Poseł na Sejm RP Marek Rząsa (PO) zorganizował – po raz enty – konferencję prasową, podczas której przedstawił kolejne dowody na fatalne prowadzenie placówki przez dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. św. o. Pio w Przemyślu Piotra Ciompę. To ich kolejne „starcie”...
Podczas wcześniejszych konferencji prasowych poseł M. Rząsa obiecał, że upubliczni dokumenty wskazujące, że dyrektor P. Ciompa celowo opóźnia przedstawienie raportu Najwyższej Izby Kontroli z... kontroli przeprowadzonej w przemyskiej placówce. I to zrobił 14 sierpnia br[paywall]. – Pan dyrektor winą za taki stan rzeczy obwiniał kontrolerów NIK-u. Przedstawiam grubą teczkę korespondencji, prowadzonej przez pana dyrektora z izbą. Pytam, czy rolą dyrektora, który co miesiąc przytula 20 tysięcy złotych pensji, jest prowadzenie tak obszernej korespondencji, a nie zajmowanie się rozwojem kierowanej przez siebie placówki? Raport NIK-u był gotowy w lutym 2018 roku. Od tego czasu pan dyrektor wszystko podważał. Cała sprawa trafiła do Komisji Rozstrzygającej NIK, przed którą dyrektor Ciompa wycofał większość ze 196 zastrzeżeń. Wcześniej jednak oddał sprawę do sądu. To trwało do kwietnia 2019 roku. NIK nie miał wobec tego prawa publikacji tego raportu – tłumaczył M. Rząsa.
Poinformował, że 31 lipca br. kontrolerzy NIK skierowali do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zawiadomienie o uzasadnionej możliwości popełnienia przestępstw przez dyrektora P. Ciompę. Podobne zawiadomienie złożył także on sam. – Zwróciłem się od marszałka województwa podkarpackiego z pytaniem, co on zamierza zrobić w tej sprawie. Odpowiedział, że nie została przeprowadzona żadna kontrola ze strony urzędu marszałkowskiego. Dodał także, iż niezwłocznie zwołał spotkanie zespołu koordynującego, w skład którego wchodzi między innymi dyrektor szpitala i członkowie związków zawodowych, a podczas którego omówiono raport NIK-u. Nie ma ani jednego słowa, jakie wyciągnięto konsekwencje. Jaki wniosek? Ano taki, że chodzi najprawdopodobniej o to, aby przeciągnąć sprawę na tyle długo, aby NIK przejął któryś z członków partii rządzącej, a Sejm RP podczas nocnych obrad uchwali, że wszystkie dotychczasowe raporty z mocy prawa są nieważne. Powtórzę raz jeszcze: tu nie chodzi o jakąś wojnę, o politykę. Chcę tylko, aby przemyskie społeczeństwo wiedziało, na co wydawane są pieniądze przez pana dyrektora Ciompę – podsumował M. Rząsa.
Poprosiliśmy dyrektora szpitala na Monte Cassino o kilka zdań komentarza do wspomnianej konferencji prasowej posła M. Rząsy. – Wyrażam zdziwienie, że Najwyższa Izba Kontroli zdecydowała się na ten krok dwa lata po zakończeniu kontroli, mimo że przepisy prawa zobowiązują w takich przypadkach funkcjonariuszy publicznych do niezwłocznego działania. W związku z tym oczywisty jest fakt, że Najwyższa Izba Kontroli „przytrzymała” zawiadomienie, aby się włączyć w kampanie wyborczą posła Marka Rząsy. Kolegi z ław poselskich i także kandydata w obecnych wyborach parlamentarnych, obecnego prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Przesłanie z dwuletnim opóźnieniem świadczy o niewiarygodności zarzutów. Jestem zdziwiony ciągłymi atakami na mnie i na szpital przez Posła Rząsę, który od kilkudziesięciu miesięcy oczernia i szkaluję moje dobre imię. Natomiast nigdy nie słyszałem, aby poseł Marek Rząsa służył dobrą radą szpitalowi tak jak to robi wiele innych osób – powiedział P. Ciompa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Rząsa Panu już dziękujemy! Czas do pracy
Co zrobił dla naszego regionu pan Rząsa.Szczera odpowiedź to NIC.Przepraszam zwołał multum konferencji prasowych ,które też nic nie zmieniły.A co zrobił dla naszego regionu pan Ciopa.I tutaj odpowiedż nie jest tak prosta.Jedyna jego "wadą to jest nominacja PiS-u".Ale wada ta co raz mniejsze znaczenie.A co robi to widać praktycznie codziennie jeżeli chce się odwiedzić szpital nie tylko jako pacjent.Tutaj zmiany są kolosalne i na lepsze.Oczywiście zdarzają sie potknięcia ale ma je każdy kto coś robi.Może inaczej.Kogo bym chciał widzieć w greonie swoich znajomych i przyjaciół mając do wyboru pan Rząsa lub pan Ciompa.Zdecydowanie i bez zastanowienia wybrał bym pana CIOMPĘ.
Dziękuję Panie Tadeuszu, pięknie Pan to napisał:)
Tadeuszu szczerze zasłużyłeś na dobra premie, rozpłynąłem się czytając Twój komentarz jest tak...obiektywny:D
Brawo Rząsa!!rozgonić tą stajnie Augiasza
PS. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki!To mówiłem ja - szpitalny rzecznik na kilku etatach ;p
Dobre sobie Ciompa i cos dobrego. Pożałowania godne
Przemyski Szpital to UMIERALNIA ...................nikt w Polsce nie respektuje żadnych badan .......miałem okazje sie sam przekonać......wczoraj odbierałem Ojca ze szpitala , niestety czas oczekiwania na wypis to 14.40 totalny absurd.Wszyscy młodzi lekarze (fachowcy ) uciekają z Przemyskiego szpitala albo sa zmuszeni do odejścia, szczególnie ORTOPEDIA.
Hej Rząsa, wybory za pasem a więc należy o sobie przypomnieć. A po wyborach, no cóż zmowa milczenia i tak do usłyszenia za 4 lata. No cóż jako sportowiec poseł Rząsa opanował taktykę robienia suwerena w konia do perfekcji. Jednak po wyczynach wielkiego Marszałka Koronnego Marka Tadeusza, my suweren oczekujemy od naszych posłańców czegoś więcej podobnie zresztą od Matusiewicza i nie należy zapominać że naszym wysłannikiem przez 3 lata był również obecny nasz pan prezydent Bakun który jakoś na temat swojej poselskie działalności milczy, może jednak powie gromko co przez te 3 lata dl przemyskiej mieściny zrobił by nasze zadupie nie było na samym końcu w rankingach ubóstwa i upadku. Apel do wyborców zacząć jednak w końcu rozliczać swoich wybrańców z efektów ich pracy w sejmie a nie samego być. Przykład młodej posłanki z Jarosławia pani Joanny Szmidt Rodziewicz mówi wam coś, zrobiła więcej dla swojego miasta Jarosławia niż przemys cy muszkieterowie z marszałkiem wielkim koronnym na czele który do tej pory uparcie milczy na temat swoich wyczynów w parlamencie. A mnie wstyd, tak po ludzku wstyd.
A co zrobił"honorowy"Matusiewicz i inni posłowie?{bliscy zaufani Prezesa]WSZYSCY są "dobrzy"
Wart Pac pałac a pałac Paca. Wyborcy obudźcie się i zacznijcie myśleć.
Jakie zmiany hahahhahhahahahahah Nowowymalowne olejne lamperie i brak papieru w kibelku ??????
Ignorancja , arogancja , bezczelność brak empatii intymności . Śmierdzące brudne ubikacjie bez papieru . Chamstwo i beczelność . To się tyczy personelu wyższego i niższego . Brak klimatyzacji wietrzenie spoconych pacjentów w gruddniu otwartym oknem na oścież gdzie wieje jak w Tatrach .
Mam nadzieję, że opowieść zmierza ku końcowi. Dziś złożyłem do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zawiadomienie o uzasadnionej możliwości popełnienia przestępstw przez p. Ciompę.
dziękujemy , nikt o nas nie myśli tylko Pan i E
Szkoda, że zapomniałeś pojawić się dzisiaj na pogrzebie wujka. Ostatniego z rodzeństwa własnego ojca. Ale tak przyziemne tematy Cię nie interesują. Nie brylujesz w tak przyziemnym towarzystwie. Pamiętasz tylko o tym, że trzeba przed wyborami zajrzeć do jego rodzinnego domu po to żeby żebrać o głosy. Jesteś tak wysoko a jesteś tak "niskim" człowiekiem. W sumie mnie to nie dziwi bo nie miałeś szacunku do własnej matki. Żyj dalej w tym swoim świecie. Pozdrawia Cię rodzina.
Widzę, że cenzura na polecenie Pana Rząsy działa pełną parą. Brawo!
Rząsa Panu już dziękujemy! Czas do pracy
Co zrobił dla naszego regionu pan Rząsa.Szczera odpowiedź to NIC.Przepraszam zwołał multum konferencji prasowych ,które też nic nie zmieniły.A co zrobił dla naszego regionu pan Ciopa.I tutaj odpowiedż nie jest tak prosta.Jedyna jego "wadą to jest nominacja PiS-u".Ale wada ta co raz mniejsze znaczenie.A co robi to widać praktycznie codziennie jeżeli chce się odwiedzić szpital nie tylko jako pacjent.Tutaj zmiany są kolosalne i na lepsze.Oczywiście zdarzają sie potknięcia ale ma je każdy kto coś robi.Może inaczej.Kogo bym chciał widzieć w greonie swoich znajomych i przyjaciół mając do wyboru pan Rząsa lub pan Ciompa.Zdecydowanie i bez zastanowienia wybrał bym pana CIOMPĘ.
Dziękuję Panie Tadeuszu, pięknie Pan to napisał:)