6 września nastąpiło wbicie pierwszej łopaty pod realizację projektu przebudowy oczyszczalni ścieków w Świętem. To kolejny etap kanalizacji gminy, a jednocześnie jedna z największych inwestycji na jej terenie, bo przedsięwzięcie ma kosztować nieco ponad 17 mln zł.
Przypomnijmy, że doprowadzenie modernizacji oczyszczalni do tego momentu poprzedzone było pewnymi perturbacjami. Pierwszy przetarg na realizację przedsięwzięcia rozpisano jeszcze jesienią[paywall] ubiegłego roku. Wówczas jednak złożone oferty znacznie przekraczały kwoty, którymi dysponowało organizujące przetarg, obsługujące gminę Radymno Przedsiębiorstwo Komunalne w Skołoszowie. Drugi przetarg zakończył się podobnie, a różnica pomiędzy kosztorysem przedsięwzięcia a najniższą ofertą wyniosła około 5 mln zł.
W lutym, w ramach tego samego przetargu PKGR wybrało ofertę firmy Geo z Radymna. Drugi oferent uczestniczący wówczas w postępowaniu przetargowym decyzję tę zaskarżył, a pod koniec kwietnia i ten przetarg unieważniono. Sukcesem zakończyło się dopiero trzecie postępowanie ogłoszone pod koniec maja. To zresztą cieszyło się największym zainteresowaniem przedsiębiorców. Złożono aż cztery oferty, ale po wykluczeniu jednej z nich, ze względu na brak doświadczania firmy proponującej swoje usługi, przetarg ponownie wygrała radymniańska firma GEO.
Kompleksowa przebudowa oczyszczalni, obejmująca zarówno elementy mechaniczne, biologiczne, jak i osadowe, według specyfikacji przetargowej ma potrwać do końca wakacji przyszłego roku, choć biorąc pod uwagę skalę i stopień skomplikowania przedsięwzięcia, niewykluczone, że termin ten może zostać jeszcze zmieniony. Inwestycja będzie kosztować PKGR 17 mln, z czego 8,5 mln pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Oczyszczalnia ma dopełnić proces kanalizacji na obszarze gminy wiejskiej Radymno, a po przebudowie ma mieć przepustowość 1100 m sześć. na dobę. – Cieszę się, że gmina Radymno się rozwija. To wszystko będzie służyło mieszkańcom i pomagało im w codziennym życiu – komentował zainicjowanie prac budowlanych wójt gminy Bogdan Szylar.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jarosław należy do gminy Radymno??? Hahhaha serio??
Jarosław należy do gminy Radymno??? Hahhaha serio??