Reklama

Ryzykowny powrót z wesela

Dużo szczęścia miał 31- letni mieszkaniec gminy Radymno, który stwierdził, że wróci po weselu pieszo obwodnicą Jarosławia. Zgłoszenie o mężczyźnie, który bez żadnych elementów odblaskowych porusza się drogą krajową nr 77 w kierunku Przemyśla, funkcjonariusze otrzymali od przypadkowego kierowcy, który poruszał się tą trasą.

Policjantom, którzy zjawili się na miejscu powiedział, że nie był świadomy, że nie może się poruszać pieszo tą drogą. 31- latek miał w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu. Ze względu na realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, został odwieziony do miejsca zamieszkania. Nie uniknie jednak odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Policja przypomina: „Pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek umieścić w sposób widoczny dla kierujących element odblaskowy, wyróżniający go na drodze. Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie element odblaskowy, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Pozwala to kierowcom na bezpieczne ominięcie pieszego i uniknięcie potrącenia”.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości