Reklama

Rewolucja w Radzie Miasta Przemyśla. Przewodnicząca Sawicka odwołana

12 radnych z: Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i radnej niezależnej było za, 11 radnych z Koalicji Obywatelskiej i Wspólnie dla Przemyśla (dawne Kukiz`15) przeciw. To jednak wystarczyło do odwołania przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu Ewy Sawickiej i wiceprzewodniczącego Andrzeja Zapałowskiego (Wspólnie dla Przemyśla). Zupełnie nieoczekiwana rewolucja stała się faktem. Dotychczasowa koalicja, rządząca miastem przestała istnieć.

Dzisiejszego (5 czerwca br.,) popołudnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu, podczas której radny Janusz Zapotocki zgłosił wniosek o odwołanie przewodniczącej rady E. Sawickiej i jednego z wiceprzewodniczących A. Zapałowskiego. Wniosek z jednej strony wywołał spore zdziwienie, z drugiej wielkie emocje. Po raz pierwszy od dłuższego czasu rada obradowała w pełnym składzie, czyli 23 osób.

Ewa Sawicka nazwała to decyzją populistyczną, Andrzej Zapałowski, że to efekt jego obrony polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie, o której mówił podczas poprzedniej sesji.

Reklama

Odbyło się głosowanie, podczas którego zarówno E. Sawicka, jak i A. Zapałowski zostali odwołani. Także w wyniku głosowania nowym przewodniczącym rady został Maciej Kamiński (PiS), dotychczasowy wiceprzewodniczący rady.

Nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Janusz Zapotocki (SLD) i Robert Bal (Regia Civitas).




mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2020-06-05 21:03:09

    To było do przewidzenia już dawno.   Następstwem  tego  będą przyśpieszone  wybory  prezydenta miasta.   

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    True - niezalogowany 2020-06-05 21:03:26

    Najgorsze są te wszechobecne sieciowe klakiery. Budują cuybe r rzeczywistość, myśląc że ludzie drugi raz złapią się na bajer social-mediów jak to miało miejsce w czasie wyborów. Mając 1 głos więcej w radzie nie potrafili się ułożyć z opozycją, kierowała niemu buta i arogancja. Najgorzej wyglądało to w podległych miastu instytucjach, poprzez gnojenie ludzi chcieli coś udowodnić, na szczescie pisze to wszystko w czasie przeszłym.Dostali szansę... zaprzepaścili ją tylko ich wina i nikogo innego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-06-05 21:06:10

    Dla mieszkańców jest to tak ważne jak zeszłoroczny śnieg.Niestety ale ta rada to tylko nazwa. jest poważna a reszta to sami wiecie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama