Już po raz 29. Podkarpacie gościło psychiatrów z całej Polski. Ponad 400 osób uczestniczyło w Bieszczadzkich Dniach Psychiatrycznych. Międzynarodową konferencję z gośćmi z Ukrainy i Słowacji zorganizowało Podkarpackie Centrum Zdrowia Psychicznego z Przemyśla wraz z podkarpackim oddziałem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Gospodarzem konferencji, którą otworzył i prowadził, ale i całej imprezy, był dr n. med. Maciej Kuligowski, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego na Podkarpaciu. Spotkanie odbyło się pod patronatem wojewody podkarpackiego i marszałka województwa podkarpackiego oraz konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii prof. Piotra Gałeckiego z Łodzi, we współpracy ze starostą powiatu przemyskiego Bożeną Ryczan (do niedawna dyrektorem szpitala psychiatrycznego w Żurawicy). Odbyło się kilkanaście sesji naukowych pod przewodnictwem prof. Andrzeja Czernikiewicza z Lublina, w których wzięli udział m.in.: konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzież dr Aleksandra Lewandowska z Łodzi, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego prof. Dominika Dudek z Krakowa oraz 30 innych wykładowców z wielu klinik[paywall].
– Poruszane były tematy od psychiatrii dziecięcej po psychogeriatrię, omawiane były najnowsze osiągnięcia w farmakoterapii, wpływ sztucznej inteligencji na proces terapii, uzależnienia, szczególnie aktualne – od fentanylu, prawo medyczne czy seksuologia. Specjalna sesja poświęcona była psychiatrii w Ukrainie oraz psychopasjom, czyli temu, jak psychiatrzy odreagowują ciężką pracę
Reklama
– wyliczył M. Kuligowski.
Jak co roku odbyła się licytacja dla Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekłe Chorym „jerzyk” z Przemyśla. Odbyły się warsztaty w plenerze z ekopsychiatrii połączone z zajęciami z jogi, które prowadziło Studio Body&Soul Oliwii Sienkiewicz z Przemyśla i Rzeszowa.
Wręczone zostały także „Rysie Bieszczadzkich Dni Psychiatrycznych” za zasługi dla Psychiatrii Podkarpackiej i BDP. Laureatami zostali:
Odbyły się także Mistrzostwa Polski Lekarzy Psychiatrów w tenisie ziemnym o Puchar Wojewody Podkarpackiego. W kategorii junior zwyciężyła Zosia Kuligowska z Przemyśla. Po raz pierwszy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Psychiatrów w golfie. W kategorii mężczyzn zwyciężył dr Piotr Michała z Leżajska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze