Reklama

„Rysie” wręczone. Kolejne Bieszczadzkie Dni Psychiatryczne za nami

Już po raz 29. Podkarpacie gościło psychiatrów z całej Polski. Ponad 400 osób uczestniczyło w Bieszczadzkich Dniach Psychiatrycznych. Międzynarodową konferencję z gośćmi z Ukrainy i Słowacji zorganizowało Podkarpackie Centrum Zdrowia Psychicznego z Przemyśla wraz z podkarpackim oddziałem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Gospodarzem konferencji, którą otworzył i prowadził, ale i całej imprezy, był dr n. med. Maciej Kuligowski, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego na Podkarpaciu. Spotkanie odbyło się pod patronatem wojewody podkarpackiego i marszałka województwa podkarpackiego oraz konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii prof. Piotra Gałeckiego z Łodzi, we współpracy ze starostą powiatu przemyskiego Bożeną Ryczan (do niedawna dyrektorem szpitala psychiatrycznego w Żurawicy). Odbyło się kilkanaście sesji naukowych pod przewodnictwem prof. Andrzeja Czernikiewicza z Lublina, w których wzięli udział m.in.: konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzież dr Aleksandra Lewandowska z Łodzi, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego prof. Dominika Dudek z Krakowa oraz 30 innych wykładowców z wielu klinik[paywall].

– Poruszane były tematy od psychiatrii dziecięcej po psychogeriatrię, omawiane były najnowsze osiągnięcia w farmakoterapii, wpływ sztucznej inteligencji na proces terapii, uzależnienia, szczególnie aktualne – od fentanylu, prawo medyczne czy seksuologia. Specjalna sesja poświęcona była psychiatrii w Ukrainie oraz psychopasjom, czyli temu, jak psychiatrzy odreagowują ciężką pracę

Reklama

– wyliczył M. Kuligowski.

Jak co roku odbyła się licytacja dla Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekłe Chorym „jerzyk” z Przemyśla. Odbyły się warsztaty w plenerze z ekopsychiatrii połączone z zajęciami z jogi, które prowadziło Studio Body&Soul Oliwii Sienkiewicz z Przemyśla i Rzeszowa.

Wręczone zostały także „Rysie Bieszczadzkich Dni Psychiatrycznych” za zasługi dla Psychiatrii Podkarpackiej i BDP. Laureatami zostali:

  • dr Teresa Adamczyk z Jarosławia,
  • dr Anna Czarnecka z Leżajska,
  • dr Jolanta Szczerba-Per z Brzozowa,
  • Iwona Kaczor z Przemyśla,
  • dr Jan Janczewski ze Świecia,
  • dr Bogusław Habrat z Warszawy.

Odbyły się także Mistrzostwa Polski Lekarzy Psychiatrów w tenisie ziemnym o Puchar Wojewody Podkarpackiego. W kategorii junior zwyciężyła Zosia Kuligowska z Przemyśla. Po raz pierwszy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Psychiatrów w golfie. W kategorii mężczyzn zwyciężył dr Piotr Michała z Leżajska.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/11/2024 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama