Radny Andrzej Berestecki (Prawo i Sprawiedliwość) wyręczył władze miasta i... znalazł sponsora, który pokryje koszty montażu bardzo potrzebnej barierki przy schodach prowadzących z Rynku w stronę ulicy Fredry.
Korespondencja między prezydentem Wojciechem Bakunem a radnym A. Beresteckim zaczęła się jeszcze w ub.r. 20 grudnia 2018 r. radny PiS skierował interpelację w tej sprawie.
– Interweniowali u mnie przede wszystkim niepełnosprawni[paywall], skarżący się na brak barierki czy poręczy przy tych schodach. Idąc tamtędy, osoby starsze i mające problemy z poruszaniem się, najczęściej przytrzymywały się muru zabezpieczającego skarpę. Nie jest to ani wygodne, ani bezpieczne. Szczególnie w zimie, kiedy schody nie są dokładnie odśnieżone. Na ich części, tam, gdzie mamy prowadzą wózki, zalega śnieg. Problem poruszany był już wielokrotnie. Bez efektu – tłumaczył A. Berestecki, który już wówczas zadeklarował, że znajdzie sponsora na zakup i montaż poręczy.
Na początku br. prezydent W. Bakun odpowiedział, że sprawa ta była rozważana już w 2016 r. na wniosek Polskiego Związku Niewidomych Okręg Podkarpacki Koło Powiatowe i Grodzkie w Przemyślu. Wówczas Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu opracował projekt zamontowania poręczy przy krótszych schodach, czyli od ulicy Grodzkiej do Rynku.
– Gotowe były wszystkie opinie, niezbędne przy realizacji powyższej inwestycji. Jednak z uwagi na fakt, że planowana była modernizacja płyty głównej Rynku, uwzględniająca także przebudowę owych schodów, realizacja została wstrzymana. Zwróciłem się ponownie do ZDM-u o przedstawienie koncepcji dotyczącej zamontowania poręczy wraz z wymaganą dokumentacją oraz wstępną kalkulacją kosztów – wyjaśnił W. Bakun.
18 lutego br. radny A. Berestecki wystosował kolejne pismo do prezydenta miasta. Otrzymał już wstępne wyliczenia.
– Wiedziałem, że odpowiedź otrzymam negatywną, bo w miejskiej kasie fundusze są ograniczone. Z wielu względów jest ona dla mnie nie do zaakceptowania, ale nie odpuściłem. Udało mi się pozyskać sponsora, który pokryje całkowity koszt zamontowania barierki ochronnej. Chce pozostać anonimowy – powiedział.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy Przemyśl jest aż tak biedny, że barierki nie wykona za pieniądze UM. ile może kosztować taka barierka 1000 zł. Czy za mało 1000 zł. Na FB czytam , że najlepszą promocją miasa będzie podawanie dalej zdjec z Przemysla by promowac miasto, bo tez nie ma na promocje pieniedzy. Wiec na co są pieniądze w tym miescie.
Barierka jest bardzo potrzebna. Ludzie mają problemy ze stawami i poruszaniem po schodach. Jest potrzebna i tyle! Np. mnie.
https://www.tvp.info/41457575/w-hucie-pieniackiej-zamordowano-ponad-850-polakow-75-rocznica-tragedii
Nie wstyd żebrać jeśli efekt służy dobru wspólnemu. Piszesz prawdę o wolałbym abyś to skonkretyzował.Za stan miasta odpowiada pan Choma, radni i posłowie.Prezydent Bakun nie odpowiada za stan miasta który przejął, a mógłby wreszcie coś na temat powiedzieć mieszkańcom. Dajmy mu trochę czasu na działania i oceńmy powiedzmy po roku prezydentury. Panom posłom po prostu mieszkańcy powinni podziękować , w maju i w październiku przy urnie.Nie powinni otrzymać więcej głosów niż ilość członków w ich ugrupowaniach a i oni powinni się mocno zastanowić.Panowie prezesi odpowiedzialni za koszykówkę w czasach gdy wydawali miliony na czarnoskórych zamiast budować od podstaw zatrudniając dobrych trenerów i uczyć dzieci gry w każdym miejscu i o każdej porze powinni spotykać się delikatnie pisząc z niechęcią okazywaną w różny sposób. I z taka z jeszcze większą niechęcią powinni się spotykać politycy; radni pan Choma czy posłowie.
Wydaje mi się,ze obecny Zarząd Miasta posiada już wiedzę czyli wie jaki jest stan posiadania naszego grodu.Na tej podstawie można już nakreślić kierunki działania w rozwoju lub też uwstecznianiu naszego miasta.Jaka jest rzeczywistość powinno się powiadomić mieszkańców i co będzie robione w najbliższym czasie /np kwartalnie/by nasze miasto szło ku świetlanej przyszłości a ludzie żyli dostatnio.Obserwując dotychczasowe działania z przykrością muszę stwierdzić,ze żadnego planu nie ma i prawdopodobnie nie będzie.Widać to po wyskokach naszych radnych ,którzy już przepoczwarzają się w załatwiaczy a to barierej,a to krawężnika a to innej pierdoły.Szkoda,ze swojego zapału nie kieruja w kierunku w którym ich wybraliśmy.Tutaj ze względu na predyspozycje pomysłów niestety ale brak.Rozumiem nie ma pieniędzy.Ale pieniądze to nie wszystko.Wystarczy jeszcze trochę chcieć robić to do czego się zobowiązało i nic więcej.
Nic nie zrobili PISoBOLSZEWICY przez dwadzieścia kilka lat.Zauważyli że samymi obietnicami trudno wygrywać wybory he he.
POzdrwienia dla gawiedzi śle wasz stary dobry znajomy https://n....... [link usunięty przez moderatora]
To tak jak WSI, PZPR, SBbolszewicy od 1944 do 1989 .
Jakby trzeba było barierki ulicę wyżej pod katedrą to konserwatora zabytków poprzednia czy obecnana taką barierę dała by jakieś 100tyś skromne. A tak niema, nie dam nic bo nie mam, zapewne powiedziała.
Za 300 zł to sobie możesz prądu naciągnąć przy spawaniu takiej barierki...
Przemyślanie biorą sprawy w swoje ręce ....
Czy Przemyśl jest aż tak biedny, że barierki nie wykona za pieniądze UM. ile może kosztować taka barierka 1000 zł. Czy za mało 1000 zł. Na FB czytam , że najlepszą promocją miasa będzie podawanie dalej zdjec z Przemysla by promowac miasto, bo tez nie ma na promocje pieniedzy. Wiec na co są pieniądze w tym miescie.
Barierka jest bardzo potrzebna. Ludzie mają problemy ze stawami i poruszaniem po schodach. Jest potrzebna i tyle! Np. mnie.
1000 chyba ze srebra . Max 300 zł