Reklama

Roztoczańscy Królowie Grzybobrania. Zebrali 103 kg w 3 godziny!

W numerze 39 ŻP opisywaliśmy niezwykły przypadek pana Janusza, który w horynieckich lasach znalazł olbrzymiego prawdziwka o wadzewynoszącej aż 2320 g. Sezon jednak się nie kończy. W zawodach o tytuł Roztoczańskiego Króla Grzybobrania wzięło udział 14 osób, które w przeciągu 3 godzin zebrały w sumie prawie 103 kg grzybów.

Zawody rozstrzygane były w dwóch konkurencjach: największy zbiór i największy grzyb (mierząc średnicę kapelusza).

W pierwszej z nich prym wiódł Stanisław Piersiak, który zdeklasował innych uczestników, zbierając aż 21,8 kg tych leśnych przysmaków.

Za nim uplasował się[paywall] Janusz Antoniszyn z grzybową wagą 16,4 kg. Niewiele mniej uzbierał Andrzej Antoniszyn, który z wynikiem 15,9 kg zajął trzecie miejsce w kategorii na największy zbiór.

Pan Andrzej królował jednak w drugiej kategorii, bo największy okaz z jego zbiorów mierzył aż 32 cm! Janusz Antoniszyn również w tej rywalizacji otrzymał tytuł wicemistrza z grzybem o średnicy kapelusza 23,5 cm.

Na trzecim miejscu znalazła się Ewelina Żelisko, która podczas zawodów znalazła grzyba o 22-centymetrowym kapeluszu.

Po zakończonym turnieju organizatorzy zaprosili uczestników na wspólne ognisko, do którego z chęcią dołączyli kibice horynieckich grzybiarzy, wspólnie podziwiając tak obfite i okazałe zbiory.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości