Reklama

Reaktywacja Technikum Drogowego

– Moim, ale nie tylko moim zdaniem to strzał w dziesiątkę! Tytuł zawodowy technika budowy dróg i mostów daje możliwości natychmiastowego rozpoczęcia i rozwijania kariery w bardzo kluczowej dziedzinie gospodarki, oferującej zatrudnionym świetne warunki pracy i wynagrodzenia – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu Renata Tomaka-Pasternak.

Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, firmy Strabag, Wydziału Budowy Dróg i Mostów Politechniki Rzeszowskiej, Biura Projektów i Nadzorów Budowlanych Promost Consulting, rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu od przyszłego roku szkolnego będzie się można kształcić w Technikum Drogowym[paywall].

To powrót po latach tego profilu do jarosławskiego SD-GiL. Okazało się, że reaktywacja jest mile widziana i wyczekiwana zarówno przez uczniów, jak i przyszłych pracodawców. Nabór do pierwszych klas ruszy już w maju!

Reklama

Ogromne zapotrzebowanie

– Przesłanką do wznowienia tego kierunku jest ogromne zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę techniczną i inżynieryjną, ciągły rozwój infrastruktury komunikacyjnej kraju, budowa kolejnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych, trakcji kolejowych, ale również tysięcy kilometrów dróg lokalnych – powiedział starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

– Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych to szkoła bogata w tradycje, już za dwa lata świętować będzie 85-lecie swej działalności. Jej historię tworzyli przez dziesięciolecia wybitna kadra pedagogiczna, zaś z ław szkolnych wyszli znani geodeci, jak również specjaliści od budowy mostów i dróg. I ta druga tradycja powraca – dodała naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu Marta Kurpiel.

Opiekunem zawodowym technikum będzie pruszkowska firma Strabag. – Przyszli absolwenci Technikum Drogowego, wyposażeni w najbardziej aktualną wiedzę i przygotowani praktycznie pod okiem doświadczonych przedstawicieli branży, mają się szansę stać cenionymi na rynku pracy technikami i inżynierami – zapewnił dyrektor techniczny firmy Strabag Maciej Łukaszek.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama