Reklama

Radni ustalili nową stawkę pensji burmistrza


Na niedawnej sesji Rady Miasta Jarosławia (27 października) radni uchwalili kwotę wynagrodzenia dla burmistrza Marcina Nazarewicza. Zadecydowali, że jego wysokość będzie wyższa od dotychczasowej. Ile wyniesie jego miesięczne uposażenie?


27 października odbyła się 24. sesja Rady Miasta Jarosławia. Jednym z punktów zawartych w porządku obrad było ustalenie miesięcznego wynagrodzenia dla włodarza miasta. Radni zobowiązani byli do ustalenia nowej stawki pensji w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 października br. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Uchwalone kwoty przedstawiają się następująco. Za sprawowanie powierzonej funkcji M. Nazarewicz będzie otrzymywał: 10 tys. 760 zł  wynagrodzenia zasadniczego, którego uzupełnieniem będą: dodatek funkcyjny w kwocie 3187,80 zł , dodatek specjalny w wysokości 30 proc. łącznie miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. w kwocie 4184,34 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (kwoty brutto). Pierwotnie proponowane w projekcie uchwały stawki były niższe (na poziomie minimalnym określonym w rozporządzeniu, na prośbę samego burmistrza) i przedstawiały się następująco – 8760 zł wynagrodzenia zasadniczego, 2920 zł dodatku funkcyjnego, 3504 zł dodatku specjalnego. Jednak wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia Korneliusz Polit w imieniu klubu My Mieszkańcy zaproponował wyższe stawki, wymienione na początku. Zmianę tę umotywował, podkreślając, że burmistrz udowodnił, że sprawowany urząd jest dla niego służbą, a nie stanowiskiem.

– Obiecał, że nie będzie zabiegał o podwyżki dla siebie i słowa dotrzymał. Pracuje bez dwóch zastępców, jak to do tej pory bywało, więc wiele decyzji i spotkań bierze na siebie, co pokazuje poczucie odpowiedzialności za miasto – argumentował, podkreślając skuteczność M. Nazarewicza w pozyskiwaniu środków dla miasta.

Reklama

Wiceprzewodniczący rady miasta Janusz Szkodny (Wybieram Jarosław) również przychylił się do tej opinii. Radny Mariusz Walter przedstawił też przed ostatecznym głosowaniem pozytywną opinię Komisji Budżetowej obradującej w tej sprawie. Finalnie za przegłosowaniem wyższych niż proponowane pierwotnie stawek wynagrodzenia dla burmistrza (a więc pierwotnej uchwały wraz z przyjętą poprawką) było 12 radnych, przy 1 głosie sprzeciwu (Bożena Łanowy), 4 wstrzymujących się (Dorota Batiuk-Jankiewicz, Jolanta Makarowska, Monika Więckowska, Agnieszka Wywrót) i 4 nieobecnych na sesji (Magdalena Cisek-Skiba, Agnieszka Joniec-Jurczak, Jarosłw Litwiak, Wacław Szkoła). Nowe stawki wynagrodzenia dla włodarza...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 37% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/11/2025 16:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama