Reklama

Rząsa vs. Ciompa. Niekończąca się opowieść

Poseł na Sejm RP Marek Rząsa (PO) zorganizował – po raz enty – konferencję prasową, podczas której przedstawił kolejne dowody na fatalne prowadzenie placówki przez dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. św. o. Pio w Przemyślu Piotra Ciompę. To ich kolejne „starcie”...

Podczas wcześniejszych konferencji prasowych poseł M. Rząsa obiecał, że upubliczni dokumenty wskazujące, że dyrektor P. Ciompa celowo opóźnia przedstawienie raportu Najwyższej Izby Kontroli z... kontroli przeprowadzonej w przemyskiej placówce. I to zrobił 14 sierpnia br[paywall]. – Pan dyrektor winą za taki stan rzeczy obwiniał kontrolerów NIK-u. Przedstawiam grubą teczkę korespondencji, prowadzonej przez pana dyrektora z izbą. Pytam, czy rolą dyrektora, który co miesiąc przytula 20 tysięcy złotych pensji, jest prowadzenie tak obszernej korespondencji, a nie zajmowanie się rozwojem kierowanej przez siebie placówki? Raport NIK-u był gotowy w lutym 2018 roku. Od tego czasu pan dyrektor wszystko podważał. Cała sprawa trafiła do Komisji Rozstrzygającej NIK, przed którą dyrektor Ciompa wycofał większość ze 196 zastrzeżeń. Wcześniej jednak oddał sprawę do sądu. To trwało do kwietnia 2019 roku. NIK nie miał wobec tego prawa publikacji tego raportu – tłumaczył M. Rząsa.

Poinformował, że 31 lipca br. kontrolerzy NIK skierowali do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zawiadomienie o uzasadnionej możliwości popełnienia przestępstw przez dyrektora P. Ciompę. Podobne zawiadomienie złożył także on sam. – Zwróciłem się od marszałka województwa podkarpackiego z pytaniem, co on zamierza zrobić w tej sprawie. Odpowiedział, że nie została przeprowadzona żadna kontrola ze strony urzędu marszałkowskiego. Dodał także, iż niezwłocznie zwołał spotkanie zespołu koordynującego, w skład którego wchodzi między innymi dyrektor szpitala i członkowie związków zawodowych, a podczas którego omówiono raport NIK-u. Nie ma ani jednego słowa, jakie wyciągnięto konsekwencje. Jaki wniosek? Ano taki, że chodzi najprawdopodobniej o to, aby przeciągnąć sprawę na tyle długo, aby NIK przejął któryś z członków partii rządzącej, a Sejm RP podczas nocnych obrad uchwali, że wszystkie dotychczasowe raporty z mocy prawa są nieważne. Powtórzę raz jeszcze: tu nie chodzi o jakąś wojnę, o politykę. Chcę tylko, aby przemyskie społeczeństwo wiedziało, na co wydawane są pieniądze przez pana dyrektora Ciompę – podsumował M. Rząsa.

Reklama

Poseł Rząsa rozpoczął kampanię...

Poprosiliśmy dyrektora szpitala na Monte Cassino o kilka zdań komentarza do wspomnianej konferencji prasowej posła M.  Rząsy. – Wyrażam zdziwienie, że Najwyższa Izba Kontroli zdecydowała się na ten krok dwa lata po zakończeniu kontroli, mimo że przepisy prawa zobowiązują w takich przypadkach funkcjonariuszy publicznych do niezwłocznego działania. W związku z tym oczywisty jest fakt, że Najwyższa Izba Kontroli „przytrzymała” zawiadomienie, aby się włączyć w kampanie wyborczą posła Marka Rząsy. Kolegi z ław poselskich i także kandydata w obecnych wyborach parlamentarnych, obecnego prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Przesłanie z dwuletnim opóźnieniem świadczy o niewiarygodności zarzutów. Jestem zdziwiony ciągłymi atakami na mnie i na szpital przez Posła Rząsę, który od kilkudziesięciu miesięcy oczernia i szkaluję moje dobre imię. Natomiast nigdy nie słyszałem, aby poseł Marek Rząsa służył dobrą radą szpitalowi tak jak to robi wiele innych osób – powiedział P. Ciompa.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2019-08-26 18:29:49

    Rząsa Panu już dziękujemy! Czas do pracy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-08-26 18:36:19

    Co zrobił dla naszego regionu pan Rząsa.Szczera odpowiedź to NIC.Przepraszam zwołał multum konferencji prasowych ,które też nic nie zmieniły.A co zrobił dla naszego regionu pan Ciopa.I tutaj   odpowiedż nie jest tak prosta.Jedyna jego "wadą to jest nominacja PiS-u".Ale wada ta co raz mniejsze znaczenie.A co robi to widać praktycznie codziennie jeżeli chce się odwiedzić szpital  nie tylko jako pacjent.Tutaj zmiany są kolosalne i na lepsze.Oczywiście zdarzają sie potknięcia ale ma je każdy kto coś robi.Może inaczej.Kogo bym chciał widzieć w greonie swoich znajomych i przyjaciół mając do wyboru pan Rząsa lub pan Ciompa.Zdecydowanie i bez zastanowienia wybrał bym pana CIOMPĘ.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dyrektor - niezalogowany 2019-08-26 18:53:49

    Dziękuję Panie Tadeuszu, pięknie Pan to napisał:)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama