Takiej okazji nie można było przegapić. Naszpikowaną atrakcjami majówkę nad ZEK-iem przygotowali dla mieszkańców wspólnymi siłami samorząd Radymna wespół z tutejszym Miejskim Ośrodkiem Kultury.
Organizatorzy zadbali, by w programie 3-majowego pikniku rodzinnego nad zalewem nie zabrakło atrakcji dla tych, którzy lubią wolny czas spędzać aktywnie, jak i dla tych, którzy najlepiej wypoczywają, czerpiąc z oferty kulturalnej. Zatem chętnych do wspólnej zabawy na łonie natury zaproszono do dwóch obozów: sportowego i kulturowego.
W pierwszym można było[paywall] się wykazać tężyzną fizyczną, biorąc udział w biegu przełajowym, którego trasę wytyczyli nauczyciel wuefu Edward Hamacher i ekipa ze Szkoły Podstawowej w Radymnie.
Ponadto ducha sportowej rywalizacji dało się odczuć na kompleksie boisk sportowych. Prawie setka dzieciaków zawalczyła tu o Puchar Burmistrza Miasta Radymna, biorąc udział w turnieju zorganizowanym przez UKS Giganci.
Do pokonania był też wymagający tor przeszkód, gdzie zmagano się z różnymi sportowymi wyzwaniami. Z pokonaniem go na czas najlepiej poradzili sobie Jakub Anadruchewicz w kategorii wiekowej 11 –16 lat oraz Mateusz Andruchewicz w kategorii 7 – 10 lat.
Z kolei dla tych, którzy woleli wyszaleć się artystycznie, w obozie kulturowym czekały takie atrakcje, jak: malowanie, rysowanie i eksperymenty z masami plastycznymi. Ale najwięcej frajdy dostarczyło jednak uczestnikom tworzenie ukwieconej łąki.
Były też liczne animacje dla najmłodszych i odrobina magii. Tę zaserwowała zgromadzonym iluzjonistka z Radymna Joanna Pałeczka, znana też jako Wonder Magic Joanna.
Na koniec nastąpił zupełnie niespodziewany akcent w postaci wizyty jarosławskich motocyklistów z Mototrasy, którzy nad naszym ZEK-iem mieli przystanek na trasie rajdu patriotycznego po drogach powiatu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze