie środków na Kruhel Wielki uzasadniał bardzo złym stanem tej ulicy oraz wieloletnim oczekiwaniem mieszkańców na tę inwestycję.
Wojciech Bakun argumentował z kolei, że samo sporządzenie dokumentacji na remont ul. Lwowskiej może potrwać rok, a koszt prac oszacowano na 13 mln zł. – Chcemy przygotować dokumentację, żeby później aplikować o środki zewnętrzne. Nie tworzymy dokumentacji do szuflady, bo miasta na to nie stać – powiedział. Zapewnił, że wnioski o dofinansowania będą składane w kolejnych latach i tak będzie m.in. z ul. Kruhel Wielki.
Poprawki PiS-u poparło 7 radnych, przeciw było 13, a 1 się wstrzymał od głosu. Pomysłu nie poparły kluby: KO, Wspólnie dla Przemyśla i Regia Civitas. Zwyciężył pierwotny projekt przygotowany przez służby prezydenta. Zagłosowało za nim 15 radnych, 1 był przeciw, a 5 się wstrzymało.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I po co hamy pchaliscie się do Miasta.Popatrzcie ja wygladają drogi w Prałkowcach.A kiedy bedzie autobus?Jesteście rekordzistami mieszkacie w Mieście,ale do przystanku oh.dalej słuchajcie głupków
Dlaczego na zdjęciu nie ma prezydenta? To dzięki niemu będzie ten remont. Ten człowiek w niebieskim mundurku jeździ wszędzie z redaktorami Życia czy zdjęcia i gotowe artykuły podrzuca?
Witam tam jest dwóch panów jeden stoi na boku z swoim szwagrem A drugi ten w krótkich spodniach którzy tak chcieli miasto obiecywali gruszki na wierzbie i co wam dali niech wezmą się teraz za robotę Chyba pamiętają jak chodzili po domach zbierając podpisy A ten co stoi koło Pana Przewodniczącego Rady Miasta w tej jasnej kurtce chodził zbierał podpisy żeby Panią sołtys wywalić i buntować ludzi przeciwko Pani sołtys sam wielokrotnie był u mnie żeby Pani soltys wywalić A ta kobieta bardzo dużo zrobiła dla wioski popaczcie na Prałkowce wnet będziecie jeździć do miasta furmankami macie jeszcze koni
Za rok mogą się skończyć pieniążki z UE https://www.youtube.com/watch?v=Nqy1bkbNpgM&ab_channel=TelewizjaRepublika
Mieszkancy dobrze wiedza komu zawdzieczaja remont tej drogi. I to wystarczy.
Pamiętam jak jeździł tam i chciał pomóc mieszkańcom. Pan Przewodniczący jest zawsze tam gdzie go potrzebują. Brawo, tak jak pomógł nam na Mickiewicza.
To musisz być z rodziny. Obcym nie pomaga.
jak chcesz to ci powiem ze u ciebie tesz byl a gdyby do dzis byla pani soltys nie jedno byscie mieli na kruchelu a rozliczenie budowy swietlicy kto rozszyfrowal a gzie jest teraz komitet ktory tak pragnl miasta gdzie ci panowie
wielkie uznania dla pana przewodniczacego tacy jak on powinni byc wszyscy mam wielki szacunek do tegoo pana jest bynajmiej slowny
Smerfus!Doradzam ostroznosc .Nie zapominaj Pan Maciej ma tez swoich wyborcow i jest nas coraz wiecej.Nie da sie juz tego czytac !!!Pan radny wlasnie bezinteresownie pomaga kazdemu kto sie do niego o pomoc zwroci.I wazne , ze jest skuteczny.Brawo!!!Takich wiecej!
MIESZKAŃCY ZAWDZIĘCZAJĄ TO DETERMINACJI PREZYDENTA MIASTA, PAN BAKUN ROBI CO MOŻE ŻEBY POGODZIĆ DUŻĄ ILOŚĆ WYDATKÓW Z MAŁYM BUDŻETEM I SPŁATĄ DŁUGU PO POPRZEDNIKACH ..... i daje sobie z tym dobrze radę :)
I po co hamy pchaliscie się do Miasta.Popatrzcie ja wygladają drogi w Prałkowcach.A kiedy bedzie autobus?Jesteście rekordzistami mieszkacie w Mieście,ale do przystanku oh.dalej słuchajcie głupków
Dlaczego na zdjęciu nie ma prezydenta? To dzięki niemu będzie ten remont. Ten człowiek w niebieskim mundurku jeździ wszędzie z redaktorami Życia czy zdjęcia i gotowe artykuły podrzuca?
Będzie droga.. co Oni tacy smutni ??