Reklama

Remont remontem, ale mieszkańcy Lipowickiej błotnej przeprawy mają dość

Drugi etap remontu ulicy Wysockiego w Przemyślu trwa w najlepsze. Kiedy jest remont, zawsze są pewne uciążliwości i utrudnienia. Mieszkańcy ulicy Lipowickiej mają jednak dość ciągłego tytłania się w błocie.

Modernizacja tej jednej z dłuższych ulic w Przemyślu to długo wyczekiwana inwestycja. Po remoncie będzie zdecydowanie reprezentacyjną ulicą przemyskiej dzielnicy Lipowica. Ale nim to nastąpi, przed mieszkańcami jeszcze kilka miesięcy udręki...

Zwłaszcza dla tych, którzy[paywall] mieszkają przy ulicy Lipowickiej, bocznej Wysockiego. To nieco pochyła uliczka. Spadek terenu jest na tyle znaczący, że wszelkie wody opadowe „podążają” z Wysockiego w jej głąb. Jak twierdzą, próbowali interweniować w miejskich instytucjach, ale bez skutku. Sprawą zainteresowali byłego zastępcę prezydenta miasta, a obecnie radnego Grzegorza Haydera (Regia Civitas).

Reklama

– Stan ulicy Lipowickiej jest fatalny. Zwłaszcza w ostatnim czasie. W praktyce uniemożliwia korzystanie z niej pieszym. Na początku tej ulicy firma wykonująca remont ulicy Wysockiego zorganizowała sobie skład materiałów budowlanych, kamienia oraz piasku. Niestety, opady sprawiły, że ulica stała się jedną wielką błotną przeprawą, niemożliwą do pokonania, będąc normalnie ubranym. Mieszkańcy oczywiście zdają sobie sprawę z faktu, że budowa drogi, a za niedługo kanalizacji, bo PWiK niedawno rozstrzygnął przetarg na jej wykonanie, niesie ze sobą niedogodności. Jednak to, co dzieje się na tej ulicy, nie jest normalne. Z pewnością konieczna jest pilna poprawa stanu czystości i porządku, zarówno na terenie budowy, jak i w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Zwróciłem się do pana prezydenta o zobowiązanie do tego wykonawcy – wyjaśnił radny G. Hayder.

Reklama

Spory zakres inwestycji

Kilkanaście dni temu na ulicy Lipowickiej zakończyły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Zwykle po takiej inwestycji odtwarzana jest nawierzchnia drogi, jednak Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu wstrzymał na razie te prace. Ma to związek z rozpoczęciem kolejnych prac, tym razem nadzorowanych przez przemyski PWiK, a związanych z budową kanalizacji sanitarnej.

– Plac budowy został już przekazany wykonawcy, a pierwsze prace rozpoczęły się 18 lutego. Przewidywany termin ich zakończenia to 15 lipca. Zakres inwestycji jest jak widać spory, stąd problemy i niedogodności dla mieszkańców, a także ich zrozumiałe zniecierpliwienie. Zgłosiliśmy sygnał do naszej spółki i wykonawca został uczulony na zapewnienie mieszkańcom ulicy możliwości poruszania się po niej. Nie da się jednak ukryć, że mogą tam wystąpić utrudnienia, które postaramy się zminimalizować. Po zakończeniu wszystkich prac odtworzona zostanie asfaltowa nawierzchnia drogi – zapewnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-02-25 22:30:26

    A kiedy remont ul Bielskiego

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama