W numerze 39 ŻP opisywaliśmy niezwykły przypadek pana Janusza, który w horynieckich lasach znalazł olbrzymiego prawdziwka o wadzewynoszącej aż 2320 g. Sezon jednak się nie kończy. W zawodach o tytuł Roztoczańskiego Króla Grzybobrania wzięło udział 14 osób, które w przeciągu 3 godzin zebrały w sumie prawie 103 kg grzybów.
Zawody rozstrzygane były w dwóch konkurencjach: największy zbiór i największy grzyb (mierząc średnicę kapelusza).
W pierwszej z nich prym wiódł Stanisław Piersiak, który zdeklasował innych uczestników, zbierając aż 21,8 kg tych leśnych przysmaków.
Za nim uplasował się[paywall] Janusz Antoniszyn z grzybową wagą 16,4 kg. Niewiele mniej uzbierał Andrzej Antoniszyn, który z wynikiem 15,9 kg zajął trzecie miejsce w kategorii na największy zbiór.
Pan Andrzej królował jednak w drugiej kategorii, bo największy okaz z jego zbiorów mierzył aż 32 cm! Janusz Antoniszyn również w tej rywalizacji otrzymał tytuł wicemistrza z grzybem o średnicy kapelusza 23,5 cm.
Na trzecim miejscu znalazła się Ewelina Żelisko, która podczas zawodów znalazła grzyba o 22-centymetrowym kapeluszu.
Po zakończonym turnieju organizatorzy zaprosili uczestników na wspólne ognisko, do którego z chęcią dołączyli kibice horynieckich grzybiarzy, wspólnie podziwiając tak obfite i okazałe zbiory.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze