Reklama

Są już pierwsze pomysły w ramach budżetu obywatelskiego 2021. Wybieg dla psów i rozbudowa ścieżki rowerowej

Wybieg dla psów czy rozbudowa ścieżki rowerowej przy Wybrzeżu Jana Pawła II to jedne z pierwszych zgłoszonych przez mieszkańców miasta pomysłów w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski Przemyśla w 2021 r. wynosi dokładnie 1 mln 960 tys. zł. Projekty mogą być składane do jednej z trzech kategorii: ogólnomiejskiej, osiedlowej i na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym[paywall].

Przemyślanie Iza Kęsicka i Grzegorz Lewandowski wpadli na pomysł stworzenia w mieście wybiegu dla psów z prawdziwego zdarzenia. – Jest na to naprawdę duża szansa. Potrzeba do tego nie mniej niż 25 arów, kilku ławek i studni czy źródełka z wodą. Jeżeli chodzi o lokalizację, to musi być teren należący do miasta. W mieście są tysiące właścicieli czworonogów. Jeśli się zmobilizujemy, w końcu nasze psy będą mogły „legalnie” pobiegać, socjalizować się z innymi psiakami i to w centrum lub jego okolicach – wyjaśnił G. Lewandowski.

Reklama

Pomysł spotkał się z wielkim odzewem. Miłośnicy psów wskazywali wiele miejsc, gdzie taki wybieg mógłby powstać. Ostatecznie... – Planujemy zrobić go w okolicach stadionu Polonii. Mamy naprawdę ogrom głosów poparcia zarówno na facebooku, jak i poza nim. Po kilku dniach możemy zakrzyknąć: mamy to! Dysponujemy już wizualizacją wybiegu dla psów, za którą serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Dudzikowi. Dzięki takim ludziom, ich zaangażowaniu i chęci pomocy, wiemy, że nasz plan ma szansę na realizację. Jest to oczywiście bardzo luźna koncepcja, którą jeszcze na tym etapie można zmieniać i modyfikować. Dlatego wciąż czekamy na pomysły i sugestie – powiedziała I. Kęsicka.

Projekt zakłada, że na wybiegu miałyby się znaleźć m.in.: przeszkody do agility, dwa boksy, po jednym na każde wejście na wybieg, poidła automatyczne, ławki parkowe, kosze na śmieci, podajniki z workami na psie kupy. Pomysłodawcy mają także nadzieję, że uda się wybieg oświetlić i zainstalować monitoring.

Równie dużo – a kto wie czy nie więcej – jak miłośników czworonogów jest w mieście amatorów dwóch kółek, czyli rowerów. Kolejnym pomysłem, który w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 złożył radny Bartłomiej Barczak, jest budowa ścieżki rowerowej od kładki pieszo-rowerowej do ulicy Rzecznej.

– Projekt obejmuje: budowę ścieżki o długości 700 metrów, wymianę oświetlenia na ledowe, ustawienie ławek fotowoltaicznych. Widząc popularność jednośladów w naszym mieście, to chyba dobry pomysł. Myślę, że wspólnymi siłami uda się zebrać wystarczającą likczbę głosów, aby zrealizować ten projekt – powiedział B. Barczak. Całkowita wartość inwestycji to 400 tys. zł.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mz - niezalogowany 2020-08-06 16:20:17

    Grzesiu szuka pracy, będzie kupki po pieskach zbierał..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-08-06 16:29:01

    A może tak smentarz dla domowych pupili,których zakopujemy byle gdzie  co też stanowi zagrożenie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Vbbbhn - niezalogowany 2020-08-06 17:03:33

    A może tak na początek zacznijcie zbierać fekalia po swoivh pupilach .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama