Sądowy finał znalazła ubiegłoroczna sprawa zatrzymania za jazdę pod wpływem alkoholu Krystyny K., pełniącej funkcję sekretarza gminy Radymno. Kobieta została uznana winną zarzucanych jej czynów. Mimo że wyrok jest prawomocny od niemal miesiąca, w urzędzie gminy nic o nim nie wiedzą.
Krystyna K., sekretarz gminy Radymno, została zatrzymana przez policję 19 listopada ubiegłego roku na ulicy Złota Góra w Radymnie, w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Badanie alkomatem wykazało, że prowadząca fiata 57-letnia wówczas kobieta o 7 nad ranem miała w organizmie 0,8 promila. – U zatrzymanej Krystyny K. ujawniono[paywall] stężenie alkoholu we krwi od 0,42 do 0,44 mg na litr. Były cztery badania. Prokurator przedstawił kobiecie zarzuty – informowała w styczniu br. Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Sprawa finał znalazła 26 września br. przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu. – Wyrok zapadł, jest już prawomocny, nie było odwołania – informuje sędzia Małgorzata Reizer, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu. – Oskarżona Krystyna K. została uznana winną zarzucanego jej czynu. Wymierzono jej karę grzywny w wysokości 2000 zł, orzeczono zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Zaliczono na poczet tego zakazu okres od dnia 19 listopada 2018 roku. Ponadto orzeczono od oskarżonej świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych n rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zasądzono koszty postępowania – informuje M. Reizer.
– Jednocześnie pragnę pana zapewnić, że w przypadku potwierdzenia się podanych w pańskim zapytaniu informacji, niezwłocznie podejmę przewidziane prawem kroki wynikające zarówno z ustawy o samorządzie gminnym, jak i ustawy o pracownikach samorządowych – deklarujeTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bo oni nic nie wiedzą co się dzieje w tej gminie!!!
Widocznie nikt jeszcze wójtowi wyroku nie przeczytał.
Koniecznie musi ktoś przeczytać wójtowi ten wyrok bo on jeśli chodzi o czytanie to z tym jest kiepsko!!!!!!!!
W tej gminie nikt nic nie wiealbo nie chce wiedziećNorma, banda, tam dawno CBA powinni zagościć
Gmina jest cichociemn. Wojt nie wie co ma zrobic z dyrektorka w Dunkowicach, nie wie jak ma postapic z sekretarz z wyrokiem, nie wie czy ma umowy dzierzawy z Empolem, nie wie jakie ma dochody i majatki wlasne( oswiadczenie majatkowe zlozyl blednie oczywiscie na swoja korzysc i poraz kolejny sladal wyjasnienie przed wojewoda) Wniosek, ze wojt musi sie nauczyc czytac a pozniej zrozumiec czytany tekst.Widac ze i szef kancelarii glownej wojta tez nie potrafi wyjasnic sedna sprawy.Oj WIELKA TEMPOTA opanowala jasnie wladze i jak tu znalezc wlasciwe rozwiazanie.Moze CBA by cos poradzilo.?
Raczej nie inaczej,"ciemnota i zacofanie"
Jechała do pracy na promilach tykaPolicja z alkomatem zastawiła wnyka Wydmuchała dla nich jeden promil prawie Ale ona z pisem wiec jest juz po sprawie Morał z tej historii to jest prawda szczera jak trzymasz z kim trzeba niestraszna afera W Warszawie banasie loty kuchcinskiego ale naród ciemny nie widzi niczego Wybierajcie dalej partyjna bolszewie będą dalej plusy bedzie wam jak w niebie
Zapraszamy do gminy Radymno najlepszy cyrk na Podkarpaciu
URZĄD GMINY RADYMNOPRZESTAŃCIE WRESZCIE PRZYNOSIĆ WSTYD MIESZKAŃCOM!!!!!
W Gminie Fredropol dużo gorzej. Wojt powołał na Dyrektora Szkoły panią z wyrokiem o czym "nie wiedzial" hehe. Pani nie świadoma że jest dyrektorem. Przewodniczacy Rady nie wpisuje od 10 lat zadłużenia w stosunku do Gminy a Wojt nie zgłasza przestępstwa a przewodniczacy chwali się że taki dlug ma. Wójt kupuje statuetke wzorowa gmina za 4000zl i się nią chwali a gmina na ostatnim miejscu w rankngu przedsiebiorczosci, Wojt nie wypłaca zakladowego funduszu swiadczen socjalnych dla pracowników szszkóła a zadluzenie z tego tytulu 1mln zl, wszystkie świetlice w gminie przez 8lat nie miały przeglądów budowlanych ciagle uzytkowane. To jest cyrk. To tylko kilka procent działalności Wójta Gminy Fredropol a takich spraw jest duuuzo więcej.
Koleżanko a co tu kogo obchodzi gmina Fredropol, przykład bierze się z porządnych gmin a nie z takiej co ty opisujesz ,po prostu piszesz nie na temat , pomysł a później coś napisz sensownego Pozdrawiam
Tak jak wszedzie wstyd i balagan wywalić ja z roboty z wyrokiem nie powinna pracować w urzędzie
Wójt o tym wszystkim wie i pali głupa!!!!!! Oj biada Wójcie Ci biada!!!!! Panu z Piasków też się skończy rządzenie i załatwianie pracy tumanom na dyrektorskie stanowiskaWszystko kiedyś się kończy
I to jest właśnie definicja praworządności wg. Gminy Radymno na czele z Panem Wójtem i to w czasach dobrej zmiany SUPER!!!!!!!!
Ludzie , ale co Wy się dziwicie skoro wójt nie umie czytać, ale kasę umie liczyć. To łgarz jakich mało. Teraz buduje dom na Węgierce, bo jak skończy się jego kadencja to mieszkańcy będą mu pluć w twarz, już się boi . Tylko prokuratura powinna się zainteresować skąd ma fundusze na budowę domu i kto za to płaci. Ludzie nie są głupi tak jak on sobie myśli. Takiej władzy to jeszcze nigdy nie było w gminie. Totalnie olewa ludzi , przed wyborami właził do D.... A teraz się śmieje z idiotów, którzy na niego głosowali. A świniarnię niech sobie otworzy koło nowego domu
Bo oni nic nie wiedzą co się dzieje w tej gminie!!!
Widocznie nikt jeszcze wójtowi wyroku nie przeczytał.
Koniecznie musi ktoś przeczytać wójtowi ten wyrok bo on jeśli chodzi o czytanie to z tym jest kiepsko!!!!!!!!