Pijanego rowerzystę z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymali 15 sierpnia, około g. 23.30 cieszanowscy policjanci. Okazało się, że mężczyzna nie tylko wydmuchał ponad 3 promile alkoholu, ale i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi.
Wszystko zaczęło się od podejrzanego toru jazdy cyklisty. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wskazało wynik wysoko niedozwolony, a sprawdzenie danych kierowcy jednośladu w policyjnych systemach wykazało, że 32-latek w ogóle nie powinien się poruszać po drogach takim środkiem transportu.
Mieszkaniec gminy Cieszanów odpowie przed sądem. Policja z kolei przypomina, że rowerzyści powinni pamiętać, że jako użytkownicy dróg zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze