Reklama

SIM Południe wziął się do roboty! Są wizualizacje osiedla na Bakończycach


Co prawda na razie jest tam ściernisko, ale – jak zapewniają władze spółki SIM Południe – ma być „San Francisco” – osiedle Bakończyce z „idealną lokalizacją, dobrze skomunikowanym z miastem, komfortowym miejscem do życia”.


Na początku września br. informowaliśmy o pierwszej konkretnej inicjatywie, z którą wyszło szefostwo spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „Południe” z siedzibą w Przemyślu. Napisaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na budowę dwóch pierwszych bloków mieszkalnych w Medyce, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego osiedla mieszkaniowego i w pobliżu historycznego pałacu, w którym niegdyś gościł choćby król Władysław Jagiełło. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w formule „zaprojektuj i wybuduj” i potrwa ma dwa lata. Przetarg wygrała spółka „Hat-Bud” z Miejsca Piastowego. Budowa kosztować ma 17 mln 780 tys. zł. Umowa została już podpisana.

W ramach przedsięwzięcia powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki z 23 mieszkaniami każdy (o powierzchni od ok. 30 m kw. do nawet ponad 77 m kw.). Znajdą się w nich również komórki lokatorskie, wózkownie, pomieszczenia techniczne i windy. Inwestycja będzie wymagać stworzenia całej infrastruktury technicznej. Do tego powstać ma układ komunikacyjny (chodniki, miejsca postojowe itd.), plac zabaw oraz pojawią się nasadzenia zieleni...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 50% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/09/2025 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama