W piątek 24 czerwca po godzinie 17 na ulicę Pogodną w Jarosławiu zostali skierowani funkcjonariusze tamtejszej komendy. Okazało się, że doszło do zdarzenia, w wyniku którego ucierpiał 39- letni motocyklista.
Jak się okazało, stracił on panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Niebagatelny wpływ miało zapewne to, że w organizmie miał dokładnie 2,44 promila alkoholu. Z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Policja przypomina: „Pamiętajmy, że motocyklista po zderzeniu z innym pojazdem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, za nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego nie ma bowiem żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Dlatego tak ważne jest, aby każdy przestrzegał przepisów. To da nam szansę bezpiecznie dotrzeć do celu. Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze