Chcą pobić zeszłoroczny rekord – który wynosił ponad 1600 kg plastikowych nakrętek – i w ten sposób kolejny raz wesprzeć 12-letniego Bartka w walce z uprzykrzającą mu życie chorobą. Zatem jeśli masz w domu niepotrzebne nakrętki po napojach i nie wiesz, co z nimi zrobić albo chcesz mieć swój udział biciu kolejnego rekordu i zamierzasz je gromadzić, a potem przekazać chłopcu – koniecznie przeczytaj ten tekst.
– W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z harcerzami, którzy nakrętki dla Bartka zbierają już od kilku lat. Do grona współorganizatorów dołączył również właściciel sklepu „Misio” Piotr Maksymiak. Liczymy, że z pomocą mieszkańców Przemyśla i okolic uda nam się pobić zeszłoroczny rekord – kontynuuje K. Bobala. Równie pewny sukcesu jest też phm. Kamil Zajezierski z Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej.– Od kilku lat nasz przemyski hufiec harcerzy prowadzi zbiórkę nakrętek dla Bartka. Przekazaliśmy ich już kilkaset kilogramów. Do tej pory harcerze i zuchy realizowali w ramach tej akcji specjalnie przygotowane sprawności, dzięki którym angażowali się także w sprzątanie świata czy pomoc dzieciom z uboższych rodzin. Czas pandemii, w którym nie funkcjonowały szkoły, przedszkola świetlice oraz inne ośrodki przekazujące sporą liczbę nakrętek, utrudnił lub ograniczył możliwość prowadzenia podobnych inicjatyw. Dlatego dziś, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Przemyskie Serca”, wychodzimy z propozycją zaangażowania się w pomoc Bartkowi do wszystkich mieszkańców Przemyśla i okolic. Razem, jako lokalna społeczność, jesteśmy w stanie zdziałać bardzo wiele. Dobro okazane innym często do nas wraca – namawia do udziału w inicjatywie. Nakrętki można zostawić w jednym z punktów zbiórki (dokładna lista adresów w ramce). Przekazane Bartkowi i sprzedane do recyklingu zamienią się w realne pieniądze, które będzie mógł przeznaczyć na zakup niezbędnych leków. Akcja potrwa do końca sierpnia br. Jeśli do tej pory zdarzało się Wam wyrzucać plastikowe nakrętki, teraz już wiecie, jak można lepiej je wykorzystać.
|
Reklama
Diesel System, ul. Ofiar Katynia 16, Lodziarnia na Wybrzeżu & Burger Mistrz Przemyśl, Wybrzeże Marszałka Piłsudskiego 5 (koło kładki), GrAga PIZZA, ul. Łukasińskiego 14a, |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze