Reklama

Sekretarz z wyrokiem. W urzędzie nic o tym nie wiedzą

07/11/2019 18:03

Sądowy finał znalazła ubiegłoroczna sprawa zatrzymania za jazdę pod wpływem alkoholu Krystyny K., pełniącej funkcję sekretarza gminy Radymno. Kobieta została uznana winną zarzucanych jej czynów. Mimo że wyrok jest prawomocny od niemal miesiąca, w urzędzie gminy nic o nim nie wiedzą.

Krystyna K., sekretarz gminy Radymno, została zatrzymana przez policję 19 listopada ubiegłego roku na ulicy Złota Góra w Radymnie, w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Badanie alkomatem wykazało, że prowadząca fiata 57-letnia wówczas kobieta o 7 nad ranem miała w organizmie 0,8 promila. – U zatrzymanej Krystyny K. ujawniono[paywall] stężenie alkoholu we krwi od 0,42 do 0,44 mg na litr. Były cztery badania. Prokurator przedstawił kobiecie zarzuty – informowała w styczniu br. Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Sprawa finał znalazła 26 września br. przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu. – Wyrok zapadł, jest już prawomocny, nie było odwołania – informuje sędzia Małgorzata Reizer, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu. – Oskarżona Krystyna K. została uznana winną zarzucanego jej czynu. Wymierzono jej karę grzywny w wysokości 2000 zł, orzeczono zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Zaliczono na poczet tego zakazu okres od dnia 19 listopada 2018 roku. Ponadto orzeczono od oskarżonej świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych n rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zasądzono koszty postępowania – informuje M. Reizer.

– Jednocześnie pragnę pana zapewnić, że w przypadku potwierdzenia się podanych w pańskim zapytaniu informacji, niezwłocznie podejmę przewidziane prawem kroki wynikające zarówno z ustawy o samorządzie gminnym, jak i ustawy o pracownikach samorządowych – deklaruje
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ... - niezalogowany 2019-11-07 20:35:25

    Bo oni nic nie wiedzą co się dzieje w tej gminie!!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sarnazlasu - niezalogowany 2019-11-07 20:56:33

    Widocznie nikt jeszcze wójtowi wyroku nie przeczytał. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gosc - niezalogowany 2019-11-07 21:20:32

    Koniecznie musi ktoś przeczytać wójtowi  ten wyrok bo on  jeśli chodzi o czytanie to  z tym jest kiepsko!!!!!!!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama